• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca programisty - poczatki

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
764 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez michal Mądrala (5,560 p.)
Co sądzicie o pierwszej pracy dla programisty bez doświadczenia w małej kilku osobowej firmie? Czy lepiej szukać w jakiejś większej firmie, gdzie jest więcej doświadczonych programistów?

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Oczywiście, że duże firmy najlepiej na sam początek. Najlepiej, by firma miała określoną markę, wtedy będą pracować na znanych im produktach i nie będzie takiego ciśnienia.

Pracowałem w 40 osobowej firmie i pracuję w ponad 1000 osobowej teraz. W poprzedniej pracy było cudownie, jednak osoba bez doświadczenia czy silnej woli, chęci nauki i naprawdę ciężkiej pracy nie poradzi sobie.Teraz siedzę w pracy gdzie już nawet z nudów czasem uczę się sam dla siebie nowych rzeczy. ;)
komentarz 23 kwietnia 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Mam pytanko:

 ~ Jak skleicie cokolwiek do kupy w firmie, która składa się z ponad 1k osób?

~ Co się dokładnie robi w tak wielkim teamie? Dają Ci jeden plik, na przykład: rejestracja, i masz na to cały dzień?

~ Załóżmy iż: dali Ci plik rejestracja do zrobienia, w teamie, a dokładniej projekcie, nad którym koduje łącznie 50 osób, jak cudem nie mylicie się? Git jest aż tak potężnym narzędziem?

~ Załóżmy iż x2: Rejestracje, wraz ze wszystkimi zabezpieczeniami, obsługą błędów, etc etc, robisz 3h. Masz 6h. pracy. Co wtedy? Możesz wziąć więcej projektów na dzisiejszy dzień, czy trza czekać?
komentarz 23 kwietnia 2016 przez programmero Bywalec (2,420 p.)
Rozwiń swoją wypowiedź jak to jest w "korpo". Jak wygląda typowy dzień pracy i ile faktycznie jest tej "pracy" :)
1
komentarz 23 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

Firma ma tylu pracowników bo jest holdingiem. Sama w sobie ma około 80 programistów. 

Odnośnie pytań:

  • normalnie się skleja - nie widzę tu nic niewykonalnego. Klient przychodzi do biznesu, oni ustalają, biznes dzwoni do zespołu grafików, później psd leci do zespołu developerów, a na końcu do team leadera backendu, team leader wyszukuje wolną osobę i ta osoba robi. Później są testy i produkcja.
  • Jeśli chodzi o gita to przy dobrej organizacji pracy nie ma szans na pomyłki
  • Po wykonanej pracy po prostu robię odpowiednią papierologię, wysyłam do wdrożenia lub sam wdrażam jeśli się uwinę to mam przerwę :)

Poza tym firma firmie nie równa. Trzeba brać poprawki, że gdzie indziej będzie inaczej. Jednak spotykam się najczęściej z opiniami, że w dużo większych firmach nie ma takiego ciśnienia jak w mniejszych. Z tym, że zarobki mniejsze, mniej ciekawe zadania, powtarzalność zadań do wykonania. No i w sumie z monotonią bym się zgodził. Dlatego na początek fajnie tam startować. Bo uczysz się rzeczy, które później robisz mechanicznie. Po roku czy dwóch latach możesz pójść do innej firmy, mniejszej lub korpo zagranicznego - tam praca pewnie zupełnie inaczej wygląda. 

We wcześniejszej pracy miałem full agile/scrum. Stand upy, sprinty itp. Praca była raportowana codziennie na stand upie, dodatkowo w systemie. Była duża kontrola pracy ale też mega ciekawe problemy, technologie i masa wiedzy do przyswojenia zeby nie odstawać od reszty. Teraz ważne abym wykonał swoje zadania - jeśli je zrobiłem to mogę poświęcić czas na kształcenie się by szybciej np. awansować ;) Ewentualnie dostaję nowe zadanie jeśli jest takie zapotrzebowanie.

komentarz 23 kwietnia 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. :)

Podobne pytania

–2 głosów
4 odpowiedzi 925 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 1,017 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 335 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...