• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strona do oceny

+1 głos
923 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2016 w Nasze projekty przez BerdPL Obywatel (1,190 p.)
https://broja.pl/
Prosze mi dowalić :D

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)

Ależ prosze bardzo:

  • zły lang dla tagu html,
  • <meta name="description" content="Firma zajmująca się pielęgnacją ogrodów, malowaniem różnych powieszchni, sprzątaniem oraz usługami studniarskimi. M.in. koszenie trawników, czyszczenie studni, przycinanie żywopłotów.">
  • <a href="/">

Ciekawe zastosowanie, pierwszy raz się spotykam - do czego to służy?

  • <h2 style="display: none">Nawigacja</h2> 

Źle to ukrywasz - poczytaj Why You Shouldn’t Use the CSS display:none Declaration

  • po kodzie html widzę, że było dużo stylizowania po tagach, to złe ze względu na to, aby pamiętać że strona musi być skalowalna, ale każdy jej element jest niezależny - nie możem nadać stylów już z początku stworzonemu elementowi - jest to złe,
  • czy te zajęcia to nie lista rzeczy, które wykonujecie? ewentulanie artykuł podzielony na sekcje
  • outline ok
  • do wstawiania wektorów typu svg mamy tag svg :)

Strona główna jest całkiem ok napisana, na mikroformatach się nie znam, więc się nie wypowiedziałem. Mimo wszystko to bardzo grząski grunt i łatwo o błędy.

komentarz 28 kwietnia 2016 przez BerdPL Obywatel (1,190 p.)

1. Poprawione

2. No tu... brak słów... w nocy to robiłem, zmęczony byłem :P Poprawione

3. Dodatkowo warto linkować do / a nie do index.html.
http://forum.pasja-informatyki.pl/133008/strona-do-oceny-glownie-html-i-css
Tak mi  
Comandeer zalecił :P

4. Wielkie dzięki o tym nie wiedziałem :D poprawione!

5. Tu nie dokońca rozumiem. Czyli powinieniem dodawać klasy i do tego się odwoływać?
No już zmieniać mi sie tego nie chce :P przy następnym projekcie

6. Tutaj no nie dokońca to przemyślałem... rzeczywiście zajęcia te można wypisać w formie listy bądź artykółów

7. :D

8.Wydaje mi się że mam to dobrze
http://caniuse.com/#feat=svg-img
tag svg jest użyty przy renderowaniu vektórów w źródłach.

Co do mikrodanych sam ich wole nie układać bo dokumentacja na ich temat jest bardzo nie jasna. Szukam odpowiedzi na różnych forach i dopiero je pisze, a najlepiej jest wzorować się już na gotowcach :P
Tu strona na której się wzorowałem
http://www.renaissanceeuropeanspa.com/

1
komentarz 28 kwietnia 2016 przez Comandeer Guru (607,960 p.)

Na tej stronie nie ma mikroformatów, tylko mikrodane. Mikroformaty opierają się na wkładaniu odpowiednich danych do atrybutu [class].

+1 głos
odpowiedź 28 kwietnia 2016 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)

Nie przyczepię się tak bardzo do kodu, tylko do wyglądu i działania strony. 

  1. Korzystam z ekranu 1920-1080px i wydaje mi się, że jest trochę za dużo wolnego miejsca po bokach. Strona mogłaby się skalować w zależności od rozdzielczości z jakiej korzysta użytkownik strony.
  2. Tło nagłówka aż się prosi, żeby mogło się poruszać. Poczytaj jak zastosować parallax design. Wtedy logo będzie bardziej widoczne, bo na razie się zlewa i nie przykuwa uwagi. Ewentualnie daj trochę inną grafikę lub tło, ramkę dookoła logo.
  3. Trochę mi się nie podoba zakładka kontakt - Tak naprawdę stopkę widzę od razu, a fajnie by było, gdyby dane po kliknięciu w odnośnik, były bardziej u góry. Pamiętaj - wzrok użytkownika koncentruje się bardziej na górze ekranu. Po pierwszym kliknięciu myślałam, że odnośnik nie działa. 

