• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

INSERT INTO w PHP

0 głosów
1,211 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2016 w PHP przez kuba1414 Nowicjusz (120 p.)

Dzień dobry wszystkim

Mam dosyć ciekawe pytanie. Posiadam 2 tabele (adresy i klienci) i chciałbym zapytać, gdzie gubię rozumowanie w swoim kodzie. Gdy oba INSERTY zadziałają wtedy proces rejestracji na mojej testowej stronie powinien się zakończyć. Niestety error nic mi nie mówi (INFO: exception 'Exception' with message 'You have an error in your SQL syntax; ) Jak przekształcić tego ifa żeby zadziałał. Dodam że kolejność parametrów jest dobra, a zmienna połączenie wygląda następująco :  $polaczenie=new mysqli($host,$db_user,$db_password,$db_name);

 if($polaczenie->query("INSERT INTO adresy VALUES (NULL,'$woj','$city','$p_code','$street','$nrhouse','$nrplace'") && $polaczenie->query("INSERT INTO klienci VALUES (NULL,'$login','$pass_hash',NULL,'$email')"))

2
komentarz 5 maja 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Spróbuj z PDO.
komentarz 6 maja 2016 przez kuba1414 Nowicjusz (120 p.)
Nie jestem aż tak dobry z php. Strona miała być raczej do poćwiczenia prostych operacji
2
komentarz 6 maja 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Nie rozumiem dlaczego ludzie słysząc PDO nagle myślą że to jest jakaś mega abstrakcja. Jest latwiejsze niż mysqli. W takim razie po co stosujesz mysqli. I uczysz się PHP. Chociaż gdybym klepal kod i nie chciał się rozwijać więcej w PHP to też bym tak robił. (Zrobić ćwiczenie zadane przez nauczyciela i zapomnieć)

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 5 maja 2016 przez 0e85dc6eaf Dyskutant (8,840 p.)
W 1. warunku masz niedomknięty nawias od VALUES
+1 głos
odpowiedź 6 maja 2016 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
Tak na pierwszy rzut oka to masz błąd w pierwszym zapytaniu. brakuje nawiasu. I zdecydowanie, skorzystaj z PDO.
komentarz 6 maja 2016 przez kuba1414 Nowicjusz (120 p.)

Postać zapytania wygląda teraz tak.

if($polaczenie->query("INSERT INTO adresy VALUES (NULL,'$woj','$city','$p_code','$street','$nrhouse','$nrplace'")) && ($polaczenie->query("INSERT INTO klienci VALUES (NULL,'$login','$pass_hash',NULL,'$email')")))

Niestety teraz wyskakuje mi coś takiego:
Parse error: syntax error, unexpected '&&' (T_BOOLEAN_AND) in C:\xampp\htdocs\licencjat\rejestracja.php on line 117

1
komentarz 6 maja 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Zainstaluj sobie jak biały czlowiek Netbeans lub PHPStorm i pracuj z IDE w PHP.
komentarz 6 maja 2016 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
A zastanowiłeś się chociaż, w którym miejscu powinno być to zamknięcie nawiasu?

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 555 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 594 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2015 w PHP przez Cybulex Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 428 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2017 w SQL, bazy danych przez Marchiew Dyskutant (7,730 p.)

93,742 zapytań

142,678 odpowiedzi

323,297 komentarzy

63,326 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...