• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zdrowie, sporty sywetkowe, coś nowego ?

VPS Starter Arubacloud
+8 głosów
578 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2016 w Offtop przez Moarsk Nowicjusz (200 p.)
zmienione kategorie 8 maja 2016 przez Arkadiusz Waluk
Coś czego tu jeszcze nie było !

Trochę o mnie :

Pasjonat sportów sylwetkowych, żywienia w sporcie, żywienia klinicznego, a w czerwcu bronię pracę licencjacką z zakresu dietetyki sportowej. Natomiast zawodowo handlowiec w branży informatycznej - szczegółowo : pracuję u jednego z producentów oprogramowania antyvirusowego. Dla ciekawskich również z tej branży zapraszam do kontaktu !

Jak tu trafiłem i jaki w tym cel :

Szukając inspiracji, szukając odpowiedzi na nurtujące mnie pytania natrafiłem na film pt. ''Tajemniczy Ciąg Fibonacciego'', a dalej idąc na ''Sukces Zawodowy w branży IT '' i wbrew pozorom nie jestem tu po to aby ten sukces w branży IT osiągnąć, choć potężnie zainspirowany metodologią SlighEdge mam nadzieję, że i na tym polu uda mi się takowy sukces zdobyć.

Jestem tu po to aby dzielić się swoją wiedzą ale...nie z zakresu programowania, nie z zakresu IT - jest tu wiele innych osób o wiele bardziej ogarniętych ode mnie, którzy mogą Wam w tym pomóc.

Domniemam, że profil pracy jaki prowadzicie, niestety może przyczyniać się do problemów z Waszą sylwetką, znam to z autopsji oraz z doświadczenia jak niewłaściwe wybory żywieniowe prowadzą do problemów ze zdrowiem i wyglądem naszej sylwetki . Wielogodzinne przesiadywanie przed klawiaturą, często nieregularne posiłki, brak racjonalnego żywienia - ma fatalny wpływ na Wasze zdrowie.

Zatem...pytanie brzmi : w czym mogę Wam pomóc ?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 8 maja 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
edycja 8 maja 2016 przez kubaapk
Pytam czysto z ciekawości. Nadal uczą tam "5 posiłków dziennie" i że jajka są niezdrowe? ;)
komentarz 8 maja 2016 przez Moarsk Nowicjusz (200 p.)
Tu się zgodzę !

Mam za sobą kilka przebytych redukcji i podczas każdej z nich eksprymentowałem z różnorakim podejściem. Również tym, cytowanym poniżej czyli IF i zgodzę się, to nie ilość posiłków warunkuje efektywność diety. Z tym jest jak ze wszystkim, systematyka robi robotę.
komentarz 8 maja 2016 przez Moarsk Nowicjusz (200 p.)
Nie chcę umniejszać wiedzy dietetykom, ale masz w tym dużo racji.
komentarz 8 maja 2016 przez Moarsk Nowicjusz (200 p.)
VLCD - niby fajne ale nie polecałbym tego na start. Jeśli masz niski poziom fatu silną wolę i np. chcesz mieć fajną formę na plażę i czas Cię goni - ok...ale robisz to na własne ryzyko.

Jest masa innych, bardziej sensownych metod.

Musicie patrzeć na ten proces długofalowo, nie od razu Rzym zbudowano.

Wystartuj ze standardowego szablonu.

1,8 g - 2g B/kg

0,7g F/kg

reszta WW

1/2 tyg. :

tren siłowy : 3/4 x week

cardio : 3/4 x week na czczo lub po trenie

3/4 tyg :

tren siłowy : 3/4 x week

cardio : 4/5 x week na czczo lub po trenie

6-8 tyg :

tren siłowy : 4 x week

cardio : 5 x week 30 min + 1 x INTERWAŁ/TABATA/KOMPLEKSY SZTANGOWE

 

dalej : co 2 tyg. dodajesz po 10 min cardio o każdej sesji  lub 1 x INTERWAŁ/TABATA/KOMPLEKSY SZTANGOWE lub ucinasz 10 - 15 % kcal.

 

To tylko luźny bardzo schemat.
komentarz 8 maja 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Tak, tak. Jestem teraz już w zasadzie w końcowej fazie redu. Od jutra lekkie cardio rano na czczo, a w dni nietreningowe kompleksy. Planuje do końca tego miesiąca jeszcze dociągnąć aktualną dietą, a w czerwcu wejść na vlcd albo tłuszcze na ~5tyg, żeby dopalić resztę.
komentarz 8 maja 2016 przez Moarsk Nowicjusz (200 p.)
O, i tego się trzymaj.

Może dla ''potomnych'' wrzuć tu co nieco więcej informacji odnośnie Twojego planu - niech reszta wie jak to się robi, a w razie czego i ja służę swoją skromną pomocą :)
+1 głos
odpowiedź 8 maja 2016 przez pietrzakacper Mądrala (7,480 p.)
Jak to jest z nabiałem ? Czy ma negatywny wpływ na zdrowie jeśli często pojawia się w mojej diecie?
komentarz 8 maja 2016 przez Moarsk Nowicjusz (200 p.)
Siema !

