• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gparted nie dziala

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,036 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Witam. A wiec mam sobie stary komputer z windowsem xp. Chcialem tam wgrac linuxa, ale przy instalacji, gdy mam wybrac gdzie powinien byc zainstalowany nie moge nic wybrac. Nie mam dostepu bo zapomnialem haslo wiec chcialem z Gparted sprobowac podzielic na partycje ale znajduje mi tylko pendrive na ktorym jest ten program i nic wiecej. Macie moze pomysl co moge zrobic bo tak to brak komputera :/

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 1 maja 2016 przez Kamson Gaduła (4,280 p.)
Spróbuj użyć pakietu Hirens Boot.Dzięki niemu będziesz mógł całkowicie usunąć hasło do xp nie znając go lub zbootować Windowsa XP i z konsoli CMD wyczyścić dysk za pomocą programu DISKPART.
komentarz 1 maja 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Posluchalem rad i zrobilem weszlem mialem menu niby wszystko ok byl wpis zeby zresetowac haslo lub zmienic klikalem i nic nie pomoglo bo ponownym odpaleniu.
komentarz 1 maja 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Przeanalizuj to.Prawdopodobnie gdzieś popełniasz błąd.Cierpliwości.

http://soisk.pl/resetowanie-hasla-administratora/
komentarz 1 maja 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
No od 4 rano do 8 probowac wgrac linuxa i haslo pozniej zdjac. Wiec cierpliowsc mam. Moge poczekac bo i tak nie odpuszcze
komentarz 1 maja 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Podoba mi się to podejściesmileyMasz mnie "pod ręką",pomogę na tyle ile będę mógł.Ale cierpliwość to Ty musisz mieć :)

komentarz 1 maja 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Jak sie cos chce to nie wazne co stoi na drodze. :). Chcem skonczyc swoj program ktory teraz pisze to pisze gdy mam tylko wolna chwile. Nakczesciej przerwa w szkole albo 4 rano. I dziekuje :)
+1 głos
odpowiedź 30 kwietnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Witam.Zrozumiałem tyle.Masz stary komp z winXP,nie możesz się zalogować do XP-eka bo zapomniałeś hasła.Wniosek.Do tej pory używałeś innego kompa.Teraz ważne pytanie.Zależy Ci na tym winXP czy nie?

Jeśli tak,to pogadamy za chwilę.
komentarz 30 kwietnia 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Jakos nie za bardzo. Chodzi mi tylko o dostep do kompa. Bo ogolnie chcem na nim kod kompilowac w linuxie. Moze dla mnie zostac lecz nie musi. Mam bootowalnego pendrive i obraz dla ubuntu tez
komentarz 30 kwietnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Czy ten xp uruchamia się?Dlaczego pytam.Coś tam robisz z Gparted,widoczny jest tylko pendrive.Nie wiem co robisz dokładnie,dlatego pytam prosto.Uruchamia się XP czy nie?Jeśli tak to będę wiedział że masz dysk twardy.Z pozoru głupie pytanie ;)

Jeśli XP uruchamia się,nie zależy Ci "za bardzo" na nim(jeszcze się zastanów).To uruchom z tego pendriva instalator.Ustaw bootowanie w BIOS na pendriva.Pogadamy za chwilę :)

Rozumiem że masz przygotowany pendrive z system,instalatorem Ubuntu.
komentarz 1 maja 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Oczywiscie. Nie musze sie zastanawiac bo chcem to podzielic na 2 czesci pol linuks pol windows. Po za tym mam juz laptopa z windowsem. I nie gram w zadne gry. Ja uzywam laptopa czy komputera do wiadomosci i do szkoly. Tak odpala sie. Tak mam przygotowany. Wlasnie mi zaskoczylo i chcem sprawdzic czy moze teraz sie uda

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 1,177 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 163 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 14,033 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez antekelektronik Obywatel (1,120 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...