• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Kompilacja programu C++ z windowsa aby działał na innych platformach. Visual Studio 2015

Object Storage Arubacloud
0 głosów
326 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2016 w C i C++ przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
zamknięte 17 maja 2016 przez Michał Muzyka
Witam,
Napisałem grę w SFML i c++ tak że na moim komputerze z windowsem i innych działa. Lecz mój problem polega na tym, że mój wujek chciał zagrać w tą grę a ma mac-a. I teraz czy bez znacznych przeróbek w kodzie da się ją zrobić by działała na macu, a jeśli tak to jak? Nadmienię że nie używałem WinApi. Z góry dzięki.

 

Edit:
Do maca nie mam dostępu, mozna zrobić to z windowsa?
komentarz zamknięcia: Otrzymałem odpowiedź na pytanie

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 maja 2016 przez MetGang Nałogowiec (34,360 p.)
wybrane 26 czerwca 2016 przez Michał Muzyka
 
Najlepsza
Jeśli używałeś bibliotek wieloplatformowych (czyli np. SFML) to wystarczy skompilować to na innym systemie z odpowiednim dla niego kompilatorem - w tym wypadku na Macu.
komentarz 16 maja 2016 przez MetGang Nałogowiec (34,360 p.)
VirtualBox lub inny emulator systemu
0 głosów
odpowiedź 16 maja 2016 przez niezalogowany
Najlepiej napisz wszystkie biblioteki jakie używałeś i wtedy będzie można ocenić czy gra pójdzie na innych systemach.
komentarz 16 maja 2016 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
tak na prawdę to tylko sfml napisany na openGL,

reszta nie potrzebna.
komentarz 16 maja 2016 przez niezalogowany
To wystarczy tylko skompilować grę na tam tym systemie i powinno być wszystko OK
komentarz 16 maja 2016 przez Damian11131 Stary wyjadacz (13,490 p.)
Spróbuj odpalić MacOS na maszynie wirtualnej.
0 głosów
odpowiedź 16 maja 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Jeśli używałeś tyko SFML'a i standardowych bibliotek (typu cmath) to powinno dać radę. Wystarczy taki program na OS X skompilować.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 792 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 387 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 131 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2019 w C i C++ przez muzyk Użytkownik (860 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...