• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Jak zainstalować windows 7 ???

Object Storage Arubacloud
+1 głos
755 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Rafał Merchelski Początkujący (310 p.)
zamknięte 18 maja 2016 przez Rafał Merchelski
Witam. Mam taki problem, że nie mogę zainstalować nowego systemu na win 10 mój laptop to toshiba C750-B7260 co prawda pojawia się Boot menu, ale jak wybieram USB to się uruchamia ponownie mój stary system. Tak wygląda Boot menu umnie. http://imgur.com/cJ4uHru Może ktoś wie jak to naprawić?
komentarz zamknięcia: Temat do zamknięcia

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 maja 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Spróbuj bootwać z płyty.
komentarz 17 maja 2016 przez Rafał Merchelski Początkujący (310 p.)
Raczej na płytę nie wejdzie, ponieważ plik iso ma ponad 5GB
komentarz 17 maja 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

A TO JEST BLU-RAY?

komentarz 17 maja 2016 przez Rafał Merchelski Początkujący (310 p.)
Zmieniam zdanie znalazłem kilka płyt z prawie 8GB ;)
0 głosów
odpowiedź 17 maja 2016 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Obraz prawidłowo nagrany? Zmieniłeś kolejność czytania nośnika w BIOS?
komentarz 17 maja 2016 przez Rafał Merchelski Początkujący (310 p.)
Nie zmieniałem, lecz przed chwilą zmieniłem kolejność w Boot menu i teraz jako pierwsze wczytuję się USB, ale nadal się uruchamia stary system i nic się nie zmienia, a bootowałem pendrive za pomocą programu Rufus, natomiast system wziełem stąd http://torrenty.org/torrent/1258665.
komentarz 17 maja 2016 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Pobierz np. WinISO lub UltraISO i sprawdz czy twój obraz ma status "Bootowalny", jeżeli nie... Zależnie od wersji wybierz plik i dograj, a następnie wypal i powinno śmigać

Filmik z procesem dodawania pliku do obrazu

https://www.youtube.com/watch?v=l06_yY0Bwrk

Windows7 64bit

http://mtech.pl/winrecovery/windows7boot-64bit.bif

Windows7 32bit

http://mtech.pl/winrecovery/windows7boot-32bit.bif
0 głosów
odpowiedź 17 maja 2016 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Dobra, tworzysz bootowalny pendrive za pomocą Rufusem.
Przed kliknięciem przycisku "Start" w program Rufus, zrób zdjęcie i podaj go nam.
Którą wersję Rufusa korzystasz? najnowsza to 2.9.
0 głosów
odpowiedź 17 maja 2016 przez Dynamic Bywalec (2,910 p.)
Miałem kiedyś podobny problem, trzeba było wyłączyć uefi
komentarz 17 maja 2016 przez Rafał Merchelski Początkujący (310 p.)
No musiałem wyłączyć, jak nie wyłączyłem to się pokazało okienko windows i się zaciął.
0 głosów
odpowiedź 17 maja 2016 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Panowie. Pamiętam jak nie miałem kiedyś napędu, to pobrałem obraz 7'mki, ale mi go nie bootowało. Otworzyłem wtedy obraz programem UltraIso i dołączyłem pliczek "boot.bif", chyba tak się nazywał i zadziałało. Nie mam ani 7'mki, ani pliku,a nie chcę podawać z niesprawdzonych źródeł - jak ktoś ma, to niech koledze udostępni powinno zadziałać. Jest jeszcze taka opcja, że ma ten plik w którymś z folderów, a powinien się on znajdować w katalogu głównym.
komentarz 17 maja 2016 przez Rafał Merchelski Początkujący (310 p.)
Już się umnie instaluje, musiałem jeszcze przekonwertować dysk z gpt na mbr, ale i tak mam problem braciak podczas grania w world of tanksa zmienił rozdzielczość przez co ekran jest nie wyraźny myślałem, że jak zainstaluje win7 to pomoże, ale nawet podczas instalacji jest powiększona rozdzielczość, pewnie da się to naprawić jak się zainstaluje w 100%

Dziękuje wszystkim za pomoc, oraz szybką odpowiedź ;)
komentarz 17 maja 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
serio? powodem reinstalki byla zle ustawiona rozdzielczosc ekranu?
komentarz 18 maja 2016 przez Rafał Merchelski Początkujący (310 p.)
To nie było powodem już wcześniej chciałem to zrobić, ale jakoś się odkładało w tym czasie akurat rozdzielczość się zwaliła. Powodem był sam system miałem win 10, który mi się nie podoba i chciałem przejść na starego win 7 :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 7,862 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 13,778 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 284 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...