• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przesunięcie po usunięciu podkreślenia

Object Storage Arubacloud
0 głosów
130 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2016 w HTML i CSS przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Witam mam problem ponieważ gdy zrobiłem wszystkie kafelki (coś ala win 8) w sumie robiłem na wzór Pana Mirosława. I chciałem ,żeby link w 1 kafelku zmienił się z niebieskiego na biały ten kafelek sie rozjechał. Zauważyłem ,że dzieje się tak gdy dodam do " <a href="#" > " "class="kwadrat1" " wychodzi wtedy takie coś <a href="#" class="kwadrat1"> i to powoduje delikatne rozjechanie się kafelka. Nie mam pojęcia w czym tkwi ten problem. Zrobiłem tym drugim sposobem który jest na filmiku. Pewnie powiecie czemu nie spróbowałem 1. Ponieważ jestem ciekawy błędu i nie zostawię go dopóki nie bedę wiedział dlaczego tak sie dzieje. :D

 

http://codepen.io/Kondzik/pen/eZLLrV

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2016 przez niezalogowany
<a href="#" class="kwadrat1">
	<div class="kwadrat1">
		<i class="icon-user"><br/>O mnie</i>
	</div>
</a>

Myk jest taki, że masz element o klasie kwadrat1 w elemencie o klasie kwadrat1. margin-left z tej klasy powoduje, że div.kwadrat1 jest przesuwany o 10px w prawo i dlatego "wystaje".

komentarz 27 kwietnia 2016 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

Zgadzam się z Argeento, a jeżeli chodzi o samodzielne rozwiązywanie takich problemów to jest to bardzo proste. Chociaż by konsola, w której możesz na szybko podejrzeć cały kod. 

Klikasz prawym i "zbadaj". po najechaniu na jakiś element pokaże ci się jego rzeczywista wysokość i szerokość, margines, padding itp. Dzięki temu bardzo łatwo wyhaczyć błąd i go poprawić, co usprawnia twoją pracę nad stroną. 

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 2,326 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2016 w JavaScript przez Dynamic Bywalec (2,910 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 517 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2016 w HTML i CSS przez Krzysztof Fidyka Początkujący (320 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 463 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2015 w HTML i CSS przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...