• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Nauka języków obcych kilka pytań.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
470 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
zamknięte 22 czerwca 2017 przez Krzysztof Trybuś
Wiem, iż na tym forum są setki pytań odnośnie nauki języków obcych i ciągle wałkowane jest to samo - zanim postanowiłem napisać temat skorzystałem z wyszukiwarki. Ja chciałbym zapytać jednak o interesujące mnie zagadnienia.

Uczę się od lat języka obcego metodami komunistycznego systemu edukacyjnego i do tej pory nie widzę żadnego postępu... Zastanawiałem się jakie błędy popełniam i zrozumiałem, iż cały czas uczę się gramatyki, setki słówek, których nigdy nie wykorzystam, a to wszystko po to, by zdobyć ocenę.

Chciałbym się teraz nauczyć rzeczywistej komunikacji w języku angielskim - w mowie i piśmie, ale jak zacząć? Jest sens na początku wykucia 1000 najczęstszych wyrazów? Jeśli tak to proszę o jakąś listę angielskich wyrazów, będę się stopniowo uczył - podobno dadzą mi one 50% zrozumienia - powiem szczerze, iż obecnie jestem zielony i ogarniam podstawy szkolne (słoń,kot,pomidor itd...).

Kolejna sprawa, jak to jest z tym czytaniem i słuchaniem? Słuchać bajek i filmików na interesujący mnie temat bez zrozumienia? W sumie tak uczyliśmy się ojczystego języka, ale jak otoczę się niezrozumiałym językiem, to mózg stymulowany bodźcami zewnętrznymi zacznie układać i wiązać sobie gotowe konstrukcje, a ja zacznę je rozumieć? Mówią i piszą, by oglądać materiały w języku docelowym, słuchać radia, ale ni w ząb języka nie rozumiem, więc jak słuchać "bełkotu"?

Korzystam z Duolingo i utrwalam informacje - Slight Edge'owo

Pomóżcie, bo jestem zagubiony, a chciałbym w końcu kiedyś mówić i czytać artykuły w tym języku - jest tyle ciekawej, dostępnej wiedzy, a brak rozumienia języka mnie bardzo ogranicza.

Co sądzicie o podręczniku Assimil?
komentarz zamknięcia: ROZWIĄZANO

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 15 maja 2016 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
wybrane 20 maja 2016 przez Krzysztof Trybuś
 
Najlepsza
Jeśli chcesz w efektywny sposób nauczyć się języka angielskiego, to otocz się tym językiem jak tylko się da. Na pewno nie ucz się pojedynczych słówek na blachę bo po tygodniu o nich zapomnisz. Osobiście polecam oglądanie seriali i filmów z polskimi napisami i łapanie tego jak angielski jest używany w mowie -> potem przesiąść się na angielskie napisy (zawsze jak nie do końca rozumiesz co ktoś powiedział, to masz wsparcie w postaci napisów) -> no i na końcu wiadomo, oglądanie po angielsku.

Powiem Ci taką ciekawostkę jak Manchester City kupował takich hiszpańskich zawodników jak Jesus Navas i Alvaro Negredo, to dostali oni zalecenie oglądania angielskich bajek, żeby szybciej podłapać język angielski. :)
komentarz 15 maja 2016 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
A co sądzisz o nauce z list 1000 wyrazów?
komentarz 15 maja 2016 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Obejrzę Rock'iego, bo już kilka razy po Polsku widziałem i zobaczymy ;)
komentarz 15 maja 2016 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Jeśli nie będziesz używał tych wyrazów regularnie to i tak je zapomnisz. Zobacz sobie Rocky'ego z polskimi napisami i skupiaj się na tym jak się wysławiają po angielsku w tym filmie. Pozdrawiam i powodzenia. :)
komentarz 9 czerwca 2016 przez Miley Nowicjusz (100 p.)

Ja wykupiłam kurs (http://demostenes.com.pl/jezyki/niemiecki/)i jestem bardzo zadowolona, bo tanio wychodzi i wiele się nauczyłam, chociaż to akurat z niemieckiego. Jeśli chodzi o listę 1000 słów to często czytam słówko i jego znaczenie a potem powtarzam 100 razy piorąc skarpety i też działa :D

0 głosów
odpowiedź 15 maja 2016 przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)

metodami komunistycznego systemu edukacyjnego

Takim politycznym podejściem na pewno nic się nie nauczysz, nic dobrego nie wyniesiesz. Szkolna nauka jest jak najbardziej potrzebna, ale wiadomo, że sama nie nauczy praktycznego języka.

Nie każda szkoła może sobie pozwolić na native speakera, ja mam to szczęście, że chodzę do takiej szkoły, w której z panią amerykanką raz w tygodniu mam takie lekcje. I rozmawiamy, a na pozostałych lekcjach angielskiego uczymy się (do matury i dla programu). Z doświadczenia wiem, że obydwie rzeczy - szkoła i praktyka, są niezbędne.

Dlatego szkolna nauka jak najbardziej tak.

Do tego zacznij od filmów z polskimi napisami, potem przejdź na angielskie i w końcu bez. Ja kiedy oglądam na YT z polskimi napisami, nawet jak je czytam, w głowie wskakuje mi od razu angielskie zdanie, jak ja bym to powiedział, po czym słucham aktora/lektora. Jakoś tak samo mi to przychodzi, kwestia osłuchania i oczytania. Jak napisy angielskie - czytasz i z kontekstu rozumiesz. Nie musisz umieć konkretnych słów.

Jeśli chcesz więcej metod nauki niż tylko Duolingo, sprawdź tutaj: https://wszstk.wordpress.com/2016/02/07/nauka-angielskiego-w-sieci-za-darmo-i-solidnie/

Co do podręcznika - nie mam pojęcia, nie znam go, aczkolwiek opinie w necie są pozytywne.

 

komentarz 15 maja 2016 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Fajny artykuł dziękuję
komentarz 8 czerwca 2016 przez tymmso Początkujący (360 p.)
Otaczając sie angielskim na pewno można sie nauczyć słówek gorzej będzie z wymową, a to jednak jest drugi ważny element komunikacji, bo ktoś musiał by sprawdzić czy dobrze wymawiać dane słowa i tu bez kursu czy lektora nie widzę innego rozwiązania.
komentarz 9 czerwca 2016 przez Miley Nowicjusz (100 p.)
Dzięki, przydatny artykuł :)

Podobne pytania

+1 głos
5 odpowiedzi 348 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2015 w Offtop przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 173 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2016 w Inne języki przez Quezx Użytkownik (510 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 162 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...