• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C# Android: problem z metodą Context.GetDrawable

0 głosów
89 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2016 w C# i .NET przez Dorion300 Szeryf (90,070 p.)
Witam.

Mam problem z metodą Context.GetDrawable.
A konkretnie z metodą "GetDrawable()" która występuje w klasie "Activity"
Crashuje mi aplikację gdy z niej korzystam. (nieważne czy to maszyna wirtualna czy smartfon)

Gdy stosuję "przestarzałą" wersję, czyli Resources.GetDrawable().
To wszystko ładnie działa lecz jak pisze w dokumentacji -> Jest to przestarzałe.

Przy okazji, nie mogę na wirtualnej maszynie (która jest tworzona od razu przez program VS) uruchamiać aplikacji.
Instalacja przechodzi prawidłowo a za każdym razem gdy uruchamiam jest błąd niezależnie czy to nowo utworzony projekt czy nie.

Na pozostałych 3 smartfonach pięknie działa.

Wykonałem ToString() na wyjątku i wyszło mi takie coś:
http://i.imgur.com/q01iS4u.png

A tutaj oczywiście kod: http://wklej.org/hash/2cd4f19ac9b/

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 7 maja 2016 przez KubenQPL Maniak (58,270 p.)
Sprawdź API od jakiego jest Context.getDrawable() miałem podobny problem gdy stosowałem getContext(), na 6.0 działało a na starszych androidach crashowało.
komentarz 7 maja 2016 przez ZlapZabijIZakop Nałogowiec (32,480 p.)
Yup. To kwestia kompatybilności. Od 5.0 (API 21) w górę.
komentarz 9 maja 2016 przez Dorion300 Szeryf (90,070 p.)
Rzeczywiście, gdy zmieniłem target version na 4.0.3 (i minimum i compile) (Wersja dla swojego telefonu) to nie istnieje już "Context.GetDrawable" a Resources.GetDrawable nie jest uważany za przestarzały.
Ale to jest dość dziwna sytuacja w VS.
Jak kompiluje za pomocą najnowszej platformy 6.0 lecz z mniejszym targetem i "minimum".
To powinien raczej przystosować się do mniejszego targeta, i wyłączyć mi używania tych nowszych klas i metod.
A tak to pisząc na np. 4.4, (minimum np. 4.0.3) to nie wiem które klasy rzeczywiście są obsługiwane przez 4.0.3 a które nie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 165 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 158 wizyt
pytanie zadane 30 października 2017 w C# i .NET przez Dofosh Obywatel (1,480 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 881 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez dartespl Użytkownik (830 p.)
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o szczegółowe opisanie problemu oraz udostępnienie wszystkich istotnych informacji (kody źródłowe, zrzuty ekranu itp.).Opisanie problemu

63,304 zapytań

109,563 odpowiedzi

228,871 komentarzy

43,892 pasjonatów

Przeglądających: 87
Pasjonatów: 7 Gości: 80

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...