• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czarny ekran z kursorem Linux Fedora

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
792 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2016 w Systemy operacyjne, programy przez alus152 Bywalec (2,690 p.)
Witam, Ostatnio Windows strasznie mnie denerwowal przez te aktualizacje itp a poza tym wybieram sie do technikum informatycznego i wypadaloby umiec cos z linuxa:) Uruchomilem linuxa itd w trybie live i wszystko smiga a w dodatku strasznie mi sie on spodobal wiec zdecydowalem sie na instalacje ale poprzez pendrive bo naped nie dzialal i go wypialem. Wszystko robilem z pewnego poradnika jak to zrobic na pendrive itd. Ale po instalacji gdy wlaczam komputer mam menu logowania i po zalogowaniu jest kompletnie czarny ekran z kursorem ktorym nie mozna ruszyc. Dopowiem ze da sie uruchomic konsole i w niej pisac. Czy to moze byc wina jakiś sterownikow itp.? Licze na wasza pomoc jak nigdy bo strasznie potrzebny jest mi komputer do zaliczania przedmiotow (projekty) wiem ze mi pomozecie :) pozdrawiam i dziekije z góry za odpowiedz.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 maja 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Hej.Czy podczas instalacji (widzę"Fedora") nie pominąłeś jakiegoś szczegółu dotyczącego środowiska graficznego?

Będąc zalogowanym w konsoli spróbuj wpisać startx

Tak,może to być wina sterowników ale niekoniecznie.

Pozdrawiam.

ps.znajdą się ludzie do pomocy ale nie ominie Cię nauka o systemie.Właściwie to już zacząłeś się uczyć :)

Dlaczego wybrałeś "Fedorę"?Z ciekawości tak zapytam ;)
komentarz 23 maja 2016 przez alus152 Bywalec (2,690 p.)
Cześć, co do fedory to juz jej nie mam bo strasznie mnie to denerwowalo. Aktualnie mam ubuntu 16.04 i wszystko dzialalo przez ta godzine a teraz uruchamiam komputer i znow czarny ekran. Dlaczego wybralem fedore? Hmm wydawała sie na taka dystrybucje "dla początkujących" ale chyba sje mylilem pozdrawiam dzieki za odpowiedz!;)
komentarz 23 maja 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Witam.Trochę za dużo masz tych problemów.Godzinę dobrze działało i znowu "gips"?

Czy aby nie masz problemów sprzętowych?

Napisz coś o kompie.Płyta główna,RAM.Grafika może dysk?Zasilacz(moc)uwierz mi że to nie są tajne dane.To podstawy pomocy w takich przypadkach :)

Niektórzy(czasem tak odczuwam) boją się,na zasadzie,eee tam nie będę się wychylał z moim 2GB RAM ;)

Nie o to chodzi.Piszę z kompa co ma grafę na AGP,1GB RAM,dysk się sypie(bad sektory,kilka prób low format i czekam na armagedon)ale jeszcze działa :)))

Opisz swoją maszynkę :)

Tradycyjnie pozdrawiam :)
komentarz 25 maja 2016 przez alus152 Bywalec (2,690 p.)
Cześć, moje podzespoły to: Intel pentium g3258 4GB goodram 1666mhz Zasilacz corsair 450 Plyta: msi h81m P33 Grafika: GTx 750ti Dysk seagate 500gb Dopowiem ze nigdy nie mialem problemow z wgrywaniem systemow może to wina pendrive? Ale jednak zainstalowalem ten system i przez 3-4 uruchomienia jest ok ale potem lipa. Zmienialem ustawienie belki z lewej strony na dol (tak jak w windowsie) moze to jest winne? Podczas uruchamiania pokazuja sie bledy ale niestety zbyt szybko aby cos zobaczyc :/ dzieki za odpowiedz pozdrawiam rowniez!:)
komentarz 25 maja 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Cześć.Jeśli instalacja przebiegła bez problemów to raczej nie wina pena.

Trochę pytań ;)

Czy po instalacji zaktualizowałeś system.

Czy masz zainstalowane stery do karty graficznej (gdzieś w zakładkach powinno być coś takiego nvidia-setting,coś w tym stylu) ;)

Czy sprawdziłeś dysk jakimś programem diagnostycznym pod kątem bad sektorów.Innymi słowy czy jest sprawny.

Dysk warto sprawdzić,

Dlaczego?Wnioski,Windows z jakiegoś powodu się sypał(zrzuciłeś to na denerwujące aktualizacje),po instalacji Fedory,kłopoty,po instalacji Ubuntu, kłopoty.Ciekawym jest fakt że systemy jako Live Ci się podobały i wszystko "śmigało". W trybie Live system działał z pena a nie z HDD.Więc może warto zdiagnozować dysk(nawet jak jest nowy).

Cierpliwości i powodzenia życzę :)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 214 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 267 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,489 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...