• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Stopka znika...

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
317 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2016 w Systemy CMS przez Mateusz821 Bywalec (2,940 p.)
edycja 27 maja 2016 przez Mateusz821
Witam,

Ostatnio przygotowuje sobie forum na q2a KLIK. Po małych poprawkach, gdy pomniejsze sobie widok, to cała stopka znika. Wie może ktoś czemu tak się dzieje?

Czekam na szybką odpowiedź

Pozdrawiam
6
komentarz 27 maja 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Ja słowo niezwiązane z tematem więc tylko komentarz.

Forum to ewidentna pobrana i lekko zmieniona kopia naszego forum (nie czystego skryptu Q2A a kod naszego forum), z jednej strony trochę to przykre. Ale oczywiście masz z tego co wiem do tego prawo, skrypt jest open source, kod z dotychczasowymi poprawkami też jest udostępniony za darmo więc nie nie mam zamiaru nic w tym temacie pisać. Chcę tylko powiedzieć, że nie spodziewałem się, że ktoś wprost skopiuje cały kod naszego forum i postawi na tym własne. Cóż, jeszcze pewnie wiele rzeczy w życiu mnie zaskoczy ;)

komentarz 27 maja 2016 przez Mateusz821 Bywalec (2,940 p.)
Nie, front-endem zajowalem się jeszcze, jak trwały negocjacje z p. Mirosławem. Ostatnio tylko przypomniał tylko mi się ten projekt, i tylko upload na hosting dziś zrobiłem
2
komentarz 27 maja 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Być może, osobiście nie wierzę. Część ikonek jest taka sama jak u nas, boczny pasek taki sam jak u nas. Z funkcjonalności od razu widzę kolorowanie nicków identyczne jak ja sam osobiście napisałem - działa dokładnie tak samo, ciężko mi więc uwierzyć, że akurat też wpadłeś na taki pomysł i zrobiłeś go u siebie w taki sam sposób jak ja tutaj.

Edit: Nawet w linku masz: http://www.domowe-zadanie.cba.pl/index.php/nasza-druzyna-hall-of-fame - to pewnie też przypadek, że u nas jest tak samo (tyle że zasluzeni-pasjonaci).
komentarz 27 maja 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Jest gdzieś jeszcze trzecie takie samo forum jak to, nie jestem pewny ale ktoś pisał kiedyś, że to właśnie to forum pasja-informatyki.pl jest odwzorowaną kopią pierwszego jakie powstało. Więc forum Mateusza jest po prostu kopią kopii.
1
komentarz 27 maja 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Evelek, żebyśmy się źle nie zrozumieli.

http://forum.pasja-informatyki.pl/141465/troche%C2%A0o-sprawach-technicznych-dotyczacych-forum
Przeczytaj ten temat uważnie, na początku podany jest link do tematu z forum, o którym zapewne myślałeś. Takich for jest i może być wiele, nic przeciwko temu nie mam, nawet powyższym tematem chyba broniłem trochę autora tamtego forum - nie to jednak było moim celem, a uświadomienie, że to jest darmowy skrypt z którego może skorzystać każdy.

Tyle, że kolega Mateusz821 w mojej ocenie ewidentnie skopiował kod naszego forum z wprowadzonymi przez nas zmianami. Nie mówię o samym użyciu Q2A, do tego z całą pewnością ma pełne prawo. Chodzi mi o takie same ikonki (których też ma prawo użyć, tylko dziwnym trafem wybrał część tych samych co u nas), o prawie że taki sam wygląd paska bocznego, o takie same tooltipy i identyczne podpisy... Dużo by wymieniać, po prostu wygląda niemal tak samo jak nasze. I do tego posiada kolorowanie nicków osób z administracji dokładnie takie jak jest u nas na forum - napisałem to zupełnie sam i akurat dziwnym trafem znalazło się też u kolegi Mateusza niedługo po udostępnieniu całego kodu naszego forum (zawierającego te nasze poprawki).

Tak więc żeby nie było ja nie chcę wzbudzać tu żadnego hejtu, nie chcę nikogo obrazić, ani nic z tych rzeczy. Po prostu zwróciłem uwagę, że to forum wygląda wręcz identycznie jak nasze, czego w mojej ocenie nie można powiedzieć o forum, które najpierw kilkanaście dni temu zostało tak zaatakowane z hasłami "plagiat". I to wszystko to tylko moja osobista opinia, każdy ma prawo do swojej. Tu jestem osobiście niemal pewien, że mam rację, że jeśli nie w całości to przynajmniej fragmenty lub pomysły są skopiowane od nas.
1
komentarz 27 maja 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)

Czytałem to już wcześniej i stąd było moje skojarzenie.

Ja tam pretensji nie mam, skoro jest Open Source to nie ma co się czepiać. Plusem jest to, że powstał fajny pomysł - odrabianie prac domowych, następna strona w stylu zadane.pl tyle, że z o wiele lepszym designem i przejrzystością.

