• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Odwieczny dylemat każdego - iOS vs Android [ankieta]

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
3,471 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2015 w Offtop przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Cześć,

W sumie taki fajny temat do podyskutowania o najlepszych w tej chwili systemach operacyjnych na smartfony, a mianowicie - iOS i Android. Nie chodzi mi tutaj żeby się wyzywać i robić wojnę pomiędzy tymi systemami, tylko z własnego doświadczenia napisać jak się pracowało na w/w systemach - plusy jak i minusy.

Może ja rozpocznę - sam zaczynałem na Androidzie 2.3 (Samsung Galaxy Ace), przez kilka miesięcy fajnie się pracowało, ale później strasznie tnący sie telefon. Z tego co słyszałem, to właśnie ta wersja androida była najpopularniejsza, ale była najbardziej zbugowana (wycztyane gdzieś na forum). Teraz użytkuje WP, a dokładniej Lumie 520. Właśnie zastanawiam się nad wyborem SGS5 (alternatywy to SGS4 albo Galaxy Alpha) albo nad iPhone'm 5. Chyba dam znowu szansę Androidowi, bo z tego co wiem, na flagowych modelach działa sprawnie.

Zapraszam do dyskusji! :)
Możliwe odpowiedzi:
Android (26 głosów, 76%)
iOS (7 głosów, 21%)
Inne (1 głos, 3%)

9 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
Osobiście wybrałem android, ale podziwiam Apple za to, że stworzyli taką markę i renomę kompanii, że przez samo dodanie loga do produktu jego cena wzrasta trzykrotnie bez ingerencji w parametry czy użyteczność.
0 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2015 przez Aress Mądrala (6,410 p.)
ja jestem zwolennikiem apple,

z tego powodu ze sie nie wiesza, w przeciwienstwie d oandroida.

Praktycznie po jakims czasie tel z androidem musisz albo sformatowac(mnie nie pomoglo), albo wgrywac roota.

czego gdy mialem iphone nie zawieszal sie, a mialem stare 3G
komentarz 23 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
To mnie przekonuje właśnie do kupna iPhone'a, ale minus to mały ekran, a iPhone 6, to dla mnie odległe marzenie.
komentarz 23 kwietnia 2015 przez Aress Mądrala (6,410 p.)
plus iphona jest taki ze bedziesz go dlugo uzywal.

no ekran jest mniejszy niz w standardowych iphonach ale niektorzy uwazaja to za plus, a inni za minus.

do telefonu tak naprawde nie jest potrzebny duzy ekran tylko plynnosc dzialania systemu, a nie ze wchodzac w kontakty lub album musze 2 min czekac
komentarz 21 lutego 2016 przez AppleInside Nowicjusz (100 p.)
Masz racje. Po przesiadce z Lagdroida na iPhone 5 jestem bardzo szczęśliwy. wszystkim polecam ten telefon
0 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2015 przez Aress Mądrala (6,410 p.)
w tym poscie ja mma pytanie.

Ile osob mialo iphona odpowiadajac w ankiecie ?

przynajmniej rok

maja moze doswiadczenie negatywne
0 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
W moim przypadku niestety nie mam porównania, otóż miałem do tej pory 2 telefony z Androidem i raczej jestem zadowolony, co prawda wkurza mnie to, że operatorzy zawsze doinstalowują jakiś syf, którego nie da się usunąć, jedynym wyjściem jest root i wgranie softu. Jak wgrałem sobie na tablecie czysty system to aż się zdziwłem, że tak pięknie działa. ;)

Raczej w przyszłości jeśli będę wymieniał telefon to pewnie znowu wezmę coś z Androidem, przyzwyczajenie jednak robi swoje, nie wiem jakoś nie ciągnie mnie za bardzo do iOS czy WP.
0 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

