• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

panel pozdrowień - wyświetlanie ich ładne

Object Storage Arubacloud
0 głosów
315 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2015 w PHP przez Damianexo Obywatel (1,710 p.)
Dobra, to tak.. mam na stronie: http://centrum-rp.eu/ jak wejdziecie na niebiesko (o ile w trakcie Twojego czytania radio bedzie czynne) informacje o Radio oraz kto co gra i tak dalej i tak dalej. Chciałbym aby ktoś chętny pomógł mi w utworzeniu Panelu pozdrowień- pisanych, to znaczy:, koleś klika sobie w ikonkę [+] - wpisuje pozdro, one pojawiają się w divie, tam gdzie teraz jest PANEL POZDROWIEN. Tak aby sobie np mogły lecieć z prawa do lewa. Czy trzeba używać jakiś dziwnych rzeczy, typu jquery itd?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
wybrane 23 kwietnia 2015 przez Damianexo
 
Najlepsza
Wyciągaj z bazy odpowiednie wpisy za każdym razem kiedy tylko zostanie dodany.  Dla upiększenia możesz dodać coś z js. Co do latania od lewej do prawej czy na odwrót to w css zrób funkcją animate  z własonściami ininity oraz  transform z translate x -110%
komentarz 23 kwietnia 2015 przez Damianexo Obywatel (1,710 p.)

no ale np chciałbym aby po kliknięciu w tego [+] co opisałem wyżej, otwierało się np małe okienko, w którym byłoby te miejsce na wpisanie pozdrowienia, klikamy Ok a wtedy funkcja zamyka te okienko, jeśli wszystko było git, jeśli nie no to np: MUSISZ ODCZEKAC 5minut od ostatniego zgłoszenia czy tam pozdrowienia.

potem to idzie do bazy- w bazie tam powiedzmy mielibysmy taka strukture:

ID, kto($membername- bo IPB mi to oferuje), godzina, treść, nuta (np na życzenie jaka).

zrobiłbym sobie już jakiś prymitywny panel admina na odczxytywanie tych wiadomosci- żeby np można je dodatkowo było powiedzieć w radio.

a teraz ich wyświetlanie na stronie, w miejscu gdzie teraz jest te: PANEL POZDROWIEN, to żeby od prawa do lewa się przesuwało. myślałem że MARQUEE to bd dobre, ale nie wiem, no bo w sumie automatyczne odświeżanie nie jest potrzebne- jak ktoś sobie odświeży strone to mu zupdejtuje to.

 

i pytanie, czy da się np zrobić zeby PO OKREŚLONYM CZASIE, coś się z bazy usuwało? np te pozdrowienia

komentarz 23 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Usuwanie po czasie..

stackoverflow.com/questions/14096429/how-to-delete-a-mysql-record-after-a-certain-time

klikanie + i rozsuwanie się np inputa do wpisu- Jquery

Przesuwanie jak pisałem w css można, ewentualnie js.  MARQUEE jest tylko dla IE,  zaniechaj tego.

Jak chcesz by miało to dynamiczny charakter  wykonaj to w ajaxie- w sumie tak to powinno wyglądać...
komentarz 23 kwietnia 2015 przez Damianexo Obywatel (1,710 p.)
Nie znam takich jezyków już :/
komentarz 23 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
To nie są języki a sposoby...  Ajax to js z php.
+1 głos
odpowiedź 23 kwietnia 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Podejrzewam że bez JS albo JQuery się nie obejdzie, ale front end to dla mnie czarna magia :)
komentarz 23 kwietnia 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Backend lepszy! :D

Hmm aczkolwiek nie wiem czy licencja IP Boardu pozawala na modyfikowanie ich kodu.

Wie ktoś coś?
+1 głos
odpowiedź 23 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Ciekawy projekt :D
Wyślę Ci na prive potrzebne info, aczkolwiek nie wiem czy będzie bardzo wartościowe ponieważ czegoś takiego ( w zupełności) jeszcze nie wykonywałem
komentarz 23 kwietnia 2015 przez Damianexo Obywatel (1,710 p.)
Oki czekam :D dziękówka

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 227 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2019 w SQL, bazy danych przez veryape Użytkownik (580 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 407 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 295 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2021 w PHP przez par4agon Początkujący (430 p.)

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...