• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zapisać apostrof do bazy ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,993 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2016 w PHP przez Kacper Duda Obywatel (1,970 p.)
Chodzi mi o to, że chce zrobić pole tekstowe, które można dowolnie wypełniać, a następnie wysyłać zawartość do bazy, a następnie je odczytywać (tak jak jakąś tablicę na profilu w tym forum).

I jak próbuję wkleić apostrof to wychodzi coś takiego

INSERT INTO uzytkownicy VALUES ('$zmienna_zwierająca_apostrof', '$jakas_zmienna')
Wyskakuje wtedy błąd zapytania. I jak można to poproszę, aby znaki typu < > były jakoś "unieszkodliwiane", sprawdzałem jakieś filter_var(), ale ja nie chcę usuwać nic tylko zmieniać na nieszkodliwą formę.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 24 maja 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 24 maja 2016 przez Kacper Duda
 
Najlepsza

Może htmlentities (może z ENT_QUOTES)?

Może filter_var/filter_input z odpowiednim filtrem? Przykład

A jeśli chodzi o problemy z cudzysłowem/apostrofem przy zapytaniach do bazy to najlepiej użyć PDO i prepared statements - tam nie ma takich problemów, bo oddzielnie jest wysyłany szkielet zapytania i oddzielnie przesyłane są wartości dzięki czemu żadne znaki mu nie straszne - czyli mamy też od razu ochronę przed sql injection. Z resztą w ogóle obecnie PDO jest najlepszym wbudowanym w PHP sposobem do łączenia się z bazą, także polecam.

komentarz 24 maja 2016 przez Kacper Duda Obywatel (1,970 p.)
Masz ode mnie NAJ :D A czy działa to na php 5.5, bo na serwerze szkolnym jest ta wersja (a robię CMS na to).

Znasz jakiś fajny tutorial ? Może być po angielsku - tego z php.net nie rozumiem.
komentarz 24 maja 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Wszystkie wymienione rzeczy będą działały na PHP 5.5, z resztą masz to napisane w dokumentacji.

Ale czego tutorial? Jeśli PDO to podałem w odpowiedzi, co do filter_var czy htmlentities to pewnie nawet nie za bardzo jest do tego jakiś tutorial - to jedna funkcja i tyle. Wszystkie typy filtrów też są opisane w dokumentacji, możesz sobie potestować każdy jak nie rozumiesz opisów.
komentarz 25 maja 2016 przez Kacper Duda Obywatel (1,970 p.)
Dzięki.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,330 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2016 w SQL, bazy danych przez paulla Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 626 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2018 w PHP przez halotelefonek Bywalec (2,410 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,337 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2018 w PHP przez Damian Prymus Początkujący (380 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...