• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wyłączenie diodek w laptopie HP Pavilion dv5

Object Storage Arubacloud
0 głosów
294 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2016 w Sprzęt komputerowy przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Cześć wam!
Mam problem z HP, problem co prawda to za dużo powiedziane.
Chodzi o diody, tą koło gniazda ładowania i uruchomionego laptopa, te z przodu.
Jest jakaś opcja aby je wyłączyć?
Bo mnie drażnią zwłaszcza w nocy, bo przynajmniej ta przy gnieździe ładowania świeci na non stopie,
Dodam, że nie ma baterii, bo "umarła".
Jak macie problem z odpaleniem systemu, to taki tips dla was, sprawdźcie czy bateria nie jest zużyta, bo jak jest to wysyła jakieś sygnały do urządzenia, co to szkodzą w rozruchu.
Nowa bateria to koszt około 80 zł.
Wracając do pytania to: jak wyłączyć w HP Pavilion dv5 model: 1170ev
W biosie już patrzyłem ale może źle to robiłem.
Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 20 lipca 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
W HP Pavilion DV5 na pewno nie można programowo wyłączyć diody, sygnalizującej zasilanie.

Co do diod na pasku dotykowym, to - pewny nie jestem, musiałbym zjechać do domu i sprawdzić (być może w weekend) - chyba można je dezaktywować z poziomu ustawień BIOS.
komentarz 20 lipca 2016 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
To czekamy do weekendu bo już zęby na tym zjadłem.
komentarz 22 lipca 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Przypomnij się tu, proszę, komentarzem po weekendzie, żebym nie zapomniał Ci odpisać. ;)
komentarz 26 lipca 2016 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Przypominam się odnośnie tych diodek.
komentarz 5 sierpnia 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
O, patrz. I przypomnienie nie pomogło. ^^' Przepraszam za zwłokę. Brat zepsuł mi tego lapka (i nic nie powiedział, skubaniec!) i niestety nie sprawdziłem. :/
0 głosów
odpowiedź 22 maja 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.Wątpliwym jest,by z poziomu BIOS wyłączyć kontrolki pracy laptopa.Nigdy się z tym nie spotkałem.Może za krótko jeszcze żyję ;)Jeśli Ci bardzo przeszkadzają(działają na nerwy) zaklej je czymś nieprzeźroczystym, łatwym do usunięcia za dnia.

Druga opcja,rozkręć lapka i odlutuj :)Tyko pytanie czy warto się wysilać i narażać sprzęt na uszkodzenia z powodu diod?
komentarz 22 maja 2016 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Taśma izolacyjna pod kolor laptopa załatwi sprawe. Rozwiązanie mega prymitywne i średnio estetyczne ale cholernie skuteczne :)
komentarz 22 maja 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć :)Może to słońce i weekend.Powinno być w innym dziale(humor,tragedia).Proszę o wybaczenie "burza mózgów" się kończy.

Szahid.Będę licytował,to "mega prymitywne".Można rozgrzać transformatorówkę i grotem wypalić owe "lampki".Spokój na zawsze :)

Można elegancko,oświetlić stanowisko halogenami,tak,by było jak za dnia.Diody ze "wstydu" przed taką iluminacją by pękły.

Nie polecam tych metod nikomu.Ale....może istnieją tak bardzo bogaci że z tych porad skorzystają ;)

Jeśli nic nie wniosłem,to proszę poradę skasować.

Pozdrawiam z humorem :)
komentarz 20 lipca 2016 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Fajne metodyki natomiast nie skuteczne :P

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 762 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez tirex Gaduła (4,430 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 431 wizyt
pytanie zadane 21 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez pokrywa1 Użytkownik (990 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 129 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...