Cześć
dopiero zaczynam się tym bawić i chciałem trochę utrudnić program do logowania który ćwiczyłem na podstawie filmiku z Pasji Informatyki. Program ma spytać o dane logowania, gdy są poprawne daję komunikat o przyznanym dostępie, jeśli są błędne ma wykakiwać 2 razy komunikat o blędnych danych, a gdy za 3 razem są błędne ma się zacząć 3 sekundowe odliczanie (czyszczące ekran co sekundę) po czym program ma się zakończyć.Przy okazji jaką pętlą moge skrócić kod, tak żeby nie był on po prostu 3 krotnie skopiowany? Dzięki!
#include <iostream>
#include <windows.h>
#include <cstdlib>
using namespace std;
string login, haslo;
int i;
int main()
{
cout << "Witaj w Kuba bank!" << endl;
Sleep(3000);
cout<<"Podaj login:";
cin>>login;
cout<<"Podaj haslo:";
cin>>haslo;
if ((login=="daria")&&(haslo=="12345"))
{
cout<<"Dane poprawne"<<endl;
Sleep(2000);
cout<<"Zapraszamy"<<endl;
return 0;
}
else
{
cout<<"Niepoprawne dane, sproboj ponownie"<<endl;
}
cout<<"Podaj login:";
cin>>login;
cout<<"Podaj haslo:";
cin>>haslo;
if ((login=="daria")&&(haslo=="12345"))
{
cout<<"Dane poprawne"<<endl;
Sleep(2000);
cout<<"Zapraszamy"<<endl;
}
else
{
cout<<"Niepoprawne dane, sproboj ponownie"<<endl;
}
cout<<"Podaj login:";
cin>>login;
cout<<"Podaj haslo:";
cin>>haslo;
if ((login=="daria")&&(haslo=="12345"))
{
cout<<"Dane poprawne"<<endl;
Sleep(2000);
cout<<"Zapraszamy"<<endl;
}
else
{
cout<<"Niepoprawne dane, za 3 sekundy nastapi zamkniecie systemu"<<endl;
for (int i=3; i>=0; i--);
{
Sleep(1000);
system("cls");
cout<<i<<endl;
}
}
return 0;
}