• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Angular + PHP - Jak to połączyć?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,344 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2016 w JavaScript przez michal Mądrala (5,560 p.)
Próbuję napisać aplikację za pomocą angulara, a do obsługi backendu wykorzystać PHP. Tutaj pojawia się dla mnie problem jak zrobić logowanie. Do obsługi przekierowań na stronie chciałbym wykorzystać routeProvider z angulara. Plan jest taki że jeśli user wpisze dane logowania to za pomocą php chciałbym porównać te dane z danym w bazie, a następnie jeśli wszystko się zgadza przekierować go na odpowiednią stronę. Tylko pytanie jak to wykonać? Jak na tej docelowej stronie sprawdzić czy użytkownik jest zalogowany, żeby nie było możliwości wejścia na tą stronę z paska adresu. Proszę o jakieś sugestie i opinie czy dobrym tokiem rozumowania idę?

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 25 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
https://github.com/event15/RegistriesAPI

https://github.com/event15/RegistriesDomain/tree/master/

https://github.com/event15/registriesfrontend

Domain to logika aplikacji, api to jest to co pośredniczy między angularowym frontem a phpowym backendem. API też jest w PHP :)

Miłej lekturki
komentarz 26 kwietnia 2016 przez michal Mądrala (5,560 p.)
Qrde nie mogę się w tym połapać. To API mogę sam stworzyć w php czy powinienem skorzystać z jakiegoś gotowego? W angularze mam jeden index i przy przejściu na inna stronę nie będzie przeładowania strony tylko  dorzucony odpowiedni kod do indexu. Natomiast nie mogę zrozumieć jak zrobić logowanie. Bo mogę za pomocą controllera angularowego przesłać dane z formularza za pomocą posta do pliku php i porównać z danymi w bazie, ale co dalej? Przeładować stronę? Jak zrobić żeby po zalogowaniu dalej przejście pomiędzy kolejnymi elementami witryny odbywało się bez przeładowania?

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość :)
komentarz 26 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Ta apka, którą robiłem to było typowe SPA (Single Page Application). API tworzyłem sam wykorzystując Silexa, praktycznie tylko do utworzenia linków (endpointów) typu /rejestry/samochody/costam. To API jest wykorzystywane we Frontendzie przez angulara, które wysyła POSTY gety itp pod dane linki z jakimś JSONem i odbiera jakiś JSON. Wszystko zależne od sytuacji z jaką mamy do czynienia.

Za pomocą Angulara możesz odebrać odpowiedź od "pliku php" i sam zdecydować co chcesz zrobić w przypadku powodzenia/niepowodzenia. Może to być reload strony, może to być zmiana w widoku angularowym.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,007 wizyt
pytanie zadane 1 września 2017 w JavaScript przez Paweł Antyporowicz Stary wyjadacz (11,470 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 315 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 868 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2017 w PHP przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)

92,565 zapytań

141,417 odpowiedzi

319,601 komentarzy

61,950 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...