• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aktualizacja do W10

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
282 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2016 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
Czy opłaca się aktualizować do Windows 10 z Windows 8.1? Obecną wersję znam jak własną kieszeń, z zamkniętymi oczami potrafię operować bez najmniejszych problemów. Z drugiej strony, wkrótce kończy się darmowa aktualizacja, która bardzo kusi. Co polecacie w takiej sytuacji?

4 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 21 maja 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
wybrane 22 maja 2016
 
Najlepsza

Mam tak samo jak Ty, ale kilka miesięcy temu zaktualizowałem do W10 na tydzień, żeby go przetestować i powiem tak : robiłem benchmarki (Cinebench, 3Dmark itd..) i na moim kompie wyniki są lepsze, testowałem gry i również działa szybciej, podobnie sam system. Plusem jest połączenie elementów z W7 i W8 (np. Start nie jest otwierany jako "osobne okno"). Ale kilka programów nie miało jeszcze wersji na platformę W10, więc wróciłem do 8.1. Poza tym to, że na moim sprzęcie działał świetnie to nie znaczy, że na innym sprzęcie będzie działał równie dobrze. Moja propozycja jest prosta : 
Zaktualizuj do W10, przetestuj go kilka dni, zobacz czy Ci pasuje. Jeśli tak - zostań na W10, jeśli nie - po prostu wróć do W8.1.

Pozdrawiam!    

+2 głosów
odpowiedź 22 maja 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Możesz zaktualizować i wrócić do 8.1, po co w przyszłości płacić parę stówek skoro teraz jest to za darmo?
komentarz 22 maja 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Po co w ogóle płacić parę stówek za windowsa, skoro Linux (znaczna większość dystrybucji) jest za darmo i to cały czas? :)
komentarz 22 maja 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Bo na linuxie niestety nie ma tyle gierek co na winde :D
komentarz 22 maja 2016 przez Robert de Clair Mądrala (5,300 p.)
Po to, że jak zainstalowałem na desktopie ubuntu, to po przejsciu w stan wstrzymania albo się wybudzi albo nie :)

Po to, że za windowsa X NIE płacę bo dostaję go w gratisie do 7 / 8 które i tak już na lapku są
W końcu po to, bo lubię jak coś działa, bez siedzenia na forach i analizowania configów. :D
+1 głos
odpowiedź 22 maja 2016 przez Robert de Clair Mądrala (5,300 p.)
Aktualizować. Do 8.x nie wróciłbym już, mimo iż także uważałem go za dobry system :)
Pomijając drobiazgi, iż 10 boryka się z pewnymi problemami które producenci przepychają miedzy sobą - są to zazwyczaj problemy jednostek. kłopot z kilkoma kartami ati i długo wczytującym się os lub np nie wchodzący w stan wstrzymania (po przeladowaniu) system to takie perełki ;) Część z nich albo zostały rozwiązane przez alternatywne sterowniki - lub po prostu tak jak w moim przypadku nauczylem sie z tym zyć

jeśli pracujesz mniej na klik klik a więcej win+x oraz win+r i komenda, nie poczujesz różnicy (no może brak polecenia wuapp) ;) Panel "ustawienia" w wersji dla nowych userów jest pomijalny, bo i tak windows+r i "control" odpala stary dobry układ :D

Wydajnościowo w najgorszym przypadku bez zmian, w najlepszym zyskałem kilka% - acz zaznaczę, że po aktualizacji, zrobiłem ponownie czystą instalację korzystając z nośnika utworzonego w media creation tool.

Wszystkie urządzenia z których korzystam funkcjonują bez problemu, a duża ich część po prostu zainstalowała się po wpięciu w usb bez instalacji dodatkowych sterowników od producenta np automat perkusyjny czy syntezator gitarowy oraz looper sprzetowy. W win8 musialem troche czekac zanim producent wypuscil i moglem z 7 sie przebujać :) tutaj sterowniki do urządzeń poszły z bazy m$.
0 głosów
odpowiedź 22 maja 2016 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
Aktualizuj, w najbliższym czasie win 10 dostanie aktualizacje redstone, która mam poprawiać wszystkie drobne problemy, do  tego darmowa aktualizacja do 10 już już kończy.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 280 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2018 w Systemy operacyjne, programy przez DevNay Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 149 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 171 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Karol Szy Nowicjusz (180 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...