• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy uważacie, że kupno książek o wybranym języku programowania ma sens?

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
611 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2016 w Offtop przez Barttyyy Gaduła (4,680 p.)
Jakie macie zdanie na ten temat? Czy kupienie książki i wydanie pieniędzy na nią jest opłacalne, gdy za parę dni może się to komuś zwyczajnie znudzić i uzna że programowanie jest nie dla niego? Moim zdaniem najlepiej zacząć naukę języka od poradników i informacji w internecie.
1
komentarz 7 maja 2016 przez k3dar Nowicjusz (140 p.)

Według mnie warto. Zawsze miło mieć pod ręką książkę, w której jest coś dobrze napisane i wspierać tym wiedzę z innych źródeł. Inwestycja na całe życie, a żeby odświeżyć pamięć w jakiejś dziedzinie, wystarczy sięgnąć na półkę.
Ja uczę się obecnie C++ zarówno z kursów filmowych jak i książek. Dzięki temu nie nudzę się jednym rodzajem i wzbogacam wiedzę.
Nawet jak mam mniej zapału do nauki, to sam widok dawno nie otwieranej książki wywołuje pragnienie kontynuacji nauki. wink

5 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 7 maja 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

Czy kupienie książki i wydanie pieniędzy na nią jest opłacalne, gdy za parę dni może się to komuś zwyczajnie znudzić i uzna że programowanie jest nie dla niego? 

Będę brutalnie szczery: jeśli choćby przez myśl Ci przeszło zadanie tego pytanie, to programowanie nie jest dla Ciebie.

Serio. Jeśli podchodzisz do tego w kwestii znudzenia/zmęczenia materiału, to nawet nie ma sensu wchodzić w to głębiej. Unikniesz sporej dawki frustracji. 

komentarz 7 maja 2016 przez Barttyyy Gaduła (4,680 p.)
Nie mówię tego o sobie, ja nie zastanawiałem się nad tym czy mi się to znudzi, jakie korzyści i minusy przyniesie mi programowanie i poświecenie mu czasu, zacząłęm działać. Pozwolę sobie przytoczyć przykład nie w dziedzinie programowania  tylko sportu. Znana mi osoba zaczęła kupować książki o dietach, treningach, wydała mnóstwo kasy na przeróżny sprzęt, odżywki, suplementy. Po około miesiącu odwiedziłem wspomnianą osobę i zapytałem jak idzie mu trening, jego odpowiedź mnie zadziwiła. Rzucił to 3 tyg po całych zakupach i tych paru dniach treningu. Mówił ze sport nie jest dla niego "jednak go to nie kręci", a cały sprzęt i książki leża zakurzone w piwnicy. Stąd moje pytanie chociaż jak już zostało to wspomniane w tym poście książki nie są takie drogie w przeciwieństwie do sprzętu sportowego z górnej półki
1
komentarz 7 maja 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Jeśli nie mówiłeś o sobie, to bardzo serdecznie przepraszam.

Problemem w dzisiejszym świecie jest to, że wszystko traktuje się w kategorii mody…
+2 głosów
odpowiedź 6 maja 2016 przez niezalogowany
Książka ma sens, ponieważ tak patrząc obiektywnie, jeżeli znudzi ci się, to wydatek ok. 50-100zł jak na całe życie nie jest aż tak ogromny, a jeżeli cię to zainteresuje lub wrócisz do tego choćby za nawet 5 lat to i tak będziesz miał przed sobą wartościową książkę z dobrze przekazanym materiałem. P.S. polecam javę ;)
1
komentarz 7 maja 2016 przez Bravo555 Gaduła (3,970 p.)
Jeżeli wróci do zakupionej książki po 5 latach to może się z niej czegoś jeszcze dowiedzieć, ale możliwe jest także, że informacje będą już przestarzałe, bo będzie się używać czegoś lepszego. Niestety, rzeczy się zmieniają.
komentarz 7 maja 2016 przez niezalogowany
Jednak ogólne pojęcia jak klasa, obiekt itd. pozostają raczej bez zmian, a nauka ich i tak bardzo dużo da nawet przy przestarzałej (5-letniej) interpretacji ich w danym języku
0 głosów
odpowiedź 7 maja 2016 przez Przybysz_4444 Gaduła (3,200 p.)

Czy kupienie książki i wydanie pieniędzy na nią jest opłacalne, gdy za parę dni może się to komuś zwyczajnie znudzić i uzna że programowanie jest nie dla niego? 

 No chyba logiczne że nie XD Na internecie jest mnóstwo darmowych kursów i poradników a do tego dokumentacja żeby sprawdzić czy chce się podjąć naukę w danym języku :P

A poza tym sądzę że postawione pytanie jest bez sensu !

0 głosów
odpowiedź 7 maja 2016 przez Mar Cin Dyskutant (8,900 p.)

Nie mówię tego o sobie, ja nie zastanawiałem się nad tym czy mi się to znudzi, jakie korzyści i minusy przyniesie mi programowanie i poświecenie mu czasu, zacząłęm działać. Pozwolę sobie przytoczyć przykład nie w dziedzinie programowania  tylko sportu. Znana mi osoba zaczęła kupować książki o dietach, treningach, wydała mnóstwo kasy na przeróżny sprzęt, odżywki, suplementy. Po około miesiącu odwiedziłem wspomnianą osobę i zapytałem jak idzie mu trening, jego odpowiedź mnie zadziwiła. Rzucił to 3 tyg po całych zakupach i tych paru dniach treningu. Mówił ze sport nie jest dla niego "jednak go to nie kręci", a cały sprzęt i książki leża zakurzone w piwnicy. Stąd moje pytanie chociaż jak już zostało to wspomniane w tym poście książki nie są takie drogie w przeciwieństwie do sprzętu sportowego z górnej półki

 

Znam, też wiele przypadków takich osób jak wspomniałeś wyżej. Nie raz ludzie specjalnie inwestują sporo pieniędzy w coś, żeby to było dla nich kolejną mobilizacją do realizowanego celu. Wydaję mi się, że wszystko jest sprawą indywidualną, ja jak kupuję jakąś książkę nie, myślę takimi kategoriami jak Ty czy to jest strata kasy, i czy to jest opłacalne,zastanawiam się natomiast ile z tej książki wyniosę pożytecznego, i czy ta książka na tym etapie mi się przyda. 

                                                                                                                                                    Pozdrawiam! :)

 

0 głosów
odpowiedź 7 maja 2016 przez Franklin Obywatel (1,140 p.)
Oczywiście, że ma sens. Warto wybierać już sprawdzone tytuły i polecane na forach przez innych użytkowników. Jeśli ktoś nie jest pewien czy na pewno będzie kontynuował naukę programowania to moim zdaniem kupno książki może okazać się błędem. Zacząć warto od zwykłych darmowych tutoriali.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 330 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 678 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...