Szkól jest wiele. Na początku postawiłbym pytanie : czy posiadasz jakąkolwiek nietolerancję pokarmową związaną z trawieniem laktozy ? Czy robiłeś kiedykolwiek testy na obecność laktazy ? Prościej : czy masz problemy żołądkowe po zjedzeniu produktow mlecznych lub ich przetworów ?

Jeśli nie posiadasz takowych dolegliwości - korzystaj. Oczywiście nie jest to najlepsze źródło białka, jego profil amoniokwasowy potrafi odbiegać od normy, ale powiedzmy sobie szczerze...jeśli nie celujesz w TOP 10 świata fitness, wrzucaj śmiało do diety.
komentarz 8 maja 2016 przez pietrzakacper Mądrala (7,480 p.)
Nigdy nie robiłem testów na nietolerancje laktozy. Ale nigdy nie czułem żadnych dolegliwości żołądkowych związanych ze zjedzeniem produktów mlecznych. (Męczę się ze zrzuceniem ostatnich ~5kg do "wakacyjnego" poziomu tkanki tłuszczowej) Zakładając, że przetwory mleczne to jakaś połowa mojego dziennego zapotrzebowania na białko. Jak to wpływa na redukcje ?
komentarz 8 maja 2016 przez Moarsk Nowicjusz (200 p.)
Zależy też jaki rodzaj nabiał to jest, na jakim poziomie zatłuszczenia jesteś. Z 90% pewnością to wynik diety - ale nie demonizowałbym tak nabiału.
komentarz 8 maja 2016 przez pietrzakacper Mądrala (7,480 p.)
Głównie spożywam twaróg, serek wiejski i jogurt grecki. Cały czas jestem na deficycie kalorycznym, a waga stoi. Między 20% a 15% tego smalcu jest :) .
+1 głos
odpowiedź 8 maja 2016 przez Blacha Mądrala (5,960 p.)
  • Przy diecie zazwyczaj podaje się 2g białka na 1kg masy, ale czy tkankę tłuszczową wliczać na tą masę ciała?
  • Czy makaron może być alternatywą dla ryżu/kaszy gryczanej?
  • Co polecasz jeść przed treningiem? A może coś w trakcie? Często tak mam że mimo sytego posiłku na trening idę nieco głodny mimo że robię tylko godzinną przerwę.

Z góry dzięki.

komentarz 8 maja 2016 przez Moarsk Nowicjusz (200 p.)
1. Redukcja czy budujesz masę mięśniową ?

2. Oczywiście ! - Wybieraj ten z semoliny durum/razowy ( mnie osobiście strasznie zapycha i u niektórych powoduje większą retencję wody podskórnej)

3. Zależy jaki model żywieniowy stosujesz ? Zależnie od okresu, ale jeśli chodzi o mnie są to białko + węglowodany, ciut mniejsza ilość aniżeli w pozostałych posiłkach.

Nie jest powiedziane, że to dobrze gdy pójdziesz przejedzony na siłownię, musisz pamiętać, że organizm też potrzebuje energii do procesu trawienia, niewiele..ale jednak. Ponadto pasaż jelitowy utrudnia trening, węglowodany powodują wyrzut tryptofanu a jak co po niektórzy zdążyli już zauważyć po sporej wyżerce jesteśmy senni.
komentarz 8 maja 2016 przez Blacha Mądrala (5,960 p.)
1. Obecnie buduję masę.
komentarz 8 maja 2016 przez Moarsk Nowicjusz (200 p.)
Generalnie powinieneś sprawdzić jak na Ciebie działa konkretna ilość danego makroskładnika.

Zacznij od 1,5 g kończąc właśnie na 2,2 g - jeśli pojawią się problemy z trawieniem, sytością zmniejsz podaż.
komentarz 8 maja 2016 przez Blacha Mądrala (5,960 p.)
Dzięki za poświęcony czas.
komentarz 8 maja 2016 przez Blacha Mądrala (5,960 p.)
A jeszcze się spytam jak jest z herbatą? Czy czarna jest dobra przy budowie masy? Jest to dla mnie ważne bo herbatę piję cały czas.
komentarz 8 maja 2016 przez Moarsk Nowicjusz (200 p.)
Nie ma totalnie żadnego wpływu na dietę, dobrze, że ją pijesz ! Nawodnienie, to bardzo ważna kwestia, nasz organizm to w dużej mierze woda !

Poczytaj więcej o rodzajach herbat, potrafią mieć one zbawienny wpływ na nasze zdrowie.
komentarz 8 maja 2016 przez Blacha Mądrala (5,960 p.)
Zdrowiem to ja mogę się poszczycić, leków unikam jak ognia, choruje może raz na rok i to tak jednodniowo. Może i to zasługa tej herbaty/
komentarz 8 maja 2016 przez Moarsk Nowicjusz (200 p.)
Tak - to na pewno herba ! :D

Podobne pytania

+8 głosów
15 odpowiedzi 1,211 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 274 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2018 w Offtop przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
–3 głosów
3 odpowiedzi 484 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...