• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przekierowanie ludzi z pokoju do gry

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
108 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2016 w JavaScript przez Kamil Niedzwiedz Nowicjusz (230 p.)
Cześć,

Tworzę serwis internetowy umożliwiający rozgrywanie partii pewnej gry karcianej. Stworzyłem serwer i klienta do gry oraz serwer i klienta do lobby. W lobby gracze mogą pisać poprzez chat lub tworzyć pokoje. Gdy trzech graczy znajdzie się w jednym pokoju chciałbym aby przeniosło ich do gry( tak jak ma to miejsce w wielu serwisach umożliwiających grę w karty ). Problemem jest to, że nie mam pomysłu jak to zrobić a w internecie nie znalazłem wskazówek. Co wykorzystuję: node.js, express, socket.io,

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 kwietnia 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
wybrane 28 kwietnia 2016 przez Kamil Niedzwiedz
 
Najlepsza

Chamskie zrobienie location.replace na adres gry, gdy wykryje się odpowiednią liczbę połączeń albo serwer wyemituje wiadomość z poleceniem rozpoczęcia gry?

komentarz 28 kwietnia 2016 przez Kamil Niedzwiedz Nowicjusz (230 p.)
Ok tylko właśnie mam problem z samym przekierowanie nie wiem jak to działa a nie potrafię nigdzie niczego znaleźć aby doczytać. Jeżeli mamy logowanie to później przekierowujemy na jakąś stronę główną wszystkich tak? a w tym przypadku? Załóżmy, że mam dwa pokoje. W pierwszym jest trzech użytkowników w drugim jest ich dwóch. Pierwszy może zacząć grać. Przekierowuje ich np. na adres localhost:3000/gra gdzie przekierować ten drugi pokój gdy pojawi się trzeci gracz? Jak dokładnie to działa ?
komentarz 28 kwietnia 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Musisz trzymać informacje o tym, jakie gry się toczą i w jakich pokojach. Każda gra powinna mieć unikalny adres: http://localhost:3000/gra/<unikalny id gry>.

Jeśli będziesz przechowywał informacje o pokojach i grach, wówczas nie będzie żadnego problemu.
komentarz 28 kwietnia 2016 przez Kamil Niedzwiedz Nowicjusz (230 p.)
ok id gry chcę zrobić id pokoju. To już wiem jak przekierować graczy na daną stronę. Pozostaje kwestia jak utworzyć stronę z grą. Teraz mam np. router.get(/register) i wiem, że mam utworzyć res.render(register) jaki router.get ustawić dla tych unikalnych id?
Edit*
Dobra chyba mam get pobiorę adres i coś dalej pokombinuję. Dzięki za pomoc.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 113 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 133 wizyt
pytanie zadane 6 października 2020 w JavaScript przez poldeeek Mądrala (5,980 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 266 wizyt
pytanie zadane 29 października 2019 w JavaScript przez mknnn221 Początkujący (460 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...