• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki preferujecie system na smartfona? [ankieta]

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
527 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Cześć, jaki system preferujecie na smartfona?

Czy mógłby ktoś wymienić wady i zalety danego systemu?
Możliwe odpowiedzi:
Android (28 głosów, 62%)
iOS (10 głosów, 22%)
Windows phone 10 (5 głosów, 11%)
Windows phone 8.1 (2 głosów, 4%)
1
komentarz 3 maja 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
A gdzie Symbian?! :D
komentarz 4 maja 2016 przez Newtonik Gaduła (3,660 p.)
Jeszcze zabrakło BB 10 :)

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 maja 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Nie zaglosuje bo nie ma systemu idealnego. Moze tak lubie androida bo mozna go ustawic pod siebie ma wieksze mozliwosci niz OS jest latwy ale gdy sa zmiany ktore wprowadza producenzt misisz sie wszystkiego od nowa uczyc. Duzo wiecej apek i gier ale niektore to syf. OS utajniony nie ustawisz go pod siebie brak bluta potrzeba aplikacji do wszystkiego do przeslania zdjec na laptop itd... gry i apki sprawdzane przez specjalistow a wiec nie ma syfu. Jest szybki i sie nie grzeje zawiesza takzem co do windows niestety ale mam zle doswiadczenia system nie dopracowany, apki slabe i malo, moze tyle ze wygodny w obsludze. Black bery tez ma swoj wlasny system... i beszcze jakis chinczyk
komentarz 3 maja 2016 przez hubertgz Użytkownik (510 p.)

Tak jak kolega napisał wink Z tym jest różnie. Zależy na co się patrzy. Wygląd to zależy od użytkowników. Błędy/luki są wszędzie.

Pozdrawiam :)

 

1
komentarz 3 maja 2016 przez niezalogowany

ma wieksze mozliwosci niz OS

Chciałbym dowiedzieć się więcej na ten temat ;)

 jest latwy ale gdy sa zmiany ktore wprowadza producenzt misisz sie wszystkiego od nowa uczyc.

Czego od nowa się uczyć? Producenci wrzucają tylko nakładkę graficzną i od ch*ja bloatware'u.

Duzo wiecej apek i gier ale niektore to syf.

Zdecydowana większość to syf, ale pozycjonowane są tylko te, które są coś warte, dlatego ten fakt nie rzuca się tak w oczy.

brak bluta

Że co proszę? O.o 

gry i apki sprawdzane przez specjalistow a wiec nie ma syfu.

Tia :D Sytuacja zbliżona do Androida, choć fakt - śmieci jest relatywnie mniej.

system nie dopracowany, apki slabe i malo

Zgodzę się tylko z tym, że jest ich mało ;) 

W całej tej wypowiedzi, zdanie

Nie zaglosuje bo nie ma systemu idealnego.

najbardziej mi się podoba :P 

komentarz 4 maja 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Tak nie ma systemu ideaönego bo zawsze jeden bedzie mial braki. IPhon 6 nie ma bluta bo ostatnio chcialem zeby kolega mi piosenke przeslal. Chodzi o personizacje telefonu do wlasnych potrzeb. Co do Windows uzytkowalem i w ciagu roku oddalem telefon 6 razy przez system, a wiec podziekuje. Telefony z androidem w ciagu 4 lat oddalem 2 razy.
komentarz 4 maja 2016 przez niezalogowany

IPhon 6 nie ma bluta bo ostatnio chcialem zeby kolega mi piosenke przeslal.

A Ty dalej swoje... iPhone 6 ma bluetooth, ale nie pozwala na wymianę plików między urządzeniami. 

Co do Windows uzytkowalem i w ciagu roku oddalem telefon 6 razy przez system, a wiec podziekuje. Telefony z androidem w ciagu 4 lat oddalem 2 razy.

Ciekawy wymiernik :D 

komentarz 4 maja 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
No lepszy niz nic. Oczywiscie nikt nie zabrania ci miec twojego zdania. Mojr jest takie ze wondows skopal wszystko i sam udzial w sprzedazy pokazuje spadek telefonow z windowsem.
0 głosów
odpowiedź 4 maja 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Ja to mam jakiś dziwny nawyk że zaraz wgrywam inny system zamiast Androida. Nexusy mają czysty Android bez nakładek producenta, ale mi to jakoś nie wystarcza i moduję wgrywam sof CyanogenMod lub Replicant. Bardziej takie otwarte oprogramowanie jak dla mnie te systemy co wymieniłem. Odinem wgrywam.

http://www.replicant.us/

 

http://www.cyanogenmod.org/
komentarz 4 maja 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Cyanogenmod to wciąż Android, tyle że zmodowany :p
komentarz 23 czerwca 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Między CM a Androidem jest przepaść. Faktycznie CM to zmodowany Android ale czysty android. Zaś Androidy które wszyscy znają i mają na myśli są strasznie zaśmiecone i zamulone poprzez firmware producenta smartfona.
komentarz 23 czerwca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
To Cyanogenmod ma więcej wspólnego z androidem. Te wszystkie nakładki psują wizerunek androida i powodują ścinki, brak aktualizacji (lenistwo producentów) ale mając nexusa nie ma potrzeby instalowania cyana bo to praktycznie to samo tyle że z drobnymi różnicami.
komentarz 23 czerwca 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Jak na starym smartfonie z Androidem 4.2 instalujesz CM oparty na Androidzie 6 to masz później ściny...

Faktem też jest że istnieje mnóstwo modyfikowanych odmian CM i bardzo się one różnią, wiele jest zbugowanych i niedopracowanych. Ale wersje stabilne czyste CM bez modów są w miarę poprawne i działają wyraźnie szybciej od Androidów.
0 głosów
odpowiedź 4 maja 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
Jeśli niezwykła szybkość to IOS jeśli możliwość zabawy to Android
0 głosów
odpowiedź 4 maja 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
http://www.cyanogenmod.org/

Najbardziej to ten.

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 391 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 579 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 297 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...