• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wasza ulubiona przeglądarka [ankieta]

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,046 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2016 w Sieci komputerowe, internet przez niezalogowany
Jakiej przeglądarki używacie i dlaczego

 

Ja używam Safari bo jest to lekka szybka przeglądarka(tylko na os x) jest trochę uboga w dodatki ale nie potrzebuje tego Chrome jest dla mnie np za ciężki a firefox to moja 2 przeglądarka :D
Możliwe odpowiedzi:
Chrome (48 głosów, 49%)
Firefox (32 głosów, 33%)
Opera (8 głosów, 8%)
Safari (4 głosów, 4%)
Edge (4 głosów, 4%)
Internet exploler (1 głos, 1%)
Torch (0 głosów)
Sam napisałem sobie przeglądarkę opartą o jakiś silnik (1 głos, 1%)

8 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 27 maja 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Mi najbardziej odpowiada Firefox.
komentarz 25 września 2019 przez vodnik Obywatel (1,270 p.)
Najmniej szpieguje ;)
+1 głos
odpowiedź 26 maja 2016 przez kacperdyba Gaduła (3,290 p.)
Brakuje tutaj jednej z nowszych przeglądarek, bardzo fajnej o nazwie "Vivaldi"
komentarz 26 maja 2016 przez niezalogowany
Na jakim silniku jest Vivaldi? Webkit?
komentarz 26 maja 2016 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)
Ta, chromium, ale nie jest open source więc wiesz... :>
komentarz 26 maja 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Przy takim procku i pamięci no to wiadomo, że śmiga ;D Nie mam nic do JS, sam w tym języku pisze, ale ta przeglądarka jest w NodeJS, czyli VM. Od niedawna sam mam 8GB, chyba zaraz ją zainstaluję :)
komentarz 26 maja 2016 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)
V8 rzuca JS bezpośrednio na kod natywny, tak więc nie wiem czy VM to nie wyolbrzymienie.
komentarz 26 maja 2016 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

Vivaldi to Chromium, zatem silnik nie stoi na JS. Natomiast interfejs całej przeglądarki – a i owszem. Co pozwala de facto na jego pełną customizację. Mniej wydajne? Niech rękę podniesie ten, komu Chrome nigdy nie chrupło na i7 + 8 GB RAM-u ;)

0 głosów
odpowiedź 26 maja 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Ja używam raz Safari, a raz Chrome, ale z Firefoksa tylko wtedy gdy muszę np. z Youtube ściągnąć jakieś filmy jako .mp4 bo na Chrome nie ma takiej działającej wtyczki (licencja nie pozwala). Do tego Firefox często grzeje mi procesor i przy kilku zakładkach czasami słyszę wentylator - wiele makowców też to potwierdza, że ta przeglądarka przycina jakby system. Po drugie, Firefox w ogóle nie pasuje do ekosystemu OS X ;D Ciekawe jak jest u ciebie...
komentarz 26 maja 2016 przez niezalogowany
To moja 2 przeglądarka korzystam z niej raz na rok więc nie wiem jak jest ale ma dużo fajnych dodatków
komentarz 26 maja 2016 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)
Przecież chrome obsługuje H.264...
0 głosów
odpowiedź 26 maja 2016 przez Mr. Szanowny Bywalec (2,180 p.)
Ja zawsze korzystałem z Firefox'a, a to przez jego małe wymagania do ramu (http://www.purepc.pl/oprogramowanie/test_przegladarek_internetowych_2015_ktora_jest_najszybsza?page=0,6)

Zakładki zawsze wygodnie się ustawiało i korzystało, jednak czasem mógłby szybciej działać.
0 głosów
odpowiedź 26 maja 2016 przez niezalogowany
Chrome na co dzień, a Firefox'a używam jedynie do testowania moich "dzieł". Konsola Firefox'a bardziej mi pasuje jeśli chodzi o szukanie błędów.
0 głosów
odpowiedź 27 maja 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Przeważnie używam Chromium i Firefox no i coś lekkiego jak Qupzilla pod Linuksem.  Korzystałem też z Polskiej SlimJet która fajnie czyści dane po zamknięciu przeglądarki jak Firefox i dawna Opera 12. Ale ostatnio nie działa mi pod nią wbudowany flash. Nowa Opera 37 też ujdzie, ale nie ma opcji eksportowania zakładek do pliku HTML. Ogólnie przeglądarki są coraz bardziej ociężałe w netbooku ze słabym procesorem nawet w wersji i686 potrafią zapchać procesor przy 3 kartach.
0 głosów
odpowiedź 27 maja 2016 przez Rappa2 Obywatel (1,540 p.)
Ja używam chrome i opery :)
0 głosów
odpowiedź 23 czerwca 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Używam chromium. Chromium to nie jest chrome ale zakładam, że w ankiecie obie te przeglądarki istnieją pod jedną nazwą. Dlaczego chromium? Dlatego że u mnie przy otwartych jednocześnie 30-40 kartach działa zdecydowanie wydajniej aniżeli firefox. Pozostałych przeglądarek nie biorę pod uwagę gdyż nie dorównują funkcjonalnością w/w.

Podobne pytania

0 głosów
7 odpowiedzi 2,731 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 514 wizyt
+1 głos
8 odpowiedzi 1,420 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...