• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pytanie dotyczące książki c++

Object Storage Arubacloud
0 głosów
164 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Przerabiam książkę Stephena Prathy "Szkoła Programowania C++". Chciałem ją przerobić od dechy do dechy. Natrafiłem na rozdział "Funkcje - zagadnienia zaawansowane". Dodam jeszcze, że przerobiłem cały kurs Pana Zelenta o obiektowym C++. Czy jest sens męczyć taki temat, który podałem? Ostatnio byłem na teście kwalifikacyjnym na staż (C++) i raczej tam wymagają znajomości szablonów. Chciałem was - bardziej doświadczonych programistów - zapytać czy jest sens szlifofwać aż tak zaawansowane zagadnienia z języka C?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 maja 2016 przez CortezjuszPospolity Obywatel (1,130 p.)
No przeciez w tym rozdziale prata opisuje m.in. szablony funkcji wiec o co ci chodzi? Sa tam tez zmienne referencyjne, funkcje inline i wiele innych przydatnych rzeczy. Czytaj i nie zadreczaj sie pierdolami.
komentarz 14 maja 2016 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Chodzi mi o to, że niektóre zadania daje naprawdę skomplikowane i nie wiem czy nie marnuje czasu bawiąc się funkcjami, gdzie jakby nie patrzeć klasy są ważniejsze. Dodam, że rozumiem o co z funkcjami chodzi.
komentarz 14 maja 2016 przez niezalogowany
Jak klasy są ważniejsze? Gdyby nie było funkcji to używałbyś struktur. Wszystkie metody w klasach to tak naprawdę zwykłe funkcje. Poza tym po przerobieniu tylko kursu MZ powinieneś przeczytać całą książkę, bo ten kurs jest po prostu słaby.
komentarz 14 maja 2016 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Nie rozumiesz trochę co piszę. Aplikując na staż miałem głównie pytania z obiektówki - polimorfizm, biblioteka STL. Nie miałem żadnego pytania związanego np. z przekazaniem tablicy wskaźników typu char do funkcji, a następnie przekazać poprzez wskaźnik funkcję... itd. Z definicji na staż nie wymagają znajomości od A do Z języka, tylko żeby znać podstawy. Wracając - chodziło mi czy lepiej zagłębiać się w zabawy z funkcjami czy lepiej przejść dalej. DODAM, że umiem rekurencje, przekazywanie przez referencje, przekazywanie poprzez wskaźnik do funkcji itd.
komentarz 14 maja 2016 przez niezalogowany
Przeglądnołem spis treści rozdziału: "Funkcje - zagadnienia zaawansowane" i są tam opisane podstawy bez których nikt by cię nie przyjął na żadne stanowisko.

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 351 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 542 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 225 wizyt

92,684 zapytań

141,585 odpowiedzi

320,073 komentarzy

62,044 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...