• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca na wielu monitorach

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
1,636 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2016 w Sprzęt komputerowy przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
Hej!

Pracuję już od jakiegoś czasu na 2 monitorach. Każdy kto próbował wie jak jest to wygodne i jak ułatwia programowanie.

Planuje teraz zakup laptopa i myślę o tym, czy by nie podpiąć do niego obu tych monitorów, i pracować na 3 ekranach ( 2 monitory i ekran z laptopa ).

Chciałbym spytać się czy może miał ktoś z was miał przyjemność korzystania na raz z 3 ekranów.

Jak to wygląda w praktyce ? Czy faktycznie jest lepiej, czy może to już za dużo żeby faktycznie efektywnie to wykorzystać ?

"Podłącz i sam zobacz" - tak, ale tylko niektóre laptopy pozwalają na podłączenie 3 ekranów, a poza tym chciałbym usłyszeć wasze zdanie na ten temat.

Co do tego co robię - jestem fullstackiem z nastawieniem na backend.
komentarz 23 maja 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Ja nie próbowałem. Opowiedz mi, jakie to wygodne! :D

Nigdy nie korzystałem z dwóch monitorów i jak tak patrzę to może by się jeden dodatkowy przydał. Jak się obsługuje dwa monitory, w sensie jak się kursor przenosi itd.
komentarz 23 maja 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)

Na praktykach używałem 2 i rzeczywiście robota idzie znacznie szybciej.

Jeżeli chodzi to o 3 to jestem zdania że powinieneś to rozważyć jeżeli nie starcza ci miejsca na dwóch.

Pewno to by wyglądało tak:

  • na jednym dokumentacja
  • na drugim kod
  • a na trzecim przeglądarka

Moim skromnym zdaniem 3 ekrany to za dużo.

komentarz 23 maja 2016 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
A ja zadam tylko takie pytanko malutko związane z tematem?

Mam laptopa 17 cali. Jeżeli dokupować monitor to ile cali (widełke i rady) oraz na jakie jeszcze rzeczy zwracać uwagę, potrzebuję go tylko do programowania + trochę elektroniki, tak to mam monitor do filmów?
komentarz 23 maja 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
w webmasterce nie wyobrażam sobie do podglądu mniejszego niż fullhd.
Jeśli o rozmiary chodzi to dostosuj do miejsca pracy, nie ma co przesadzać z wielkością.
Ale taka jest moja opinia i lepiej aby wypowiedziało się więcej osób.
komentarz 23 maja 2016 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Dzięki za opinie. Ja co prawda nie cierpię webowych itd, raczej zwykłe kodzenie: c++, java, python ;) więc nwm czy tak bardzo potrzebuje dobry jakościowo obraz. A ile minimum cali?
komentarz 23 maja 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
wedlug mnie 23 cale to minimum.
komentarz 23 maja 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
Jestem zdania ze to kewestia przyzwyczajenia. Ale za krotko mialem do czynienia z dwoma monitorami aby sie wypowiedzic. Np filmy dobrze mi sie oglada na 5 calach zas kod juz nie przejdzie przy ekranie telefonu :D Byle oczy sie nie meczyly.
komentarz 23 maja 2016 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)

Marcin_N_97: to kwestia tego jak wolisz. Ja uważam, że ekran powinien miec >20 cali ale zarazem być na tyle mały żeby szło go łatwo ogarnąć wzrokiem. Według mnie nie ma co przepłacać przy kupnie monitora.
 

CzikaCarry: ja na przykład już nie wyobrażam sobie pracy na jednym monitorze :) Działają one tak, jakby drugi był przedłużeniem pierwszego - jakbyś miał jeden szeroki monitor. 

Niespecjalny: Ja bym raczej powiedział, że tak:

  • kod
  • przeglądarka
  • terminale, irc, logi
komentarz 24 maja 2016 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Dzięki bardzo za pomoc ;) Mam właśnie jeden, co muszę wydać jakieś 100 zł i kilka godzin na naprawę, bo trochę się popsuł. Ma właśnie 21 cali. I zastanawiałem się czy go naprawiać, czy kupować nowy - większy.
komentarz 25 maja 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
edycja 25 maja 2016 przez marko
Witam.Spróbuj pracować na dwóch monitorach.Uprzedzam że to uzależnia :)

Kilka tygodni temu podłączyłem drugi monitor i od tego czasu tak zostało.

