• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Forum - od czego zacząć?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
518 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2016 w HTML i CSS przez Paweu Buhacz Nowicjusz (150 p.)

Witam bardzo serdecznie! Przed rozpoczęciem pisania chciałem przeprosić za jakiekolwiek błędy w tekście, jednak piszę to późną godziną. Otóż chciałbym kilka rad jak założyć naprawdę dobre forum, prosiłbym dokładnie o jakieś pomysły jeśli chodzi o wygląd strony wraz z danym kodem. Na przykład chciałbym na przyszłość wiedzieć jak zrobić takie "dymki" jak w menu naszego forum. Chciałbym też BARDZO prosić o kod logowania i rejestracji. Oczywiście forum jest na razie tworzone tak dal "testów". Moja wiedza jest tak naprawdę z kursów od pana Mirosława Zelenta, więc nie jest ona też bardzo rozszerzona. Dziękuje za każde wsparcie i pomoc. Pozdrawiam.

komentarz 19 maja 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
PhpBB3  i się baw w forum :)
komentarz 19 maja 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
Mybb nie latwiejsze? Pytanie do autora: Masz wg pomysl na to forum?
komentarz 19 maja 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
MyBB nie umarlo? Na razie tylko phpbb zaczyna iść z postępem i przerabiają silnik. ;)
komentarz 19 maja 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
No wlasnie niedlugo ma byc 2.0 na laravelu :p Tylko nie wiadomo kiedy to niedlugo bedzie. 1.8 poza faktem ze nadal na tabelkach jest to swoja prostota daje rade.
1
komentarz 19 maja 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

No wlasnie niedlugo ma byc 2.0 na laravelu :p 

Założymy się, że to będzie ich strzał w stopę? Już mi się ich żal zrobiło, no ale.. człowiek uczy się na błędach.

komentarz 19 maja 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
Jak narazie nie jest zle z tymi ich pomyslami. Ale musze przyznac ze po przeskoku moze byc sporo mniej pluginow i templatek wiec 1.8 jeszcze dlugo po premierze 2.0 bedzie aktywne.

1 odpowiedź

+6 głosów
odpowiedź 19 maja 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 19 maja 2016 przez Paweu Buhacz
 
Najlepsza
Nikt Ci tutaj nie będzie dawał żadnego gotowego kodu. Po pierwsze dlatego, że przez gotowce niczego się nie nauczysz, a po drugie to dając jakieś wyrywki kodu logowania, rejestracji czy czegokolwiek nie zrobisz forum ani niczego - kod musi przecież ze sobą współgrać i działać razem, nie da rady posklejać sobie jakiegoś kodu od kilku osób i liczyć na to, że zadziała.

Nie wiem co chcesz osiągnąć. Jeśli chcesz nauczyć się programować to podejście masz słabe (proszenie od razu o gotowe). Jeśli tylko chcesz postawić forum i nie chcesz nic o nim wiedzieć to skrypt Question2Answer (na którym opiera się właśnie to forum) jest otwarty i darmowy dla każdego - http://question2answer.org/ Pobierasz, konfigurujesz i masz gotowe forum. Sam kod i co za tym idzie skrypt jest jednak słaby, posiada wiele luk i niedopracowań, a w kodzie znajdziesz bardzo wiele złych praktyk, które nie powinny być używane w programowaniu. Nie polecam więc wzorować się na tym kodzie, najlepiej na niego w ogóle nie patrz.

Tak więc jeśli chcesz pisać coś samemu to najpierw zmień podejście. Później proponuję zacząć od czegoś prostszego - forum to duża rzecz, a jeśli Twoja wiedza jest tylko z kursów pana Zelenta to jest delikatnie mówiąc mała - i nie chcę tym Ci powiedzieć źle czy obrazić, po prostu w kursach do tej pory mało było.
komentarz 19 maja 2016 przez Paweu Buhacz Nowicjusz (150 p.)
Każdy ma swój sposób nauki. Ja osobiście uczę się na gotowcach, ponieważ łatwo wtedy analizuje dany kod itp. Jeśli czegoś nie rozumiem po prostu sięgam do internetu. I tak wygląda w niektórych momentach moja "nauka". Dziękuje za rady. Zna pan może jakąś dobrą stronę internetową, na której mogę poduczyć się więcej niż od kursów pana Mirosława Zelenta?
komentarz 19 maja 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Być może łatwo analizujesz kod, ale czy byłbyś w stanie napisać coś podobnego samemu? Gotowca po prostu wkleisz i masz, działa i wydaje Ci się, że wszystko rozumiesz. A napisałbyś coś takiego sam z pełnym zrozumieniem tego co piszesz? Osobiście mam wątpliwości, ale może się mylę. Ja gotowców nie uznaję, na forum prośby o gotowce również nie są mile widziane (nawet jest to zabronione regulaminem bo było tak częste).

