• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PhpStorm - Źle rozpoznane rozszerzenie pliku.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
219 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2016 w PHP przez shimizu Obywatel (1,650 p.)
edycja 1 maja 2016 przez shimizu

Od pewnego czasu mam problemy z phpStorm. Zwykle działa wszystko normalnie. Tworze sobie nowy plik (w dowolny sposób) i jak go włączę to ładnie IDE podświetla składnie. Czasami zdarza się tak, że nie podświetla... na przykład jak zrobię plik EventController.php. Ale jak zmienię mu nazwę to już działa... To samo miałem z plikiem javascript dałem mu nazwę userController to nie podświetlało a jak zmieniłem na UsersController to działa. Ktoś coś wie na ten temat?

Edit:
Rozwiązanie:
IDE nie wiem jak ale utworzyło sobie powiązanie EventController.php w Text (Settings->Editor->File Types). Po usunięciu odpowiedniej reguły wszystko wróciło do normy.

komentarz 1 maja 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Wygląda tak jakbyś sobie oznaczył ten plik jako zwykly plik tekstowy. Prawym klikiem na niego i ustaw go jak trzeba.
komentarz 1 maja 2016 przez shimizu Obywatel (1,650 p.)
Tworzyłem go przez new->php FIle i tam podałem nazwę z rozszerzeniem. Próbowałem na każdy sposób tworzyć to... IDE tak jakby nie rozpoznaje że to plik php a ma rozszerzenie php.
Można jakoś mu pomóc rozpoznać ten plik?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 208 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2018 w C# przez MaxD1998 Początkujący (280 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 116 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2021 w PHP przez koder223 Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 987 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2020 w PHP przez francus11 Gaduła (3,250 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...