• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie dużych map 2d w Unity

Object Storage Arubacloud
0 głosów
733 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2016 w Offtop przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)

Witam, 

na wstępie zaznaczam, że był już podobny temat np. tu http://forum.pasja-informatyki.pl/48276/tworzenie-map-do-gier-2d , ale mój problem jest trochę inny. Tworzę od jakiegoś czasu grę 2d w Unity. Gra ma być przeznaczona na platformę android, jest to gra zręcznościowa, platformówka. Zastanawia mnie w jaki sposób tworzy się w takich grach duże, zróżnicowane podłoża np. stok góry ze szczelinami, różnicami nachyleń itp., przez które gracz musiałby przechodzić przez np. 10 minut.

Zastanawiałem się nad stworzeniem spriteów - segmentów z których zrobiona by była mapa np. 10 obrazków 1000x1000, ale wydaje mi się, że gdzieś w tym wszystkim zabłądziłem i coś robię źle. Stworzenie takiej mapy zajmowałoby okropnie dużo miejsca w pamięci (gra na androida), a poza tym mój wewnętrzny głos twórcy stron internetowych (przyzwyczajony do robienia nawet obrazków w css i js), krzyczy mi, że robię źle. 

Dzięki za podpowiedzi, else.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 212 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2019 w C# przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 888 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2019 w OpenGL, Unity przez marcin_w Gaduła (3,190 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 571 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2018 w Nasze projekty przez 10kw10 Pasjonat (22,880 p.)

92,536 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...