Przy okazji dla 2 monitorów.

Programującym pod systemem Linuks polecam środowisko i3 wm.

https://i3wm.org/

Pozdrawiam

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 maja 2016 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
http://www.forum.nieidealny.pl/topic/218-jak-pod%C5%82%C4%85czy%C4%87-3-monitory-do-laptopa/

Tak mozesz spróbować o ile wszystkie monitory to obsługują inaczej HDMI + mDP
komentarz 23 maja 2016 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
Daisy Chain, ciekawe, nie wiedziałem o tym.

Co prawda planuje jeden ekran dać na hdmi, a drugi na mini display port, ale dzięki za podesłanie tego linka ;)
komentarz 23 maja 2016 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
Nad jakim modelem myślisz aktualnie?
komentarz 23 maja 2016 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
Najpierw chciałem kupić lenovo Y700

http://www.x-kom.pl/p/296054-notebook-laptop-156-lenovo-y700-15-i7-6700hq-32gb-2561000-gtx960m.html

Ale do wyświetlania obrazu ma tylko jedno hdmi, więc raczej zdecyduje się na na MSI o podobnej specyfikacji i w zbliżonej cenie

http://www.x-kom.pl/p/293521-notebook-laptop-156-msi-gl62-i7-6700hq-32gb-1tb256ssd-gtx950m-fhd.html
komentarz 25 maja 2016 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
http://goo.gl/bkaoWb dysk bym kupował samodzielnie, szkoda kupować z jakimś budżetowym
0 głosów
odpowiedź 23 maja 2016 przez Sprytnykrzys Gaduła (3,900 p.)
Hej,

ja mam 2 ekrany 24 cale (w pracy i w domu) + mac booka 13,3 cala. Jest bardzo wygodnie, dwa ekrany mam wyżej, równo obok siebie, a laptop pod nimi. Pracuje się super :)
0 głosów
odpowiedź 23 maja 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Mialem tylko raz przyjemnosc pracowac na 3 monitorach. Czemu przyjemnosc bo mysle ze jest to lepaze od przelaczania co chwile. Gdy bylem na praktyce a moj szef robi strony i sklepy internetowe to uzywal netbooka i 2 monitory. Czy sie oplacalo tak. Na jednym byl otwarty mail w ktorym bylo napisane co ma vyc np. W sklepie. 2. Kod(importowanie plikow). 3. Jakas stronka zapomnialem nazwe, gdzie tworzyl sklepy.
0 głosów
odpowiedź 24 maja 2016 przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
Hejka!

Od kilku lat używam dwóch monitorów, dodatkowo posiadam laptopa i szczerze nie przyszło mi to nigdy wcześniej na myśl, żeby go podłączyć jako 3ci monitor, aż do dzisiaj po natknięciu się na Twój post.
Jak dla mnie efekt okazał się dość dziwny i nie mogłem się co do niego przekonać. Dlaczego, ano dlatego, że oba monitory, które posiadam mają po 24cale, natomiast w lapku posiadam jedynie 17stke, ta różnica wielkości ekranów okazała się (jak dla mnie) dość uciążliwa. Jeżeli planujesz zakup laptopa to proponuję postawić go na biurku jako drugi komputer, ja korzystam na nim w trakcie wykonywania jakichkolwiek prac na PC, z przeglądarek internetowych w jasnym celu jakim jest przeglądanie internetu w poszukiwaniu przeróżnych informacji. Natomiast, jeżeli już koniecznie chciałbyś posiadać trzy monitory, to myślę, że lepszym rozwiązaniem zamiast zakupu laptopa będzie nabycie kolejnego monitora zbliżonego wielkością ekranu do pozostałych, posiadanych już przez Ciebie monitorów, o tyle o ile Twoja karta graficzna ma możliwość podłączenia tylu ekranów.

Pozdrawiam.
komentarz 24 maja 2016 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
Dzięki za przetestowanie

Laptopa kupuję tak czy siak, ponieważ muszę być mobilny a monitory i tak mam dwa, jak faktycznie będzie tak źle jak mówisz to pozostane przy dwóch ekranach ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 142 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Domekzcpp Początkujący (360 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 304 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 194 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2021 w Sprzęt komputerowy przez Maxxxii Obywatel (1,260 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...