• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak stworzyc baze danych do przechowywania koszyków ( sklep / php )

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,439 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2016 w SQL, bazy danych przez Spider Początkujący (480 p.)

Tworzę sklep internetowy ( samorozwój / chce stworzyc sklep z wlasnym systemem "CMS"  ) zatrzymałem się na elemencie w którym mam zmienne sesyjne przechowujące produkty (ogólnie jest to koszyk) i teraz mam problem ze stworzeniem tabeli w MySQL (phpmyadmin). A dokładniej chciałbym stworzyc jedna tabele z zamówieniami w której bede miał podane kto , co , jaki produkt, ile. Tylko mam pytanie czy jest opcja stworzenia dynamicznej tabeli lub jakiś inny sposob aby to wszystko dostosowywało sie do ilosci produktów w koszyku.


ID IMIE NAZWISKO PRODUKT1 CENA1 PRODUKT.......
1 JANUSZ JANUSZOWY id produktu z innej tabeli id ceny produktu z innej tabeli i tak az caly koszyk mi tu wejdzie

 

 

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 maja 2016 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
wybrane 11 maja 2016 przez Spider
 
Najlepsza
Źle do tego podchodzisz! Nie ma czegoś takiego, jak "dynamiczna tabela". To, co chcesz zrobić, to relacja jeden do wielu (czy raczej: wiele do jednego ;)). Potrzebujesz dwóch tabel: zamówienia oraz zamówione produkty. Łączysz po id zamówienia i jest → https://pl.wikibooks.org/wiki/PHP/Relacje_i_indeksy#Relacje_jeden_do_wielu
komentarz 11 maja 2016 przez Spider Początkujący (480 p.)

Dzięki oświeciłeś mój umysł smiley yes

Podobne pytania

+5 głosów
1 odpowiedź 361 wizyt
–3 głosów
1 odpowiedź 897 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2020 w PHP przez aspibond777 Początkujący (290 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...