System iOS od Apple jest bezobsługowy - bez jakiejkolwiek ingerencji będzie działał, działał, działał... i nie mulił. To system dla tych, co nie nie lubią/nie mają czasu się bawić. Jeśli chodzi o Androida, typowy system dla miłośników sprzętu. Telefony z nim powyżej 1000zł mają już porządny hardware, aczkolwiek i tak zazwyczaj aby dorównać telefonom Apple należy co jakiś czas ingerować w działanie telefonu - rootowanie, flashowanie, formatowanie bo i tak prędzej czy później zamuli. Zazwyczaj aby mieć bardzo szybki i użyteczny telefon z Androidem należy po prostu zmodyfikować swój soft, usunąć zbędne programy, dobrać ustawienia pod siebie, regularnie optymalizować.Wybór należy do Ciebie, chcesz mieć gotowca i używać czy wydać zazwyczaj trochę mniej i postawić sobie wyzwanie - sprawić aby twój Android działał szybciej lub tak samo jak iPhone.

komentarz 23 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Kiedyś chciałem zrootować androida (właśnie na moim Galaxy Ace), ale ni cholery mi się nie udało. Jak się ma awaryjność do rootowania? Łatwo coś popsuć? Znikają dane czy coś? Może znasz jakiś artykuł dla zielonych w rootowaniu (wiem, że ich dużo w internetach, ale chodzi mi o taki typowy dla debili. :D).
komentarz 23 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Nie no tutaj powinieneś sobie poradzić:

http://androidstuff.pl/rootowanie-galaxy-ace-gt-s5830/

Myślę, że dość trudno coś popsuć, ale jeśli chodzi o dane radziłbym zrobić po prostu backup.
komentarz 23 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
W sumie nie chodzi o galaxy ace w tej chwili. :D Tak jak napisałem wcześnie - raczej coś działającego na KitKacie ew. 5.0. Czy to się nie różni?
0 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2015 przez Do.Zzay Mądrala (5,700 p.)
Android na slabszych urządzeniach to porażka. Jedynie na telefonach 700zł i w górę działa sprawnie. Sklep Play to też porażka. Gdy chcę zobaczyć najlepsze aplikacje to na piereszych 10 miejscach są 3 gwiazdkowe podróby minecrafta. Ale dla przeciętnego użytkownika jest wystarczający.
0 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2015 przez katolik6 Dyskutant (8,140 p.)
Kurczę, mam tylko androida, o IOS coś wiem, ale nawet go w ręku nie miałem, więc lepiej się wstrzymam :\
0 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Nigdy nie miałem iPhone'a. Mimo to chciałbym stanąć troszkę w obronie Androida. System ten jest pisany na wiele urządzeń różnych producentów. iPhony mają iOS'a system pisany przez producentów, tychże urządzeń. Nie dziwi mnie, że jest on lepiej zoptymalizowany.
0 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Póki co pozostaje wierny Androidzie :D
Natomiast, gdyby nie te przepłacone ceny Apple, za sprzęt to kto wie, może bym się skusił :)
komentarz 23 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
To jest dobra polityka z ich strony, bo wierni marce wydadzą sporo na nowy telefon. :)
komentarz 23 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Dziewinie piszesz słowo "przepłacą" :P
Zauważ,że ta polityka opłaca się tylko Apple'owi, natomiast, użytkowników bardzo to dużo kosztuje.
Poszukaj info na temat, ile kosztuje wyprodkowanie iPhona w chinach :D
komentarz 23 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Wiem wiem. :D Ale dla przykładu Samsung Galaxy s6 Edge coś ok. 290~ dolarów. W sumie Samsung z cenami teraz zaszalał. :p
komentarz 21 lutego 2016 przez AppleInside Nowicjusz (100 p.)
iPhone'a nie produkuje się w Chinach. Tam składa się części wyprodukowanie i zaprojektowane w USA. W Fabryce Foxconn w Chinach składane są telefony różnych marek, w tym Apple i Samsung

Podobne pytania

0 głosów
8 odpowiedzi 774 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 759 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 129 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...