• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Acer, czy cos innego.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
451 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2016 w Sprzęt komputerowy przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Dzień dobry / dobry wieczór. Poszukuję laptopa do 3000. Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/acer-nitro-v17-fhl17-3-940m-i7hq-8gb-1t-win1-i6156479893.html i trochę się zdziwiłem, bo na stronach acera i np gameragon "słabsze" laptopy są po 4000/5000. Szukałem na ebayu takiego jak mój, bo był sprowadzony co widać po niemieckiej klawiaturze, i tam jest po 1200$ +-. Opłaca się takiego kupić? Czy poszukać innego? Lenovo odpada. Czy 17'' będzie bardzo przeszkadzać, jakbym go chciał za rok na uczelnię nosić? Czy lepiej poszukać czegoś np z procesorami niskonapieciowymi, ale 5/6 generacji? Będę też na tym lapku chciał w coś grać. Pozdrawiam.
komentarz 2 lipca 2016 przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
Możej jakiś z asusa albo lenovo

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 3 maja 2016 przez Wojciech Buczyński Użytkownik (640 p.)
wybrane 3 maja 2016 przez Aisekai
 
Najlepsza
Gdybym miał dzisiaj kupować laptoka do 3 tysięcy, brałbym Lenovo Y50-70 w tej konfiguracji:

http://www.x-kom.pl/p/261084-notebook-laptop-156-lenovo-y50-70-i5-4210h-4gb-1000-gtx960m.html

Chociaż warto doliczyć jeszcze parę stówek na dysk ssd (przynajmniej 200 giba).

Recenzja: https://www.youtube.com/watch?v=D0qvN-Qtm_c

Miałem już kilka acerów w życiu i nigdy się na nich nie zawiodłem, przeważnie mają też niezły stosunek ceny do parametrów. Ogólnie niezły wybór. Tylko ta karta graficzna GeForce 940M dość słaba, mam kartę o podobnej mocy i wiem że do dzisiejszych gier za bardzo się nie nadaje. Jeśli chcesz czasem pograć w nowsze produkcje to lenovo wypadnie o niebo lepiej.

Tutaj możesz sobie porównać laptokowe karty i procesory:

http://www.notebookcheck.pl/Ranking-procesorow-mobilnych-w-laptopach.4344.0.html

http://www.notebookcheck.pl/Ranking-kart-graficznych-w-grach.31531.0.html

Pozdrawiam
komentarz 3 maja 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
A y700 w wersji 250gb ssd, 8 ramu, i5-6300hq bodajże. Będzie lepszy od tego y50-70? Ponoć jest lepsza matryca i nie ma blyszczacych elementów na ekranie
komentarz 3 maja 2016 przez Wojciech Buczyński Użytkownik (640 p.)
Na papierze oba laptoki wyglądają bardzo podobnie. Cena y50-70 po dołożeniu 4gb ramu i dysku ssd też będzie bliska cenie y700. Więc skoro rzecz rozbija się o jakość konstrukcji to nie mogę nic wyrokować nie mając obu komputerów w ręku. Ale może Ci Panowie rozwieją Twoje wątpliwości: https://www.youtube.com/watch?v=Ukog1UkkHLQ

W tej chwili, gdybym miał wybierać, to faktycznie brałbym raczej Twoją y700-kę :)
komentarz 3 maja 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Dzięki :) Chyba będę się kierował z kupnem w stronę y700. Tylko ciekawi mnie, jak to jest z tą matrycą. Niby jest ona matowa, ale jak Panowie mówili, została pokryta szkłem który sprawia, że sam ekran jest błyszczący. Po co? Oczy ponoć się będą szybciej męczyły.
komentarz 6 maja 2016 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

Nie jesteś w ogóle na bieżąco?

Lenovo Y700-15 (15,6") seria Ideapad Y700 15 (Y700-15ISK)

Zapoznaj się z testami, matrycą i jej powłoką którą można odkleić 

–1 głos
odpowiedź 3 maja 2016 przez bartek7910 Obywatel (1,980 p.)
A dlaczego Lenovo odpada? Miałem już doświadczenie z Acerem i był raczej słabo wykonany. Asus też był problematyczny. Co trochę były problemy z systemem i w ogóle z oprogramowaniem. Miałem też starego Lenovo R61i. Żadnych problemów z oprogramowaniem, przeżył nawet parę upadków. Nie rozleciała się obudowa jak w Acerze. Teraz mam dwa Lenovo i jestem zadowolony. Ale to jest tylko moje zdanie.
komentarz 3 maja 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Słyszałem, wiele złego o serwisie lenovo. Do tego, y50-70 którego tak bardzo polecają, ma strasznie słaba (ponoć) matrycę i elementy błyszczące obok ekranu które męczą wzrok.
1
komentarz 3 maja 2016 przez bartek7910 Obywatel (1,980 p.)
Co do serwisu to się nie mogę wypowiedzieć bo nie miałem takiej potrzeby. Lenovo się nie psuje. Przynajmniej te moje. Oczywiście nie mam na celu wywyższania jednej marki nad inną. Co do matrycy i elementów błyszczących to może warto udać się do jakiegoś dużego marketu i poprostu porównać różne modele. Wiadomo. Wygląd też ma znaczenie.
1
komentarz 3 maja 2016 przez bartek7910 Obywatel (1,980 p.)
Tak sobie jeszcze przypomniałem. Mój brat ma Della. Coś mu się zepsuło i oddał do serwisu. Komputer wrócił po... trzech miesiącach. Mój ojciec ma natomiast Toshibe od kilku lat i też z nim nie ma żadnych problemów. Jedynie bateria do wymiany. Ale on ma chyba już 8-10 lat to się nie ma co dziwić.
–2 głosów
odpowiedź 3 maja 2016 przez niezalogowany
Coś innego.
komentarz 3 maja 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Czemu?
komentarz 6 maja 2016 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
Ten model ma już 2 lata skąd oni mają nowego i na gwarancji?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 155 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 1,300 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez w-ede Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 591 wizyt

92,568 zapytań

141,421 odpowiedzi

319,629 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...