• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Webdesign - studia czy samodzielna nauka

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,574 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez 1110200039910 Gaduła (4,630 p.)
Witam! Stoję właśnie przed wyborem studiów ale mam nieco inne pytanie.

Żeby ogarnąć webdesign na tyle żeby potencjalni klienci sami przychodzili po zlecenia potrzebne są studia? No oczywiście wiem jaka jest odpowiedź - nie. Ale czy nauka w domu + studiowanie np. matematyki umożliwi mi osiągniecie takich umiejetnosci w czasie 3-5 lat?

Oraz czy taka jednoosobowa drużyna zajmująca się pisaniem stron ma sens istnienia? Da się samemu ogarnąć backend + frontend itd? Czy ten ogólny zarys ma jakikolwiek sens?

Chodzi o to że zawsze mi się marzyła praca zdalnie, z laptopem gdziekolwiek jestem. Planuje udać się na studia matematyczna jako że uwielbiam się uczyć matematyki, ale to jednak nie zapewnia mi takiej pracy. Proszę o pomoc.

3 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Już mam dosyć tych wszystkich debilnie nazwanych tematów!

"Studia czy samodzielna nauka"

"webdesign studia czy samodzielna nauka"

"czy mając XX lat można zostać programistą"

No już przesada trochę! Ludzie jesteście takimi debilami że trudno korzystać z wyszukiwarki? To było milionkrotnie wałkowane i wasze przypadki są standardowe, nie jesteście pępkami świata i wasz problem tego typu jest identyczny jak 50 innych wątków na tym forum! I pod każdym wątkiem są takie same odpowiedzi więc darujcie sobie już tę paradę z debilnymi pytaniami bo już rzygać można nimi
5
komentarz 26 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Dosłownie w ciągu ostatniego tygodnia pojawiły się chyba ze dwa identyczne wątki. W tym tygodniu spodziewam się kolejnych takich samych.

Wy nawet wyszukiwarki nie potraficie używać, to dupy z was będą a nie programiści.
komentarz 26 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Fakt ;p

Choć ostatni gość- ten po 30 przynajmniej rozsądnie pisał ;)
komentarz 26 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Co z tego, jak dosłownie kilka miesięcy wcześniej inny 30latek pytał się praktycznie o to samo.
komentarz 26 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
realia forów, nic na to nie poradzisz.
komentarz 26 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
mentalne lenistwo tableto-świata.

Zidiocenie narodów rozpoczęło się po 2000 roku i każdego kolejnego narasta. Kiedyś ludzie jakoś potrafili szanować czas innych i w ogóle innych. Potrafili korzystać z wyszukiwarek, znali netykietę. Dziś to jak mam problem to wpadam na byle jakie forum, spamuje 20 wątkami o tym, że mam problem i myślę, że jestem zarąbisty. Dziś była właśnie taka sytuacja. Ktoś zrobił sobie 4 konta i z każdego z nich napierd...zielał chyba po 4 wątki na forum.
komentarz 26 kwietnia 2016 przez 1110200039910 Gaduła (4,630 p.)
Wydaje mi się że zbyt pochopnie oceniasz pytanie gdyż zanim je zadałem to przeszukałem wyszukiwarka z 5 podobnych i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi :)
komentarz 26 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

Wydaje mi się że zbyt pochopnie oceniasz pytanie gdyż zanim je zadałem to przeszukałem wyszukiwarka z 5 podobnych i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi :)

W takim razie uznaję, że nikt Cię nie nauczył korzystać z wyszukiwarki. 

0 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Znajomy ogarnia doskonale back-end i front-end (php, js etc.) w wieku 16 lat, więc myślę, że ty też dałbyś radę. :-)
–1 głos
odpowiedź 3 maja 2016 przez Łukasz Rybski Nowicjusz (220 p.)

Hmmm...

To zależy od wielu czynników. Jeśli wiesz, że strona jest duża, lub musi się na nią złożyć wiele osób, chcesz mieć taką BARDZO trudną mechanikę strony, albo popisać się w internetowym portfolio. Jeśli tak to wybierz studia (umiejętności interpersonalne i więcej wiadomości, trudniejsze przykłady)

 

Zaś jeżeli chcesz napisać komuś bloga, krótką stronkę za przysłowiową stówkę, nie musisz iść na studia, choć osobiście polecam

Mam nadzieję, że pomogłem

 

komentarz 3 maja 2016 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
Co ty piszesz??? Nie trzeba iść na studia, aby nauczyć się robić portfolio, a tak w ogóle to dużo ludzi pisało, że nie nauczyło się tam nic, ale poznało kilka ciekawych osób. Myślisz, że skończysz studia i będziesz profesjonalnym programistą?
komentarz 3 maja 2016 przez Łukasz Rybski Nowicjusz (220 p.)
Chodziło mi bardziej o dodatkowy wpis w ramach czegoś w stylu "o mnie", a poza tym każydy ma prawo mieć własne zdanie.

Podobne pytania

+2 głosów
5 odpowiedzi 1,266 wizyt
pytanie zadane 23 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez abyss Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 207 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 800 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2015 w Offtop przez loczekstyle Bywalec (2,320 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...