• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[CR] Obiektowy C++ (#3): Konstruktory. Destruktory. Dostęp: public, private, protected

+1 głos
4,245 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2016 w Nasze poradniki przez Mirosław Zelent Nałogowiec (35,030 p.)

CR = Code Review. O co chodzi? Zajrzyj tutaj
Pełna lista wszystkich Code Review? Zajrzyj tutaj

https://www.youtube.com/watch?v=oNgs9LeiIqw

event.h:

#include <iostream>

using namespace std;

class Event
{
   int day, month, year;
   int hour, minutes;
   string name;

   public:

   Event(string="brak",int=1,int=1,int=2015,int=12,int=0);
   ~Event();
   void load();
   void show();
};

event.cpp:

#include <iostream>
#include "event.h"
using namespace std;

void Event::load()
{
   cout<<endl<<"Nazwa wydarzenia: ";
   cin>>name;
   cout<<endl<<"Dzien: ";
   cin>>day;
   cout<<endl<<"Miesiac: ";
   cin>>month;
   cout<<endl<<"Rok: ";
   cin>>year;
   cout<<endl<<"Godzina: ";
   cin>>hour;
   cout<<endl<<"Minut: ";
   cin>>minutes;
}

void Event::show()
{
   cout<<endl<<name<<" "<<day<<"."<<month<<"."<<year
   <<" "<<hour<<":"<<minutes<<endl;
}

Event::Event(string n,int d,int m,int y,int h,int mins)
{
   name=n;
   day=d;
   month=m;
   year=y;
   hour=h;
   minutes=mins;
}

Event::~Event()
{
   cout<<endl<<"To ja, destruktor sie nazywam";
   cout<<" kasuje obiekty, slowa przepraszam nie uzywam";
}

main.cpp:

#include <iostream>
#include "event.h"
using namespace std;

int main()
{
    Event w1;

    w1.show();

    return 0;
}
 

Paczka z odcinka: POBIERZ​

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 marca 2021 przez raxonpc Użytkownik (560 p.)
edycja 8 marca 2021 przez raxonpc
Dlaczego nie używasz member initializer list?
Zamiast funkcji show() można było zrobić świetny przykład overloadowania operatora<<

Ale główne pytanie - dlaczego nie zaktualizujesz w końcu swojego kursu?
1
komentarz 8 marca 2021 przez raxonpc Użytkownik (560 p.)
Szczerze - z twojego kursu chyba z 90% Polaków się uczyło c++ na początku. I w dodatku uczyła się jego karykatury, miszmasz c z c++ i wiele więcej...

Rozumiem, mało czasu. Ale nie można się zwrócić do kogoś o pomoc?
komentarz 8 marca 2021 przez tkz Nałogowiec (42,040 p.)
Wprowadzenie 15 różnych tematów podczas nauki jest przytłaczające. Możesz zawsze napisać "poprawny" kod w C++ i go tutaj wrzucić.
komentarz 8 marca 2021 przez raxonpc Użytkownik (560 p.)
member initializer list powinien być od razu w lekcji z konstruktorem wprowadzony - to nie jest nic skomplikowanego
z operator overloading odpłynąłem akurat, ale lekcja na ten temat byłaby przydatna

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 687 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 275 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2017 w C i C++ przez Zaaa Nowicjusz (160 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 3,405 wizyt

93,742 zapytań

142,678 odpowiedzi

323,297 komentarzy

63,326 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...