To zależy czego chcesz się nauczyć. HTML, CSS a może PHP? Nie określiłeś, ja też nie wiem co dokładnie umiesz więc ciężko mi coś podpowiedzieć. Ogólnie żeby zrobić forum potrzebujesz jakiegoś języka backendowego i czegoś na front. Front to HTML i CSS, backend to może być np. PHP. Przydać się jeszcze może JavaScript, chociaż być może udałoby się obejść bez niego. Musisz każdą z tych technologii w miarę "ogarniać" żeby cokolwiek zacząć robić.
komentarz 19 maja 2016 przez Paweu Buhacz Nowicjusz (150 p.)
Dziękuje za rady. Raczej nie używam PHP, ani JS (No chyba, że woli pan mówić "Java Script", to przepraszam). Jak już mam używać to w razie konieczności. Osobiście mam wiedzę podstawową na temat HTML i CSS (inputy, divy, classy itp.)
komentarz 19 maja 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Obojętnie - JavaScript i JS stosuje zamiennie, to tylko skrót. I nie potrzeba tego "pan", jesteśmy tutaj wszyscy dla siebie kolegami ;)

To niestety, ale żeby zrobić forum konieczne będzie użycie przynajmniej PHP - coś musi działać po stronie serwera, aby obsłużyć chociażby logowanie, rejestrację, dodawanie tematów itd. Samym HTML i CSS nie zdziałasz nic funkcjonalnego, bo całe takie funkcjonalności są robione po stronie serwera czyli np. we wspomnianym PHP.

Jeszcze prościej mówiąc HTML i CSS to tylko wygląd i prezentacja treści na stronie, aby zadziały się jakieś akcje potrzeba PHP.
komentarz 19 maja 2016 przez Paweu Buhacz Nowicjusz (150 p.)
Właśnie wiem, nie sprecyzowałem tematu. Głównie te tematy do PHP, bo nie wiem czy specjalnie do 1 forum, które jeszcze robię dla zabawy mam oglądać poradniki, kursy i tak dalej. :)
komentarz 19 maja 2016 przez nerdxg Obywatel (1,760 p.)
Warto dodać, że do własnego forum przyda się widza z SQL :) Uważam, że jeśli interesuje Cię HTML, CSS. Chcesz coś tworzyć z ich wykorzystaniem to musisz też się zabrać za PHP, JS, SQL. Wtedy będziesz mógł myśleć nad fajnymi rzeczami jak własne forum czy własny cms. Poza tym na rynku rzadko widziałem, żeby ktoś szukał kogoś tylko od html/css. Najczęściej do stanowiska na "front-end" poszukują ludzi z js, php, sql. Bo skoro jedna osoba może zrobić to i to, w takim razie po co zatrudniać druga :D Podsumowując: myśl o własnym forum odłóż na później (chyba że postawisz na gotowym silniku) i polecam naukę js/php/sql. Ja miałem radoche kiedy moja strona nie była "martwa" tylko miała rejestrację i księgę gości zrobiona w php :)
komentarz 19 maja 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
@Paweu Buhacz tak, jeśli chcesz zrobić działające forum to potrzebujesz też PHP. I tak jak mówiłem forum to spora rzecz, nie wiem czy gdy obejrzysz sobie jakieś kursy to je od tak napiszesz. Proponowałbym zdobycie doświadczenia w jakiś dużo prostszych projektach, a nie od razu porywanie się na forum.

I @nedxg dobrze mówi, będziesz potrzebował jeszcze do tego znajomości bazy danych (może być np. MySQL) i języka SQL. Bez tego również forum nie zrobisz.

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 485 wizyt
pytanie zadane 9 września 2019 w HTML i CSS przez Krzysio4224 Obywatel (1,690 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 545 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2017 w HTML i CSS przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 249 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2016 w HTML i CSS przez AJMG Nowicjusz (120 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...