• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Composer PHP Windows - różne partycje

Object Storage Arubacloud
+1 głos
171 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2016 w PHP przez marioosu Dyskutant (9,260 p.)
zamknięte 26 maja 2016 przez marioosu
Cześć,

mam problem z updatem 'composer.json' pod windowsem (dodam że robię to pierwszy raz i nie miałem nigdy z tym do czynienia). Na różnych dyskach jest katalog z projektem oraz folder z composerem. Po przekopiowaniu 'composer.phar' do docelowego katalogu, dobraniu się w cmd do odpowiedniego folderu, wyświetla się błąd [RuntimeException] - cokolwiek bym nie robił z poleceniem 'composer'.

Możliwe, że trochę namieszałem, ale macie może jakieś linki do konfiguracji tego pod Win7 albo ktoś miał podobny problem? W internecie znalazłem jakieś rozwiązania podobnych problemów, ale żadne nie działa.
komentarz zamknięcia: Rozwiązane
komentarz 26 maja 2016 przez marioosu Dyskutant (9,260 p.)
Problem rozwiązany, ale może komuś się przyda:

pliki z katalogu 'ComposerSetup\bin' musiałem wrzucić do katalogu w Xampp, gdzie znajduje się plik 'php.ini'

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 26 maja 2016 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
wybrane 26 maja 2016 przez efiku
 
Najlepsza
Może chociaż message z tego co rzuca.
1
komentarz 26 maja 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Dokładnie. Może też nie mieć w PHP modułu phar - w końcu to Windows.
komentarz 26 maja 2016 przez marioosu Dyskutant (9,260 p.)

Nawet gdy w folderze z composerem wpisuje 'composer -V' to się wyświetla. Gdy robię to na 'czystej ścieżce' (C:\>composer -V) wersja ładnie się wyświetla.

komentarz 26 maja 2016 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)

:D Brakuje Ci php-openssl włączonego. Znajdź php.ini i odkomentuj w nim linię:

extension=php_openssl.dll

 

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,018 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2020 w PHP przez molik Użytkownik (950 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 194 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2020 w PHP przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 303 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2019 w PHP przez kasia101 Początkujący (290 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...