• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wirtualna maszyna pełna wirusów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,273 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2016 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
Chce zainstalować sobie Windowsa XP na maszynie wirtualnej Virtual box i poklikać w te głupie reklamy typu MASZ WIRUSA!! :D bo mi się nudzi :p

 

Pytanie: Czy to może wyrządzić szkody komputerowi na którym jest odpalony virtual box w tym wypadku os x 10.11.3

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 maja 2016 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
wybrane 16 maja 2016
 
Najlepsza
Jeżeli korzystasz z maszyny wirtualnej, to jesteś bezpieczny - system odizolowany jest od systemu zainstalowanego na VB więc spokojna głowa.
0 głosów
odpowiedź 15 maja 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Sadysta xD Nie jestem pewien ale raczej nie :)
komentarz 15 maja 2016 przez niezalogowany
Nigdy nie lubiłem windowsa :D
komentarz 15 maja 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Wszystko ma swoje plusy i minusy ;)
komentarz 16 maja 2016 przez niezalogowany
Zawszw możesz zainstalować piaskownicę i tam poklikać w wirusy(chyba że masz Linuxa to wtedy maszyna wirtualna jest jedynym rozwiązaniem).
0 głosów
odpowiedź 15 maja 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Wirtualna maszyna jest podstawą bezpieczeństwa na serwerach ...
komentarz 16 maja 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
A rozwiń swoją wypowiedź, jeśli możesz
komentarz 16 maja 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Co konkretnie Cię interesuje? W skrócie ( będę mówił tu na przykładzie SPOJA ). Wydzierżawiasz sobie moc CPU, RAM i dysk. Czyli stawiasz maszynę wirtualną o określonych parametrach. Jeśli ja wysyłam zadanie to mogę być trollem i wysłać np. program co formatuje dysk. Maszyna wirtualna wychwytuje to że chce wykonać polecenie systemowe i ja np zwracam " Naruszenie bezpieczeństwa "

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 151 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Hunter94 Mądrala (6,290 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 2,008 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 601 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...