• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena strony

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
255 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2016 w Nasze projekty przez figorin Bywalec (2,040 p.)

Cześć,
prosiłbym o ocenę mojej strony,głównie pod kątem kodu responsywności,oraz o udzielenie rad oraz uwag.
http://liczba-pi.cba.pl

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 15 maja 2016 przez hubot Dyskutant (9,100 p.)
Zerknij tutaj -> https://validator.w3.org/nu/?doc=http%3A%2F%2Fliczba-pi.cba.pl%2F.

Poza tym mógłbyś zmienić czcionkę w menu bo trochę razi a tak to wygląd spoko.
0 głosów
odpowiedź 15 maja 2016 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

Przeskakuje menu przy csrollowaniu, a tak swoją drogą już taki stary jestem że takie ogromne czcionki walisz?

Jakiej responsywności? tej co tam nie ma? 

Poczytaj o media.

komentarz 15 maja 2016 przez figorin Bywalec (2,040 p.)
Znam media queries,tylko nie wiedziałem jak ich tutaj użyć.Chodziło mi głównie o tekst i zdjęcia.Wiem,że mógłbym zrobić coś z nawigacją.
A co do menu wydaje mi się,że jest OK.Użyłem sposobu z divem-wrapperem,aby nie było tego brzydkiego przeskoku,ale może czegoś nie zauważam.
0 głosów
odpowiedź 15 maja 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
U mnie czcionka jest za mala przy pionowym ustawieniu telefonu. Powinienes zastosowac jakis dynamiczny rozmiar. Przy zmianie orientacji telefonu menu zniknelo. Do tekstu dodaj marginesy bo jest przyklejony do krawedzi ekranu. Zastosuj menu w przycisku bo zaslania 1/4 ekranu. Jeszcze warto by bylo dodac jakies rozdzielniki tekstu, w sesie bardziej podkreslic naglowki czy moze wieksze odstepy miedzy fragmentami strony. I to chyba wszystko od strony wizualnej z telefonu.
komentarz 15 maja 2016 przez figorin Bywalec (2,040 p.)
Dzięki za cenne uwagi.
0 głosów
odpowiedź 15 maja 2016 przez IBB Gaduła (3,020 p.)
  • Zgadzam się z innymi, że czcionka na małych ekranach jest za duża
  • Sticky menu na komórce to bardzo zły pomysł - w pionowym widoku na telefonie 320px x 480px 70% ekranu zajmuje menu, którego nie można się pozbyć; poniżej widać jedynie z 5 linijek tekstu.
  • Brakuje padding-left i padding-right - tekst styka się z brzegami ekranu.
  • Stopka ma height: 100px - w jakim celu? Na telefonie komórkowym wysokość ta jest niewystarczająca dla tekstu, który się w nim znajduje.
  • Reklama (nieresponsywna) "rozpycha" okienko  - pojawia się poziomy pasek przewijania. Pewnie niewiele możesz zrobić z samą reklamą, ale może dać overflow-x: hidden na elemencie body?
  • Coś dziwnego dzieje się z div class="nav-placeholder" - wewnątrz niego mnożą się jego kopie. Wygląda na JavaScript bug.
  • Nie używaj text-align: justify - taki tekst (choć może i ładniej wygląda) gorzej się czyta, szczególnie np. osobom z dysleksją.
komentarz 15 maja 2016 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Mnie tam sticky menu na telefonie nie przeszkadza jak nie ma więcej niż 30-50px wysokości.
komentarz 15 maja 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
Wszystko zalezy od ekranu
0 głosów
odpowiedź 15 maja 2016 przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
Za duża czcionka i zbyt jasne kolory a tak po za tym jest ok

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 500 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2018 w Nasze projekty przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 490 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2018 w Nasze projekty przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 278 wizyt
pytanie zadane 25 września 2017 w Nasze projekty przez Mistrz0000000 Bywalec (2,780 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...