• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pasja-informatyka, a zdrowie fizyczne - jak o nie dbamy, bo pasje trzeba z czymś łączyć. [ankieta]

VPS Starter Arubacloud
+8 głosów
1,211 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2016 w Offtop przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
edycja 8 maja 2016 przez Mateusz Analityk
Większość z nas to introwertycy. Dużo czasu spędzamy ucząc się języków programowania. Wiąże się to pewnymi efektami ubocznymi które mogą zaowocować w starości. Jestem ciekaw jak temu zapobiegacie. Dobrą praktyką jest regularne uprawiane sportu. Regularne treningi które realizuje się z pasji.  Olbrzymią radość mi sprawia np. bieganie regularnie po lesie w rytm muzyki, a nawet bez.  Bez siłowni nie ma mowy o budowaniu jakiejkolwiek formy sportowej (czego nie dodałem w ankiecie). Ja na siłkę raczej nie chodzę, ale mnie to nie przeszkadza bym takiej nie zrobił sobie w domu. Według mnie siłka to podstawa do rozwoju jakiejkolwiek formy. Jakie są wasze ulubione sporty? W jakiej części mamy podobne skłonności?

Poniżej dodaję ankietę i mam nadzieje, że ona pomoże nam odpowiedzieć na te pytania. Zapraszam do dyskusji na te tematy.

PS. W ankiecie pominołem sporty zimowe z uwagi na to, że rzadko kiedy u nas jest śnieg i nie ma tu mowy o jakiejś regularności.
Możliwe odpowiedzi:
Piłka nożna (14 głosów, 14%)
Siatkówka (10 głosów, 10%)
Bieganie (21 głosów, 20%)
Pływanie (15 głosów, 15%)
Rower (37 głosów, 36%)
Deskorolka (2 głosów, 2%)
Rolki (4 głosów, 4%)
2
komentarz 8 maja 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Wg mnie trochę nie bardzo ułożyłeś opcje w ankiecie. Ja bym połączył piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę (brakuje) w np. gry zespołowe i w nawiasie wypisał "sztandarowe" przykłady. Też niepotrzebnie rozdrabniasz się na deskorolkę i rolki, ale tutaj nie wiem jak to połączyć, więc ok. Brakuje natomiast pozycji: siłownia, sporty walki, crossfit - ostatnio bardzo popularne.

Sorry za czepialstwo ;)

2
komentarz 8 maja 2016 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Miałem nadzieję, że będzie możliwość edycji ankiety. Niestety się pomyliłem... Za co przepraszam, ale zawsze można w komentarzach napisać. Temat stworzyłem głównie po to, abyśmy mogli podzielić się różnymi refleksjami.

15 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 11 maja 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Absolutnie, ale to totalnie nic. Siadam do kompa o 8, kończę o 24, w międzyczasie robiąc sobie przerwy na posiłki i czasami drzemkę/spacer.
3
komentarz 11 maja 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
Kodiarz z krwi i kości
komentarz 11 maja 2016 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Ja tak samo, tylko że trochę później. (o 11-12)
komentarz 16 maja 2016 przez hubot Dyskutant (9,100 p.)
Ja podobnie tyle że w weekendy, święta i wakacje przeważnie od 8:00 czy tam jak wstanę do 22:00.
komentarz 23 lipca 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)

Przynajmniej szczery jest... laugh

+3 głosów
odpowiedź 8 maja 2016 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Nie ma siłowni w ankiecie :(
+1 głos
odpowiedź 23 lipca 2016 przez Kodeman Gaduła (4,480 p.)
Ja latam za pokemonami
0 głosów
odpowiedź 8 maja 2016 przez niezalogowany
A koszykówka!? :(
0 głosów
odpowiedź 8 maja 2016 przez mati10d Gaduła (3,150 p.)
Lubie sobie pobiegać, wcześniej była deskorolka ale zrezygnowałem niestety. :(
0 głosów
odpowiedź 8 maja 2016 przez KlataMiLata Bywalec (2,120 p.)
Pół życia na boisku grając w basket, a druga połowa w kodzie. Wydaje mi się to niezłym rozwiązaniem i myślę, że obejdzie się bez problemów zdrowotnych :>
0 głosów
odpowiedź 11 maja 2016 przez piotr432 Użytkownik (620 p.)
Obecnie cross + bieganie. Może nie długo wrócę do ćwiczenia BJJ ale  to jeśli będzie tylko czas :)
0 głosów
odpowiedź 11 maja 2016 przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)
Siłownia, Crossfit, czasem siatkówka :)
0 głosów
odpowiedź 11 maja 2016 przez Prochnowy Obywatel (1,020 p.)
A Fitness ? to chyba podstawa w dotlenianiu mózgu xD
0 głosów
odpowiedź 15 maja 2016 przez Saklavi Obywatel (1,240 p.)
przywrócone 23 lipca 2016 przez Saklavi
Uprawiam kalenistykę ( ktoś jeszcze ją uprawia z forum ? ), biegam, jeżdżę na rolkach. Ogólnie dużo sportu ;)
0 głosów
odpowiedź 16 maja 2016 przez bimbrownik Mądrala (5,180 p.)
Tak w zasadzie to tylko parkour.
0 głosów
odpowiedź 16 maja 2016 przez hubot Dyskutant (9,100 p.)
Przez zajmowanie się Javą i C# nie mam czasu dbać o zdrowie fizyczne. Bardzo chciałbym schudnąć ale jest to dla mnie za trudne. Ciągle ciągnie mnie do jedzenia. Najbardziej lubię jeść w trakcie kodowania.
0 głosów
odpowiedź 23 lipca 2016 przez A_C Użytkownik (880 p.)
Zabrakło też jogi, co w kontekście wielogodzinnego siedzenia przed komputerem. Staje się rehabilitacją dla naszego kręgosłupa. A zakres korzyści tej aktywności jest dużo, dużo większy. Z wiekiem kiedy problemy z plecami są coraz większe zaczyna się doceniać, ponieważ zamiast skupiać się nad tym co robimy, nasza uwaga podąża wciąż w stronę bólu. I teraz to można zawzinać się od 8'ej do 24'tej, ale to jest do czasu.
0 głosów
odpowiedź 23 lipca 2016 przez niezalogowany
Jeżdżę na rowerze, przy pracy mam uchylone okno, robię sobie podczas pracy kilka razy 5 minutowe przerwy spoglądając na zielony kolor :D. Planuję również zakupić sobie ciężarki :)
0 głosów
odpowiedź 23 lipca 2016 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
ja codziennie jeżdżę rowerem na stację 3km, rower rekreacyjnie, trenuje boks(4 rok) (zabrakło odpowiedzi w ankiecie np. inne), jestem na diecie nie smażę tylko gotuję i to tyle

Podobne pytania

+8 głosów
3 odpowiedzi 578 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2016 w Offtop przez Moarsk Nowicjusz (200 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 405 wizyt
–3 głosów
3 odpowiedzi 484 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...