• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozszerzona matura z informatyki 2016

Object Storage Arubacloud
0 głosów
742 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2016 w Inne języki przez koliber Początkujący (400 p.)
W skrócie:

Programuję od stycznia w c++, byłem / jestem raczej zielony jeszcze, ale postanowiłem napisać sobie maturę z informatyki by mieć na przyszłość "w razie czego". No ale niestety, złożyłem deklarację a po jakimś czasie dostaję informację, że w szkole jednak nie ma c++ i jestem zmuszony użyć... Pascala.

 

Ma ktoś jakieś wskazówki gdzie i czego nauczyć się w 17 dni żeby chociaż się nie skompromitować?

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 28 kwietnia 2016 przez RycerzAndromedy Użytkownik (670 p.)
Nie ma możliwości żeby w szkole nie było C++. Jeżeli rzeczywiście wiesz już coś o programowaniu, to powinieneś dojść do takiego wniosku. Jeżeli wpisałeś do deklaracji c++ jako twój język i jakieś powszechnie znane środowisko jak CodeBlocks np. (który jest całkowicie darmowy), to szkoła ma obowiązek ci zapewnić takie warunki żebyś mógł zdać egzamin tak jak chcesz.

Nie ma takiej możliwości żeby ci odmówili przygotowania twojego stanowiska wedle twojej woli. Co więcej, masz prawo dzień przed egzaminem sprawdzić swoje stanowisko, czy zostało odpowiednio przygotowane.
komentarz 29 kwietnia 2016 przez koliber Początkujący (400 p.)
No za rok tak zrobię jak mi teraz nie pójdzie, bo masakra.
1
komentarz 29 kwietnia 2016 przez koliber Początkujący (400 p.)
Tak, chcę wejść w informatykę z dwóch powodów, hobbystycznych, nie ukrywam, że zawsze chciałem robić gry, ale "poważna praca" była dla mnie większym priorytetem. Czas spełnić jakieś marzenia.

2. Studiowałem prawo i mój mózg KOMPLETNIE się wyłączył na logiczne myslenie. W Polsce kształcą prawników na przygłupów, którzy mają znać kodeks na pamięć, ale nie muszą go rozumieć. Potrzebuję odskoczni, wyzwania umysłowego bo zostanę z demencją w wieku 30 lat.
komentarz 29 kwietnia 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)

zostałem zmuszony do "poprawienia" deklaracji, skreślenia c++ i wpisania pascala obok :) Mówiłem, że kompilator jest na 100% darmowy, ale i tak jedyna odpowiedź to była "nie da się".

Brak mi słów. Co to jest za placówka?

2
komentarz 29 kwietnia 2016 przez RycerzAndromedy Użytkownik (670 p.)
Rzeczywiście, sytuacja absurdalna.

Widzę, że nie ma u ciebie jakiegoś parcia, żeby zaprotestować. Chcesz grzecznie przyjąć tego pascala na 3 tygodnie przed egzaminem?

Jak najszybciej skontaktuj się z Okręgową Komisją Edukacyjną w twoim województwie.
3
komentarz 15 maja 2016 przez koliber Początkujący (400 p.)
Pragnę tylko donieść, że informatyk okazal sie ogarniety i moge korzystac z c++ :)

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 790 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 2,377 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,020 wizyt

92,543 zapytań

141,386 odpowiedzi

319,500 komentarzy

61,929 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...