Ale z drugiej strony, jeśli się ktoś postawi na Twoim miejscu, to jednak jest takie uczucie, nawet nie nazwę tego bo mi określenia brakuje, że zrobiłeś coś na potrzeby tego forum, rozwinąłeś je o pewne funkcje, a ktoś za pomocą przysłowiowego kopiuj - wklej sobie to wziął do siebie na swoje potrzeby. A widzę, że Cię to trochę 'zaskoczyło' skoro tak się rozpisałeś o tym. smiley

Forum z tej strony jest bardzo przejrzyste, miło się z niego korzysta, więc aż szkoda by było nie wziąć go skoro jest dostępne za free... a bardzo mało jest takich dobrze zbudowanych forów z tyloma ciekawymi funkcjami... więc nic tylko brać. laugh

1
komentarz 27 maja 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Ja też absolutnie pretensji nie mam, co do pomysłu uważam, że serwis zadane.pl jest już tak znany, że małemu forum będzie ciężko z nim konkurować. Ale to nie mi oceniać, każdy ma prawo robić pomysł taki jaki chce i nawet chętnie potrzymam kciuki, aby się udało.

Nie zaskoczyło mnie to zbytnio, byłem przygotowany na to, że jeśli udostępnię taki kod publicznie to ktoś sobie będzie go przeglądał czy się wzorował. Tym bardziej, że skrypt jest otwarty, więc zbytniego zaskoczenia nie było bo i tak duża prawie cały kod z naszego forum jest publiczny od dawna jako czyste Q2A.

Nie spodziewałem się jednak, że ktoś będzie stawiał swoje własne forum wyglądające identycznie jak nasze - i żeby było jasne powtórzę, że nie chodzi mi o ten motyw bo jest darmowy i dołączany do Q2A, chodzi mi o te wszystkie szczegóły które zostały zmienione przeze mnie czy pana Mirosława Zelenta. Ciężko mi uwierzyć, że akurat sam wpadł na pomysł kolorowania nicków administracji i działa to tak samo jak u nas. Nie ma tego nigdzie, nie ma na to pluginu, sam to niedawno napisałem. I teraz widzę to samo na wręcz tak samo wyglądającym forum. Może mam za słabą wiarę, ale nie chce mi się wierzyć, że ktoś akurat przez przypadek wpadł na coś takiego samego u siebie i to zrobił. I też żeby było jasne nie jestem zły, zdenerwowany, ani nic tego typu. Kod jest otwarty, gdybym nadał licencję zamkniętą dla danych zmian to zapewne inaczej bym zareagował, ale tak nie jest. Dziwi mnie po prostu to, że ktoś tworzy w moim patrzeniu wręcz klona tylko o innej tematyce.

A co do samego forum nie wiem czy jest takie super. Sam kod jest bardzo słaby, korzysta ze zmiennych globalnych, ukrywa błędy (@ w PHP) i takie tematy. Od strony działania też nie powala, posiada wiele różnych dziur i luk, które nie powinny mieć miejsca. Gdybym zobaczył forum postawione na czystym Q2A to z pewnością nawet bym nie zareagował, ewentualnie w obronie gdyby znów pojawiły się teksty o skopiowaniu. Tutaj widzę coś zawierające takie same rzeczy jak nasze forum - tylko dlatego napisałem.
komentarz 27 maja 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Rozumiem, przydałoby sie na nim coś od siebie, coś nowego czego jeszcze nie było, aby delikatnie zaznaczyć, że nie jest to plagiat. Zobaczymy jak to się dalej rozwinie. Na razie widać tylko jakieś hejty. :)

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 27 maja 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Dodaj jeszcze czat, taki jak kiedyś był u nas na forum :)
komentarz 27 maja 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Już jest "Chat IRC" xD
http://pasteboard.co/1f2CQrhz.png

komentarz 27 maja 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
E tam, tamtego niech doda :D
0 głosów
odpowiedź 27 maja 2016 przez ProgramistaStepek Nałogowiec (27,020 p.)
Ja tam w ogóle nie widzę stopki
komentarz 27 maja 2016 przez Mateusz821 Bywalec (2,940 p.)
No właśnie ona znika... Powiększ sobie widok (CTRL + scroll) to ją zobaczysz
0 głosów
odpowiedź 27 maja 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Proszę: 

 ~ https://zapodaj.net/c60cdb9bc0949.png.html - O ile to ta strona; link nie działa.

.qam-footer-box {
    padding: 0;
    margin-bottom: 5px;
    /* background: #34495e; */
    color: #fff;
    /* overflow: hidden; */
    margin: 0;
}

 

0 głosów
odpowiedź 27 maja 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Ale takie rozwiązanie mi się bardziej podoba
http://pasteboard.co/1f37koLt.png

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 299 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2023 w HTML i CSS przez Cypika Początkujący (290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 80 wizyt
pytanie zadane 12 grudnia 2022 w HTML i CSS przez EmilB Użytkownik (980 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 414 wizyt
pytanie zadane 25 września 2021 w HTML i CSS przez Teknal Początkujący (290 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...