• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca Junior Java Dev/staż w Poznaniu

Object Storage Arubacloud
+1 głos
866 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Trucik Obywatel (1,130 p.)
edycja 18 maja 2016 przez Trucik
Hej,

 

W kilku zdaniach opisze swoją sytuację.

Kończę studia w Szczecinie. Narzeczona naciska na to byśmy przenieśli się do Poznania. W zasadzie mógłbym od zaraz, ale pojawia się pewien problem KOMPLETNIE NIE ZNAM RYNKU...

Kierunek moich studiów to Automatyka i Robotyka, ale od 3 lat pracuję w firmie, która zajmuje się również oprogramowaniem przemysłowym, dokładnie SCADA/MES/CMMS. Stąd doskonale wiem czym jest obiektowość.

Postanowiłem, że całkowicie przerzucę się na programistę i swoją przygodę zaczynam z JAVA. Mam jakiś projekt, który można by pokazać (mobilny robot, który przywozi piłeczkę tenisową), ale nie wiem do kogo mógłbym się udać.

Doskonale wiem, że nie jest to jakiś poziom zaawansowany, ale jednak zawsze coś.

 

Teraz do sedna. Czy jesteście w stanie polecić jakąś firmę, w której mógłbym zacząć? Chciałbym wypracować z nią plan ścieżki kariery 3 500PLN netto od stycznia przyszłego roku. Do tego czasu oczywiście nie mogę pracować za darmo bo jeść trzeba, ale pierwsze 3 miesiące mógłbym przepracować za 2 000. Odłożyłem całkiem niezły kapitał z poprzedniej pracy, więc jakoś sobie poradzę :).

Może jeszcze krótko, dlaczego chcę się całkowicie przebranżowić, a nie jedynie zmienić miasto. Automatyka - częste wyjazdy i siedzenie na obiekcie (w fabryce). Informatyka - znacznie mniejsza częstotliwość wyjazdów.

Ostatnia sprawa, odrobiłem lekcje tj. wiem,  że potrzebna mi znajomość GITa, wzorców projektowych, wiedza na temat czystego kodu itd. Nad tym właśnie teraz pracuję, to czego bym od was oczekiwał to nazwy firmy w Poznaniu, która mogłaby nawiązać ze mną współpracę? Jeśli nie to wracam do automatyzacji fabryk :)

Z góry dziękuję za wasze odpowiedzi.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 1,132 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 4,732 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 2,143 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez BartekDataIT Użytkownik (770 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,637 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...