• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Klucz systemu Windows i zmiana dysku w laptopie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
780 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2016 w Systemy operacyjne, programy przez silama13 Nowicjusz (120 p.)
Wiatm,
Mam laptop HP Pavilion 15-n070sw i chcę wymnienić w nim dysk na SSD i zainstalować Ubuntu. Czy jak wymienię dysk i sformatuję ten z laptopa i zmienię na zewnętrzny to będę mógł wrócić do Windows 8 np. wkładająć dysk spowrotem?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 maja 2016 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
edycja 27 maja 2016 przez PreZmyK

Jak masz wersję OEM i klucz to po instalacji tej samej wersji systemu powinno działać. Jak nie będzie działać dzwonisz do M$ i Ci aktywują. Zawsze też możesz zrobić tokena, tylko też wersja systemu musi być ta sama.

https://www.youtube.com/watch?v=kBAjxUrBTKk

https://www.youtube.com/watch?v=UTsdFGqScbs

komentarz 27 maja 2016 przez silama13 Nowicjusz (120 p.)
Dzięki, to oznacza, że jeżeli mam fabrycznie win8 ale teraz używam 10, to mam wrócić do ósemki, zrobić token i nie powinno być żadnego problemu? Nawet po "twardym formacie"(np przez live linuxa i opcja formatuj)?

Dziękuję za pomoc :)
komentarz 28 maja 2016 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Jeżeli przeniosłeś się na 10 i używasz jej ponad miesiąc to klucz z 8 przepada na rzecz nowego systemu Pytanie tylko, czy masz ten klucz?
Nie wiem czy jest token do 10, to w ogóle dziwny system, a jak dla mnie to zwykły trojan. 10 rejestrowali sobie ludzie z pirackich kluczy, a i nawet z visty legalnie migrowano, pomimo, że M$ nie dał takiej, oficjalnej możliwości.
0 głosów
odpowiedź 27 maja 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
Jeżeli laptop miał przy zakupie zainstalowany system to gdzieś na spodzie obudowy jest klucz do systemu. Więc tak - jeśli będziesz chciał na tym "zewnętrznym" dysku znów zainstalować Windows 8, to po prostu pobierasz ISO z systemem i instalujesz go na tym dysku przepisując klucz z naklejki :)

Pozdrawiam!
komentarz 27 maja 2016 przez silama13 Nowicjusz (120 p.)
Niestety nie mam naklejki z kluczem, Klucz jest wbudowany w komputer (chyba na płycie głównej).
komentarz 27 maja 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.Istnieją programy które znajdą Ci ten klucz.Zainteresuj się tym zanim zaczniesz eksperymenty :)

Nie napiszę jakie na teraz i nie wiem jakimi narzędziami,od win7 wzwyż,na dzisiaj dysponuje Hiren's.

Moje życie z mikrocośtam skończyło się XP-eku i dobrze mi z tym do twarzy.

Najważniejsze,poszukaj tego klucza,dla tzw.świętego spokoju :)
komentarz 28 maja 2016 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Kupując laptopa z systemem, sprzedawca ma obowiązek podać numer licencji. Chyba, że kupowałeś bez systemu. Sprawdź w dokumentacji jaką otrzymałeś wraz z lapkiem. Niekoniecznie musi być to naklejone na obudowie laptopa.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 4,685 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 495 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 265 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...