• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aplikacje mobilne czy aplikacje webowe [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
860 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2016 w Java przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Witam,

mam krótkie pytanie. Co według was ma większy potencjał jeśli chodzi o przyszłość, aplikacje mobilne (min android) czy aplikacje webowe (Java EE, Spring itd.). Powiedzmy, że człowiek jest już zaznajomiony z podstawami programowania, ogarnia to i owo i ma komfort wyboru między tymi dwoma ścieżkami kariery. Oprócz określenia co jest bardziej przyszłościowe poprosiłbym o parę słów uzasadnienia.

Pozdrawiam
Możliwe odpowiedzi:
aplikacje mobilne (11 głosów, 50%)
aplikacje webowe (11 głosów, 50%)
komentarz 2 maja 2016 przez hubertgz Użytkownik (510 p.)

Stoje na tym samym pytaniu co ty c#, java, (html, css, JS),

Chcę zostać programistą tak jak Ty ale najgorszy jest wybór języka.

Kupiłem sobie nawet książkę kurs JAVA ;)

 

 

3 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 2 maja 2016 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
To są tak 2 różne światy, że nie ma sensu ich porównywać. Różnią się już na poziomie ideologicznym. Stąd IMO pytanie jest po prostu źle postawione, bo te 2 gałęzie rozwijają się niezależnie od siebie

https://www.youtube.com/watch?v=CrcAPan028Y
+2 głosów
odpowiedź 2 maja 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Przyszłość to Androidy, iOSy i inne cuda. smiley

komentarz 2 maja 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
^+1. Szczególnie, że teraz zdecydowaną większość (nie pamiętam ile, ale chyba w miliardach liczone) przedmiotów można obsługiwać za pomocą smartphone'a
komentarz 2 maja 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Swego czasu (ok 2013 roku) na świecie dziennie było więcej aktywowanych (!NOWYCH!) urządzeń z Androidem niż rodzonych dzieci. Dzieciaki dzisiaj biegają po podwórkach i mają w kieszeniach ARMy po kilka rdzeni i 2GHz. Niestety ale świat poszedł w kieszonkowe komputery.
+1 głos
odpowiedź 2 maja 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Moim zdaniem aplikacje webowe mają większą przyszłość, wszystko stara się być w "chmurze". Jednak niech cię to nie kieruje przy wyborze, lepiej robić coś co cię kręci niż coś co ma większą przyszłość, ja bym nie był w stanie robić aplikacji webowych bo poprostu by mnie to nudziło ;) Ale zaznaczam że to moje zdanie i moje domysły.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 3,229 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2016 w Inne języki przez Mr. Szanowny Bywalec (2,180 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 190 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2018 w Java przez Królewna Śnieżka Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 908 wizyt
pytanie zadane 22 września 2020 w Java przez Filip.D Początkujący (280 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...