• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Za mało RAM'u w Linuxie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
686 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2016 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
Witam!

Szybko do sedna :)
Mój problem polega na tym iż zauważyłem, że mój świeżutko zainstalowany Kali Linux 2.0 "laguje" nawet na pulpicie no i doszedłem, że to chyba wina RAM'u... tyle, że ja mam 16gb xD Także zbadałem sprawę, wpisałem w terminal "free -m" no i pięknie wykryło że mam te 16gb ale jednocześnie pokazało że wykorzystywane jest jakieś 500mb?!
Dodam, że Linux jest na pendrive.
I teraz pytanie, czy da się jakoś tego ramu dodać, bo te 500mb to jakaś żenada jest :P

Pozdrawiam!
2
komentarz 8 maja 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Po kij Ci kali ? Wiesz w ogóle po co to distro jest stworzone?
komentarz 8 maja 2016 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Kali jest przydatnym linuksem, do sprawdzania np. własnych aplikacji. Ja również mam zbotowanego, ale rzadko z niego korzystam.
komentarz 8 maja 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Matteo zgadzam się z Tobą.Tylko istnieje to "ale" ;)W moi przypadku system(Kali) okazał się zbędny dla mnie.Zdałem sobie sprawę z tego,że istnieją w nim narzędzia które mnie przerastają.Bawienie się nimi,nie znając ich przeznaczenia,to jak dać małpie brzytwę.Tak samokrytycznie podszedłem do tego ;)To nie znaczy że się boję :)

Pozdrawiam.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 maja 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Witam.To nie jest wina RAM.System zainstalowałeś na penie,czy tylko uruchamiasz go w trybie live?Z tego co mi wiadomo dyski HDD są szybsze od USB ;)

Mnie "laguje" Debian z KDE-full,przy 1GB RAM-u, na dysku z 80GB ATA i kartą agp(nvidia).Nie sądzę że to wina RAM-u(że za mało)

Pozdrawiam :)
komentarz 8 maja 2016 przez niezalogowany
Uruchamiam w trybie live :P
Ma to znaczenie czy zainstalowany cz live?
komentarz 8 maja 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Raczej nie,ale tym "wąskim gardłem" jest USB.Niedawno był tu temat Mint i zmiana kernela na taki który odpowiada karcie graficznej kompa.Nie testowałem więc trudno odpowiedzieć.Pomoc na teraz,polega na spekulacjach w w/w potencjalnych przyczynach .Potestuj,sprawdź.Ale nie jest to wina ilości RAM-u.
komentarz 8 maja 2016 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Na pendrive działa ci wolno bo za pewne masz słaby odczyt. Możesz to sprawdzić uruchom sobie gpart i przeprowadz test tego dysku.  http://screenshot.sh/ofn3N7lAjrfZn
0 głosów
odpowiedź 8 maja 2016 przez Blacha Mądrala (5,960 p.)
"Laguje" czyli reakcje systemu są powolne? Jeśli tak to winny jest tu pendrive, moim zdaniem.

Co do tego "wykorzystanego 500MB" to przypadkiem nie jest po prostu ilość ramu obecnie zajętego?
1
komentarz 8 maja 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Wydaje mi się że kolega Michał liczył na to,że cały system "przeniesie się" do RAM-u i wszystko będzie śmigało.Dlaczego tak się nie stało?Oto jest pytanie?Może ktoś mądrzejszy to wyjaśni.Ciekawe :)
0 głosów
odpowiedź 8 maja 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
A jesteś pewny że to winny jest RAM, a nie dysk czy procesor lub wadliwe USB? U mnie z pendrive Ubuntu przy 2GB RAM działało płynnie jako Live CD, tyle że wersja 32 bitowa.
0 głosów
odpowiedź 10 maja 2016 przez gumiss88 Bywalec (2,070 p.)
System jest zainstalowany przez Virtualbox czy normalnie? Czy masz swap?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 683 wizyt
pytanie zadane 25 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez wrxxx Początkujący (310 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 2,105 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2017 w Sprzęt komputerowy przez KoruS Obywatel (1,630 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 917 wizyt

92,545 zapytań

141,387 odpowiedzi

319,503 komentarzy

61,930 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...