Póki co, to tyle, jak coś jeszcze wypatrzę, to się odezwę.  

komentarz 28 kwietnia 2016 przez BerdPL Obywatel (1,190 p.)
edycja 28 kwietnia 2016 przez BerdPL
  • Też mam ekran full HD i czasem natrafiam na strony które mają taki wąski content do tego czcionka jest mała. Nie widze problemu w użyciu w takich przypadkach powiększenia alt+scroll. Chociaż no mógłbym zrobić to automatycznie... (ale jestem leniem :P)
     
  • Parallax, widziałem to. Dośc ciekawa sprawa napewno kiedyś poczytam o tym i sie naucze tego :D
    Co do tła to miałem inne propozycje ale klient uparł się na te -.-
  • Niechciałem robić specjalnej podstrony dla tak małej ilości informacji... :/
+1 głos
odpowiedź 28 kwietnia 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
  • <link href='https://fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans:400,300,600,700,800' rel='stylesheet' type='text/css'>

    To dałbym do CSS, i type w HTML nie jest potrzebny

  • Za dużo tych spanów ;)

To tyle na szybko, jak coś znajdę, to dopiszę ;)

komentarz 28 kwietnia 2016 przez BerdPL Obywatel (1,190 p.)
  • Zrobione
  • Spanów tyle przez mikrodane :/ następnym razem użyje JSON LD
+1 głos
odpowiedź 28 kwietnia 2016 przez Comandeer Guru (607,960 p.)
  • Klasa .hide powinna raczej korzystać z lepszej wersji, czyli .visuallyhiddenhttp://a11yproject.com/posts/how-to-hide-content
  • <meta itemprop="name" content="Prace ogrodowe">
    <h3><img class="icon" src="prace-ogrodowe.svg"  alt="Prace ogrodowe"></h3>

    osobiście zrobiłbym to tak:

    <h3 itemprop="name"><img class="icon" src="prace-ogrodowe.svg"  alt="Prace ogrodowe"></h3>

    Trzeba by było to przetestować, ale myślę, że Google da radę odczytać.

  • Skoro do każdego kafelka masz nagłówek, to z każdego kafelka można zrobić spokojnie sekcję.

  • Link do kontaktu nie zmienia adresu → http://codepen.io/Comandeer/pen/bEPbqg

  • <div class="hide" itemprop="geo" itemscope itemtype="https://schema.org/GeoCoordinates">
                        <meta itemprop="latitude" content="50.232601">
                        <meta itemprop="longitude" content="18.777933">
                    </div>

    Tego typu elementy można w kulturalniejszy sposób zamieścić przy użyciu formatu JSON LD → https://developers.google.com/schemas/formats/json-ld

komentarz 28 kwietnia 2016 przez BerdPL Obywatel (1,190 p.)
edycja 28 kwietnia 2016 przez BerdPL
  • Zmienione :)
  • Tu mój pierwszy zamysł tak właśnie wyglądał, jednak google tester nie wychwycił atrybutu alt i nic nie wypisał przy name :( dlatego też dodałem tą nazwe przez meta.
  • Poprawione
  • Poprawione, dzięki za skrypt :D
  • No w sumie racja, widziałem ten sposób ale nie chciało mi się tym bawić. Wydał mi się bardziej skomplikowany :d Przy natępnym projekcie zastosuje właśnie to
komentarz 28 kwietnia 2016 przez Comandeer Guru (607,960 p.)
  • Tu mój pierwszy zamysł tak właśnie wyglądał, jednak google tester nie wychwycił atrybutu alt i nic nie wypisał przy name :( dlatego też dodałem tą nazwe przez meta.

 

Faktycznie… Strasznie dziwne. Powinien wówczas wychwycić atrybut [alt] jako nazwę. Hm… 

No w sumie racja, widziałem ten sposób ale nie chciało mi się tym bawić. Wydał mi się bardziej skomplikowant 

Bo jest… ;) Ale dzięki niemu nie spamuje się kodu HTML setką bezsensownych meta

+1 głos
odpowiedź 28 kwietnia 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Choinka to drzewo bożonarodzeniowe, a nie drzewo iglaste.

komentarz 28 kwietnia 2016 przez BerdPL Obywatel (1,190 p.)
oj tam oj tam
komentarz 28 kwietnia 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

przyciananieliwidacja - tym też radziłbym się zająć wink

komentarz 28 kwietnia 2016 przez BerdPL Obywatel (1,190 p.)
Dzięki :p

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 777 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2017 w Nasze projekty przez niezalogowany
+1 głos
2 odpowiedzi 577 wizyt
pytanie zadane 21 października 2016 w Nasze projekty przez kieryk123 Początkujący (300 p.)
+5 głosów
4 odpowiedzi 1,087 wizyt
pytanie zadane 17 października 2016 w Nasze projekty przez Sebastian Westfal Obywatel (1,020 p.)

93,740 zapytań

142,675 odpowiedzi

323,294 komentarzy

63,319 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...