• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia informatyczne - wybór uczelni

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
1,839 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Krzysztof Rak Bywalec (2,420 p.)
Cześć Wam! Minął rok odkąd ukończyłem szkołę i w tym roku chcę wybrać się na studia informatyczne. Mój wybór stoi pomiędzy politechniką w Rzeszowie i w Lublinie. Czy jest ktoś kto studiuje w informatykę na tych uczelniach i mógłby podzielić się swoją opinią? Naprawdę nie wiem co wybrać. Rozmawiałem z jedną osobą i dowiedziałem się od niej, że wybór uczelni nie ma znaczenia i tak muszę uczyć się sam, czy zgadzacie się z tą opinią? Wiem też, że na politechnikę Rzeszowską trudniej się dostać, ale czy to znaczy, że jest lepsza?

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 27 maja 2016 przez Moonshine Mądrala (6,360 p.)
wybrane 30 maja 2016 przez Krzysztof Rak
 
Najlepsza
To że gdzieś jest wyższy próg nie znaczy jest jest tam lepiej. Poprzeglądaj sylabusy i sprawdź, który bardziej ci odpowiada, sprawdź jakie będziesz miał przedmioty i ile godzin na nie przeznaczonych. I tak, to prawda, że to czego i ile się nauczysz zależy wyłącznie od ciebie i czasu poświęconego w domu. Z doświadczenia wiem, że więcej czasu zajmie Ci nauka na matme i przedmioty "około informatyczne". Dlatego też wielu ludzi wręcz namawia do tego żeby nie iśc na studia, bo wtedy cały ten czas, który poświęcisz na niepotrzebne liczenie beznadziejnych zadań, wykorzystasz na nauke technologii, w której będziesz chciał pracować.

Nie odbierz  tej wiadomości jako anty-studenckiej, wręcz przeciwnie, studiowanie jest spoko, niezależnie jaką uczelnię wybierzesz, jeśli nie będziesz sam pracował to się dużo nie nauczysz. Polecam pójście na studia, choćby dla samego siebie a nie dla umiejętności tam zdobytych.
komentarz 31 maja 2016 przez Builder Nowicjusz (220 p.)
Potwierdzam podsumowanie. Ja moze trochę z innej beczki bo kończę studiować budownictwo (informatykę kocham od małego;)). Na start studiów chciałem, jak wszyscy isc do najlepszej uczelni ale trochę życie zweryfikowalo fakty i poszedłem tam gdzie poszedłem. Nie chce tu rzucać dokładnymi nazwami - jak cos to w PW ;). Zmierzam do tego ze od początku studiów starałem się robić jak najwięcej z danego działu, często konsltujac sie ze znajomymi z innych uczelni. Fakt ze studiuje w miarę blisko domu sprawia ze mam więcej czasu niz akademiki ;) obecnie jestem typowym freelancer'em studiującym dziennie. Nie narzekam kompletnie na nic, a problemy typu 'a chciałbym wiedzieć to i tamto... ale w sumie to film obejrzę' rozwiązałem wspierając sie ogólnie rozumianymi self coaching'ami ;) Studia Cie nie nauczą niczego, na dłuższą mete, jeśli sam nie będziesz chciał sie dowiedzieć. Tak - mega polecam studia. Studia, jako okres życia zmieniają podejście do życia, więc jeśli masz możliwość to polecam
+1 głos
odpowiedź 2 czerwca 2016 przez Monika WSI-E Nowicjusz (240 p.)
Może zainteresuje Cię nowy kierunek na WSI-E w Rzeszowie - informatyka i cyberbezpieczeństwo. Do wyboru dwie specjalności - informatyka śledcza i programowanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,326 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 5,618 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...