• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy niektore laptopy "gonią" mac'a ?

Object Storage Arubacloud
–1 głos
459 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2016 w Sprzęt komputerowy przez alus152 Bywalec (2,690 p.)
Cześć, niedługo wybieram się do technikum informatycznego gdzie większość osób posiada własnego laptopa, a w dodatku można je używać na lekcji i robić np. Notatki. Od jakiegoś czasu szperałem po forach, oglądałem recenzje i czytałem opinię innych. Wiele osób pisało, że już niektóre laptopy od Mac'a nie różnią się zbytnio i dodali nawet kilka modeli, a jeszcze inni pisali o tym, że laptop w cenie 3500 zł juz dogonił Mac'a i że zbytnio nie ma sensu ich kupować. Tego wlasnie szukam (lapka do 3100-3300zł) i znalazłem kilka opcji oraz przyjrzałem się tym które zostały przez nich podane oto kilka z nich: - Acer R5 R14 - Lenovo Yoga 500 oraz Lenovo Yoga 700 - hp Spectre x360 - Dell Latitude E7440 Generalnie jeden Pan strasznie chwalił Lenovo i Dell'a oraz mówił o konieczności posiadania SSD w laptopie. Słyszalem też, że w większości szkół laptop musi miec Windowsa co mnie zaskoczyło (choć do końca nie jestem pewien czy to prawda) Od tego czasu mam pewien mętlik w głowie bo ja od początku byłem za Macbookiem (chcialem 13 calowa wersje Pro albo Air) chociaż teraz zwątpiłem. Macbook oczywiście gdybym go kupował to byłby używany. Moje pytanie co myślicie o wymienionych przeze mnie laptopach? warto jednak dolozyc troszkę i miec Macbooka czy jednak nie? Moj laptop bylby do szkoły, programowania(o ile mozna to tak nazwac:D) i od czasu do czasu żeby pyknąć w jakąś niewymagającą gierkę na średnich :) Wolałbym max 14,9 cala laptop ze względu wygody przenoszenia. Pozdrawiam serdecznie i dziekuje z gory za odpowiedź oraz sorki za tak dlugi wykład :D
1
komentarz 25 maja 2016 przez niezalogowany

Cześć, niedługo wybieram się do technikum informatycznego gdzie większość osób posiada własnego laptopa, a w dodatku można je używać na lekcji i robić np. Notatki.

Gdzie jest to technikum? Też chodzę do technikum na technika-informatyka i wszyscy korzystają normalnie z zeszytów. W dodatku wszystkie sale zawodowe są wyposażone w komputery stacjonarne, więc jak potrzebujemy to po prostu korzystamy. Wiem, że to szkoła informatyczna, ale nie wydaje mi się, że tych notatek jest tak wiele i nie są one takie trudne, że trzeba je notować na komputerach.

Mnie laptop na takim języku polskim na pewno by rozpraszał. Trzeba posiedzieć i posłuchać tych bzdur w spokoju. :) 

komentarz 25 maja 2016 przez alus152 Bywalec (2,690 p.)
Cześć, wiem ze sa komputery szkolne itp. Jednak nie sa one jakies swietne dlatego wiekszosc korzysta z lapkow, co prawda z tych szkolnych ludzie tez korzystaja ale laptopa biora takze do tych notatek bo skoro i tak bierzesz lapka do szkoly to lepiej z niego skorzystac. Na polskim i matematyce nie sa raczej uzywane z checia ze względu na nauczycieli. Ale na pozostałych przedmiotach nie ma problemu:) pozdrawiam
komentarz 25 maja 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Notatki na laptopie? A w życiu. Nawet na uczelni się nie spotkałem z takim zjawiskiem. Notując w zeszycie lepiej skupiasz się na tym co robisz. Świecący ekran rozprasza, ponadto żaden edytor elektroniczny (oprócz oprogramowania typu sketch na tablety) nie daje Ci takiej swobody, jak kartka+długopis. To jest po prostu zła opcja. Tylko w teorii wygląda to fajnie.
komentarz 25 maja 2016 przez niezalogowany
Zgadzam się, w dodatku jeśli czytamy nasze pismo, to dużo lepiej zapamiętujemy to co pisaliśmy.

 

Jeśli nie wierzysz, to możesz znaleźć 40 słówek z języka angielskiego, których nie znasz i:

1. W jednym tygodniu możesz 20 pierwszych słówek przepisać sobie do notatnika i kolejnego dnia je przeczytać. Potem zobaczyć ile zapamiętałeś słówek

2. W drugim tygodniu przepisz 20 kolejnych słówek normalnie długopisem do zeszytu, przeczytaj je sobie kolejnego dnia i porównaj efekty. :)
komentarz 25 maja 2016 przez alus152 Bywalec (2,690 p.)
Kurcze w takim razie nwm co zrobić :/
komentarz 25 maja 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Moim zdaniem nie ma co kombinować. Idziesz do szkoły się uczyć, a nie szpanować laptopem.
komentarz 25 maja 2016 przez alus152 Bywalec (2,690 p.)
Niby tak ale w domu tez ulatwilby mi nauke np programowania itp bo na pewno byloby to wygodniejsze:/
komentarz 25 maja 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Nie ma róży bez kolców. Fajnie, że z laptopem możesz sobie wyjść na polankę i tam poprogramować, ale dużo wygodniej pracuje się na dużym ekranie przy komfortowo urządzonym stanowisku komputerowym.
komentarz 26 maja 2016 przez alus152 Bywalec (2,690 p.)
W takim razie ok dzieki za odpowiedzi:)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 maja 2016 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)

Jak masz iPhone nie musisz koniecznie grać, a zależy Ci na robieniu notatek to macbook nie jest złą opcją bo OS X fajnie się sprawuje, a gładzik przyśpiesza pracę z nim. Jeżeli chodzi o moc to wiele laptopów w podanej przez Ciebie cenie będzie o niebo lepsza od części laptopów od Apple do tego droższych. Z tym że kupując MacBooka nie kupujesz maszyny do grania czy do renderingu, a kupujesz głównie system zintegrowany z wszystkimi ichniejszymi produktami (no i możesz bajerować laski na jabuszko :D ). Osobiście mając dobrego PC-ta, a poszukując czegoś do głównie pisania to wziąłbym tego macbooka, ale jeżeli ma Ci to zastąpić PC i chcesz grać w gry (na takich laptopach pójdą nawet bardziej wymagające) to brałbym coś w windowsem. A w większości szkół jest windows i może chodzi o jakąś kompatybilnośc, aczkolwiek nie będzie z tym problemu :) (btw mój kolega ma windowsa na macbooku wink)

komentarz 25 maja 2016 przez alus152 Bywalec (2,690 p.)
edycja 25 maja 2016 przez alus152
Dzieki za odpowiedz :) moze wiesz coś na temat tych gladzikow w laptopach ktore podałem? Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 26 maja 2016 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
edycja 27 maja 2016 przez FxJerzy
http://www.forum.nieidealny.pl/topic/66-dell-vostro-5459-141-seria-vostro-14-5000/

To powinno ci się spodobać tak jak Mac wykonany z aluminum, gwarancja Dell-a 3 letnia z naprawą w domu DND/NBD.

Możesz mu zamontować dysk SSD bez utraty gwarancji

Podobne pytania

0 głosów
9 odpowiedzi 2,269 wizyt
pytanie zadane 4 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez ProgramistaMaciek Początkujący (250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 150 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Bartolomeo1122004 Użytkownik (540 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 250 wizyt

92,536 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,451 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...