• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Używacie normalize.css?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
1,367 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2015 w HTML i CSS przez niezalogowany
edycja 8 lipca 2017
Używacie pliku normalize.css do resetu wszystkich znaczników? Jeśli nie to kiedy go używać, czy używanie go na każdej stronie którą stworzę będzie dopuszczalne?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
wybrane 24 kwietnia 2015
 
Najlepsza
Zdecydowanie tak, normalize.css nie resetuje ustawień, a je poprawia i normalizuje dla wszystkich przeglądarek po to aby strona wyglądała "podobnie" na każdej z nich. Bootstrap ma już w sobie wbudowany normalize.css, mówię gdybyś czasem to przeoczył, nie wiem jak w przypadku pozostałych frameworków, ale strzelem, że pewnie również gdzieś tam normalize jest upchany.

Tak więc zdecydowanie warto korzystać z takich udogodnień, ponieważ nie musisz wszystkiego wklepywać z palca i pamiętaj nikt ci nie zabrania używać x, y, z w swoich projektach. Od ciebie zależy czy zrobisz stronę taką a nie inną.
komentarz 24 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Wiem, że nikt mi nie zabroni, ale jednak są pewne standardy, których warto przestrzegać :)
komentarz 24 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
No to standardem jest używanie normalize.css
+1 głos
odpowiedź 23 kwietnia 2015 przez wojciech.szlosek Użytkownik (960 p.)
Ja go używam. Działa jako reset dla wszystkich znaczników. W większości stron jest dopuszczalne jego użycie. Mam nadzieje, że pomogłem!

 

 

Pozdrawiam!
0 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2015 przez nefil1m Stary wyjadacz (10,690 p.)
Wszystko zależy od potrzeb. Ja zazwyczaj nie używam bo nie zależy mi na kompatybilności z IE i ograniczam się zazwyczaj do zresetowania marginesów i paddingów i dania border-box na wszystko. Jak podpinam bs to on to robi w sumie dostatecznie dobrze.

A normalize przydaje się w projektach w których ważna jest dostępność z każdego urządzenia (jakiś bank czy coś).
komentarz 23 kwietnia 2015 przez nefil1m Stary wyjadacz (10,690 p.)
Z drugiej strony normalize jest na tyle lekki, że można go w sumie wrzucać wszędzie więc jak Ci wygodniej.
komentarz 24 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)

Bootstrap i tak korzysta z normalize.css :P

For improved cross-browser rendering, we use Normalize.css, a project by Nicolas Gallagher and Jonathan Neal.

 

komentarz 24 kwietnia 2015 przez nefil1m Stary wyjadacz (10,690 p.)
Wiedziałem, że robi reset ale nie wiedziałem, że konkretnie normalize. Dzięki za info ;)
komentarz 24 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)

No Foundation również korzysta z normalize.css, jednak jest to opcjonalne i jak ktoś chce to może dodać, jak nie to nie.

normalize.css

We've included a copy of Normalize here to give you the option to remove quirks in browsers so that all webpages render elements consistently. We recommend you use this because some Foundation styles are dependant on it.

Normalize.css dodajemy przed foundation.css:

<!-- If you are using the CSS version, only link these 2 files, you may add app.css to use for your overrides if you like -->
  <link rel="stylesheet" href="css/normalize.css">
  <link rel="stylesheet" href="css/foundation.css">

 

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 200 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2015 w HTML i CSS przez niezalogowany
+1 głos
3 odpowiedzi 642 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2015 w HTML i CSS przez niezalogowany
0 głosów
9 odpowiedzi 607 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2015 w Nasze projekty przez niezalogowany

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...