• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena strony

Object Storage Arubacloud
0 głosów
490 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2016 w Nasze projekty przez Bakr Mądrala (6,850 p.)
Witam,

Mój aktualny projekt, którym się zajmuje:

www.naszaro.ayz.pl

 

Konstruktywna krytyka mile widziana :)

10 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
edycja 24 kwietnia 2016 przez Lid$
Wyłącz to przełączanie tego zdjęcia w tle bo miałem wrażenie że moja przeglądarka się zbugowała... tzn zmień animację przejścia albo wyłacz i daj jedno zdjęcie stałe.

Czcionka na przyciskach w menu u góry jest nieczytelna.

W ogóle masz div "stopka" i "info-footer" zdecyduj się na język jeden.. tak sugerują inni bardziej ogarnieci ode mnie, no a potem znacznik końcowy </footer> który nie ma znacznika początkowego z tego co widzę i wywala błąd.. na czerwono można to zaobserwować w przeglądarce mozilla firefox. pisze "Omyłkowy znacznik końcowy footer".

No i pokićkane masz z tym html5 z tego co tak widzę ale niech się wypowiedzą jeszcze osoby które się bardziej na tym znają ;)

Tak sobie teraz myślę, że strona jest chyba zmodyfikowaną wersją innej no ale nie wnikam. xD
+2 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Okiem człowieka nie zajmującego się front-endem wygląda estetycznie :D
+2 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)

No, nieźle nagrzeszyłeś...

  • stylizowanie wewnętrzne nie jest zalecane,  ze względu na możliwość tego, że strona może zmieniać swoją zawartość
  • jest faviconka? jest zalinkowana, ale jej odnośnik nie prowadzi do niej, tylko do błędu
  • ile tych linków z google fonts?! to można połączyć
  • style to samo
  • stylizujesz id, o tym już było pisane
  • złe zastosowanie tagów - header jako menu strony? to prędzej nav
  • powinieneś zastosować tag picture - zdjęcia co jak co, ale ważą dużo, więc warto by zainwestować w czas, coby nie odstraszyć oglądającego
  • ile można robić identycznych divów? równie dobrze mogłeś zrobić <div class="col-md-8 col-sm-12 col-xs-12"> oraz <div class="col-md-4 col-sm-12 col-xs-12"> jeden raz!
  • footer to footer, a nie div o klasie footer
  • zobacz także to lista linków, a nie paragraf
  • script o wiele razy za dużo..
  • na szerokości md strona wygląda bardzo słabo, złe zagospodarowanie miejsca
  • mother of god, ta zawartość strony to article, a nie div
  • menu w wersji mobilnej nie powinno naruszać struktury strony
  • znaki specjalne robimy za pomocą encji
  • walidator płacze tak bardzo, że szkoda gadać,
  • łoo, jest outline - ale źle zaprojektowany
  • gdzie jest h1? 

Szczerze - to chyba strona posiadająca najwięcej byków ever. Jeszcze chyba żadnej stronie nie wydzieliłem błędów, co tej. Albo popraw, albo:

 usuń to na Boga!!

+1 głos
odpowiedź 24 kwietnia 2016 przez xSvilen Mądrala (5,740 p.)
- RWD do poprawy

- nie czytelna czcionka w menu

- większa czcionka w nazwie parafii

- stałe zdjęcie

- mapa google aktywna po kliknięciu na nią (przy scrollowaniu strony trochę wkurza gdy automatycznie się mapa powiększa

A tak ogólnie to świetna robota :)
komentarz 24 kwietnia 2016 przez Bakr Mądrala (6,850 p.)
Dzięki za wskazówki! :) Co jest nie tak z RWD?
komentarz 24 kwietnia 2016 przez xSvilen Mądrala (5,740 p.)
Czcionki się rozjeżdżają, za duży font
0 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2016 przez BerdPL Obywatel (1,190 p.)
edycja 24 kwietnia 2016 przez BerdPL
Brakuje otwarcia footera. Widze tam tylko zamknięcie.
    </footer>

Przy elementach img nie ma akrybutu alt

Outline strony bym trochę poprawił np.
Dodałbym nagłówek strony h1
​Do sekcji msze święte wrzucił bym wymienione msze święte
0 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2016 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
  • Pod koniec pliku zamykasz i zaraz po tym otwierasz tag script. Dlaczego? Nie dość, że sam tag script to jeszcze window.onload, 30 - 50 niepotrzebnych znaków...
  • Obrazy powinny mieć atrybut alt. 
  • Używasz h3, h4, h5. A gdzie się podziały h1, h2, h3. Takie oto nagłówki nie są do określenia wielkości czcionki, a do utworzenia pewnej hierarchii strony. Wpisz sobie w google "h1 h2 h3" i przeczytaj "pierwszy lepszy" link.
0 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2016 przez kacper1445 Gaduła (4,880 p.)

Przy widoku na PC mapa na dole jest za duża jak na mój gust - wystarczy zrobić jeden mały kwadracik w prawym dolnym rogu. 

Jeżeli chodzi o widok na telefon to hamburger jest za duży a nagłówek strony za mały. 

Pozdrawiam! laugh

0 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Cały czas te same błędy robicie. Takie tematy powinny podciągać się pod powtarzanie pytania. Przejrzyj poprzednie tematy o tej samej treści, popraw błędy tam opisane i wtedy zgłoś się do oceny.

Od siebie dodam, że zmieniłbym ten efekt slidera na np. jquery cycle oraz inaczej rozwiązał mapę, bo trudno zjechać do stopki.
0 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2016 przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)
Tekst pod Aktualności: trzeba zrobić większy odstęp od reszty.

Tak samo mapa od słów" Codzienny Różaniec: odmawiany przez wiernych pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą"

Reszta całkiem ok.
–3 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2016 przez Mr. Tux Początkujący (280 p.)

Bardzo dobra strona, uważam, że tylko trochę za długa ta msza. Tak nawiasem mówiąc to trochę sceptycznie do tego podeszłem bo nie lubię kościoła katolickiego, lecz to jest moja subiektywna ocena.

komentarz 1 grudnia 2016 przez Mr. Tux Początkujący (280 p.)
Przepraszam, tak to jest gdy mówi się najpierw, a myśli potem

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 338 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2017 w Nasze projekty przez Matiss Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 413 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2017 w Nasze projekty przez Totek Użytkownik (860 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 262 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2017 w Nasze projekty przez Radekol Bywalec (2,880 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...