• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strona scrollowana i linki zewnętrzne - script js ktory zadziała tylko w danej sekcji

Object Storage Arubacloud
0 głosów
174 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2016 w JavaScript przez Kamila Użytkownik (680 p.)

Cześć,

Zrobiłam ostatnio stronę scrollowaną. Po kliknięciu jednej z opcji w menu przewija stronę do wybranej sekcji.

Użyłam do tego skryptu js:

$(document).ready(function(){
  // Add smooth scrolling to all links
  $("a").on('click', function(event) {

    // Prevent default anchor click behavior
    event.preventDefault();

    // Store hash
    var hash = this.hash;

    // Using jQuery's animate() method to add smooth page scroll
    // The optional number (800) specifies the number of milliseconds it takes to scroll to the specified area
    $('html, body').animate({
      scrollTop: $(hash).offset().top
    }, 800, function(){
   
      // Add hash (#) to URL when done scrolling (default click behavior)
      window.location.hash = hash;
    
	});
  });
});

 

Wszystko super działa, tylko na mojej stronie elementy <a> pojawiają się również poza menu i są to odsyłacze do linków zewnętrznych.  Po podpięciu skryptu odsyłacze te przestały działać.

Spróbowałam poprawić skrypt wpisując w 3. linijce &('#menu>a') zamiast $('a') . Działa częściowo, tzn  linki zewnętrzne zaczęły działać, a po wybraniu opcji menu przerzuca mnie na odpowiednią sekcję na stronie, ale już bez efektu animowanego przewijania. Bardzo zależy mi na tym efekcie.

Rozwiązał ktoś już kiedyś taki problem? wydaje mi się on dość typowy..

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 maja 2016 przez niezalogowany

&('#menu>a') 

$ zamiast &? I pewnie bez ">" - obstawiam, że element #menu nie jest rodzicem a

komentarz 14 maja 2016 przez Kamila Użytkownik (680 p.)
& to błąd w samym poście :)

wstawiłam $(''#menu a") i działa  :)

Dzięki:)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 286 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 166 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 171 wizyt

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,479 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...