• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kompilator na android?

VPS Starter Arubacloud
+3 głosów
12,543 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2015 w C i C++ przez kocim Użytkownik (810 p.)
Witam, jestem początkującym, wręcz jeszcze raczkującym potencjalnym programistą. Postanowiłem zastosować proponowaną przez Pana Mirosława metodę Slight Edge, a przy okazji zachęcił mnie do odwiedzenia tego forum. Zaczynając naukę, chciałbym zapytać, czy ktoś miał styczność z programowaniem na androidzie? Czy istnieje kompilator godny uwagi? Co sądzicie o programowaniu czegoś na tablecie, gdy dostęp do komputera jest ograniczony? Pozdrawiam, Kocim

7 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez NetR3aper Obywatel (1,060 p.)
Masz dostępny cały pakiet "Android Studio" do pobrania. Oprócz tego wypróbuj jeszcze "Eclipse" z pluginem "Android Developer Tools" i zobacz który Ci lepiej podejdzie:) Oblukaj "The Beginner's Guide to Android Game Development", o tyle fajna opcja, że zaczynasz od razu od programowania gier, czyli musi być ciekawie:)Tutaj  fajny kanał yt, który mógłby Cie zainteresować:

https://www.youtube.com/channel/UCQUuM6One5W6odx8dDJ8Vsw
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez EmenKa Bywalec (2,960 p.)
Hej,

polecam kursy-aplikacje: Learn Java / Learn C++ i inne z tej serii.

A także aplikacje: Java Course oraz Quiz 300. Wszystkie te aplikacje uczą wielu różnych zagadnień podstawowych w C+ czy też Javie. Ponadto rozwijają wiedzę. Są pop-upy by przypominać o codziennym treningu. Ja osobiście korzystam z nich od ponad roku i mimo, że zrobiłem to wszystko kilka razy już to nadal raz dziennie zrobię quiz / dwa w Java Course by utrwalać wiedzę.

Zdecydowanie odradzam używanie kompilatorów na tablety / telefony. Ograniczone możliwości / powolny proces tworzenia może zniechęcać do robienia projektów. Lepiej na spokojnie poquizować / pouczyć się / oglądać filmiki, a kodzić na kompie. ;)

Pozdrawiam
komentarz 5 kwietnia 2015 przez kocim Użytkownik (810 p.)
Hmm ciekawe podejście, appki na pewno przetestuję. Co do kompilatorów - tak właśnie sądziłem, aczkolwiek zawsze istnieje iskra nadzieji, która właśnie zagasła :) Dziękuję za pomoc :)
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Programowanie na tablecie nie jest zbyt wygodne, strasznie mało widać (chyba że jakiś dobry tablet 10 cali i FHD), nie da się na tym pracować. Na smartfonie natomiast to już wgl nie ma klawiatury oddzielnej i sie masakrycznie wolno klepie kod, poza tym łatwo o błędy. Jeśli chodzi o kompilator to polecam CppDroid.
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez kryCHa Obywatel (1,960 p.)
edycja 5 kwietnia 2015 przez kryCHa
Programowanie na smartfonie to tragedia. Tablet daje radę jak ma przynajmniej 10 cali i ma podpiętą klawiaturę.

Z tego co pamiętam to z appek jest Quoda, CppDroid. Niestety żadniej z nich nie miałem okazji przetestować.
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Witam,

Co do programów:

- c4droid (najlepszy płatny IDE, posiada wsparcie dla SDL + paru innych bibliotek, z tego co pamiętam, to ktoś kiedyś pytał się o najlepszy kompilator na androida, Pan Mirosław Zelent polecił wtedy c4droid (Raczej Pan Mirosław Zelent, chociaż mogę się mylić)

- Online Compiler - nie wiem, czy daje rady z c++, darmowy (nie próbowałem go używać)

- - DroidEdit Free - Bardziej program do pisania HTML, CSS  - może kiedyś ci się przyda.

Co do wygody tego rozwiązania - Minusem zawsze jest mały ekran, brak wygodnej klawiatury (co do klawiatury to zawsze możesz kupić "specjalną" zwijającą się i nosić ją przy sobie, podłączyć przez OTG). Na telefonie będzie ciężko, jednak na tablecie rodzielczość + cale idą w góre, więc będzie łatwiej. Na jakim etapie nauki jesteś w C++? - Przy poważniejszym pisaniu, ciężko będzie się skupić w kolejce/ podczas jazdy autobusem itd.

* Dziele się tylko swoimi spostrzeżeniami.
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Hej, ja używam i polecam cppdroid. Korzystam sporadycznie, jeśli już to do malutkich projektów. Oczywiście kodzenie na urządzeniu mobilnym nie jest zbyt wygodne, ale czasami używam (raczej z nudów) i jakoś działa ;)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,058 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2017 w C i C++ przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 151 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2022 w C i C++ przez AlfaWolfPL Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 195 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2020 w C i C++ przez urbix01 Gaduła (3,290 p.)

92,782 zapytań

141,712 odpowiedzi

320,600 komentarzy

62,114 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...