• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Stony internetowe "Zamówienie"

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
749 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2016 w HTML i CSS przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Witam. :)
Zabrakło mi ostatnio weny i mam do was prośbę pytanie.

Czy mogli byście złożyć mi coś w stylu zamówienia strony. Tylko chciałbym uzyskać od was pomoc w czasie tworzenia tych stron w sensie ,ze wy mi wysyłacie jaka to ma być strona oczywiscie html/css. Ja ją wykonuje i jeżeli czegoś nie wiem to moge do was ("zleceniodawcy") napisać na priv i pomożecie rozwiązać mi mój problem którego nie wiem. :)
komentarz 1 czerwca 2016 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)

No chyba coś jeszcze jest nie tak:

komentarz 1 czerwca 2016 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)

U mnie wygląda tak:

komentarz 1 czerwca 2016 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
Skopiowałem znacznik <akapit> wraz z zawartością.
komentarz 1 czerwca 2016 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Nie rozumiem wysłać pełny kod ? :)
komentarz 1 czerwca 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
wstawił drugi akapit w kod i tak wyszło. jakbyś to dobrze zrobił to by takich niespodzianek nie było, więc do musisz poprawić kod

3 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 25 maja 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

W sumie przymierzałem się ostatnio do przeprojektowania mojej strony domowej:

  • Wygląd zgodny z MD - możesz się wzorować na getmdl.io, ale zero frameworków!
  • Kod musi być zgodny z BEM
  • W sumie nie obraziłbym się, gdyby kod HTML wgl nie musiał zostać zmieniony ;) W każdym razie obecny poziom semantyki i dostępności musi zostać.
  • Powiem więcej: wypada, żeby nowy wygląd spełniał wymogi WCAG 2.0 na poziomie AA jeśli chodzi o konrrast
  • Kod CSS w LESS też byłby plusem.
  • Czy już mówiłem, że dla każdej podstrony jest oddzielny arkusz stylów z jedynie potrzebnymi stylami? I że PageSpeed poniżej 90 punktów to porażka (zarówno na mobilnym, jak i desktopie)?
  • No i dodatkowo jest zaaplikowane ostre CSP i HSTS.

Rzeczona strona to oczywiście https://www.comandeer.pl a jej kod źródłowy dostępny jest pod adresem https://github.com/Comandeer/comandeers-homepage

PS mobile first RWD jest na tyle oczywiste, ze nie wspominam :>

+1 głos
odpowiedź 25 maja 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
komentarz 25 maja 2016 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
Dobre :-)
+1 głos
odpowiedź 25 maja 2016 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)

Proszę bardzo :)

Twój kolega w branży web-designu , pracujący na stanowisku UX Designer . Chcę dostrzeć do szerszego kręgu. Jednakże zajmuje się tylko tworzeniem grafiki i nie ma zielonego pojęcia  o frontEnd. Dlatego kieruje do cb prośbę. Po krótkich konsultacjach ustalacie plan.

  • Strona ma być resposywna. Zgodność do IE 9.
  • Strona ma być typu OnePage z zablokowanym scrollem.
  • Strona zawiera 3 sekcje. Projekty, Opinie klientów, Kontakt.
  • Preload:
    • Pomniejszone 4 projektów (jak się nie uda niech pojawia się 1), w odcieniu biało-czarnym jako background na całą stronę, oraz animacja kolejnych literek po zakończeniu, animacja napisu. Napis po środku strony. (sztuczkę z literkami masz w kursie CSS w sekcji freestyle)
  • Projekty:
    • W sekcji projekty ustalacie, że jego pracę będą backgroundem całej strony i będą się płynnie przewijać co 20 sekund. 
    • W content pojawia się opis czas realizacji, dla kogo, oraz hashtagi opisujące projekt, zamknięte w border-radius.
    • Ilośc projektów jest N. Przez to że jest ich N, narazie proponujesz rozwiązanie AJAX oraz technikę CSS "ghost" Jednakże kolega chciałby w przyszłości mieć panel umożliwiający ich zastosowanie, ale chce coś lekkiego, prostym interfejsem, nie wordpress.
    • Kolega Cię informuje, że obrazy są rozdzielczości 4K.
    • Twoim zadaniem jest zaimplementowanie odpowiedniego algorytmu, który rozwiąże niniejszy problem.
    • Dla uproszczenia dajmy narazie że N = 6.
    • Możesz stosować gotowe algorytmy, narzędzia dowolne.
  • Sidebar:
    • Znajduje się z lewej strony z position fixed, po środku. Znajdują się w nim nav. Z 3 opcjami: Projects, Opinion, Contact. Po najechaniu tekst odrobinę wyjedża. Normalnie są ikonki zamknięte w kole. Po kliknięciu strona płynnie się scrolluje na inną sekcję. Nav dalej zostaje w tym samym miejscu. Scrolla dalej nie ma. (Chodzi o obiekt Scroll)
    • Kolega Cię informuje, że ostatnio jego firma przeniosła go na dział modelowania 3D. Przyszłości chciałby mieć kolejną sekcję Models.
  • Opinion:
    • Opinie pojawią się w formie column  o długości 5 i wiersze :2. Oczywiście jest ich N. W jednej klatce, pojawia się 10 opini z krótką notką oraz zdjęciem w kółku firmy lub osoby. Animacja powiększania się kółeczka oraz opacity podczas przeskakiwania do kolejnych opinii.Oczywiście twój kolega chcę mieć tutaj również opcję możliwości dodawania. Na dole przycisk do profilu na linked.in
    • Dla uproszczenia dajmy, że N = 20.
  • Kontakt.
    • Kontakt, plus mapa google zaznaczona z miejscem jego biura, odpowiednio dopasowana pod styl designu.

Po jego wymagań, informujesz go, że to trochę może potrwać. Kolega się zgadza, ale chcę na początek zobaczyć Preload. (To jest w miarę proste) By póżniej w razie czego móc wprowadzić poprawki :). Powodzenia

komentarz 25 maja 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
"OnePage z zablokowanym scrollem" wyjasnisz o co chodzi? Bo zdaje mi sie ze do tego potrzeba juz js ;)
2
komentarz 25 maja 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Zablokowany scroll to chyba najgorsza zbrodnia przeciwko UX...
komentarz 25 maja 2016 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Sekcja zajmuje całą stronę. By przejść do następnej musi się wywołać click:). wtedy następuje smooth scrolling. Obiekt scroll jest niewidoczny. Gotowy skrypt jest na to :). Tak wymaga JS, dlatego pierw Preload :). Nie musi wszystko odrazu gotowe :).
2
komentarz 25 maja 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
I co? I mam być zmuszony do korzystania z tego scrolla? Dalej uważam to za zbrodnię przeciw UX :P
1
komentarz 25 maja 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
Popieram. Zbedne utrudnienie.

Podobne pytania

+3 głosów
1 odpowiedź 591 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 329 wizyt
pytanie zadane 4 października 2018 w Sprzęt komputerowy przez Klaudiusz Dąbrowski Użytkownik (590 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 138 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...