• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór szkoły po gimnazjum

Object Storage Arubacloud
+1 głos
379 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2016 w Offtop przez GaCeL Dyskutant (7,500 p.)
Cześć, zastanawiam się nad wyborem kierunku w jakim będę się kształcił, może ktoś mi coś doradzi?
Nie zamierzam iść na studia, bardzo chciałbym uczyć się programowania w szkole, lub chociaż żeby było dużo zajęć praktycznych z informatyki tak jak to mają w zawodówkach(4 dni robocze w 3 klasie) a nie wkuwania formułek.

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 maja 2016 przez Przybysz_4444 Gaduła (3,200 p.)
wybrane 5 maja 2016 przez GaCeL
 
Najlepsza
Ja polecam technikum informatyczne. :)

Jeśli nie chcesz iść na studia i nie chcesz wkuwania formułek to w liceum Ci się raczej nie spodoba.

W technikum masz jeden miesiąc praktyk. A np. ja teraz w 2 klasie technikum informatycznego mam 19 godzin zawodowych tygodniowo, a pozostałych 18. Zawsze coś tam praktycznego się porobi, a w niektórych szkołach (u mnie nie) uczą też podstaw programowania.

No i w technikum łatwiej zdać do następnej klasy :P

Więc według mnie jedyną przewagą dla Ciebie jeśli chodzi o liceum jest to , że jest rok krócej. ;)
komentarz 5 maja 2016 przez Dynamic Bywalec (2,910 p.)
Ja jestem w trzeciej klasie technikum i mam podstawy programowania, tez będziesz miał bo to potrzebne do zdania kwalifikacji e14
komentarz 5 maja 2016 przez Przybysz_4444 Gaduła (3,200 p.)
A ok, byłoby fajnie :)
+2 głosów
odpowiedź 5 maja 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)

Możesz iść do technikum o kierunku informatycznym, możesz do liceum. Jeśli wybierzesz technikum to nauczysz się tylko podstaw byle by zdać egzamin E14 (choć zależy od nauczyciela oczywiście). Praktyki niby są (Erasmus) ale to dużo nie da. Ważne żebyś miał przynajmniej maturę. Wniosek z tego jeden - ucz się sam na własną rękę w domu. :)

Pozdrawiam!   

komentarz 5 maja 2016 przez GaCeL Dyskutant (7,500 p.)
A pracodawcę bardziej interesują umiejętności czy wykształcenie?
1
komentarz 5 maja 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
Zdecydowanie umiejętności.
+1 głos
odpowiedź 5 maja 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Idź do liceum, niczego nowego sie w technikum nie dowiesz jeśli już się tym interesujesz.
0 głosów
odpowiedź 5 maja 2016 przez Dynamic Bywalec (2,910 p.)
Zależy vo chcesz robić :) jeśli chciał byś programować masz dwa wyjscia : 1. Iść do liceum i na studia. 2. Iść do technikum, uczyć się na własną rękę i potem albo iść do liceum albo dalej uczyć się samemu. Z własnego doświadczenia Ci powiem ze programowania w technikum porządnie się nie nauczysz, bo są to naprawdę podstawy, co to zmienna/pętla etc. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest iść do technikum i uczyć się programowania / matematyki/ angielskiego a potem iść na studia/pracować mając technika informatyka :)
0 głosów
odpowiedź 5 maja 2016 przez Janusz programowania Bywalec (2,710 p.)
Moim zdaniem, jeśli nie chcesz iść na studia, to lepiej wybrać technikum. Zależy to też od szkoły. U mnie w całkiem dobrym liceum na kierunku mat-fiz-inf na informatyce nauczyłem się jedynie podstaw accesa i grafiki wektorowej... Poszukaj opinii na temat potencjalnych szkół, a gdy już wybierzesz i się do niej dostaniesz, to ucz się na własną rękę.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 429 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez jako6 Bywalec (2,550 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 1,849 wizyt
0 głosów
7 odpowiedzi 558 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Regolin542 Użytkownik (990 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...