• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Nie włącza się instalacja debiana

Object Storage Arubacloud
0 głosów
430 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
zamknięte 28 kwietnia 2016
Witam

Próbuję zainstalować na swoim komputerze Debiana. Zbootowałem pendriva przez unetbootin. Wchodzę do biosu zmieniam kolejność bootowania na usb ,ale i tak uruchamia się system. Sprawdzałem na innych komputerach i wszystko jest w porządku. Czym to może być spowodowane?
komentarz zamknięcia: Wyłączyłem to security boot i wszystko jest ok!

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2016 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
Masz dobry plik instalacyjny? Zrobiłeś wolną partycję na Debiana?
komentarz 23 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Plik instalacyjny jest na pewno dobry bo na innym komputerze włącza się normalnie.
komentarz 24 kwietnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Witam.Do zbootowania pena z instalatorem Debiana nie jest potrzebna wolna partycja na dysku.W procesie instalacji Debian daje opcje wyboru,rozmiaru itp.partycji na dysku.Kolega sprawdził że pen bootuje na innym kompie.Więc problem istnieje w ustawieniu BIOS-u lub (co raczej niemożliwe ale wykluczyć warto) uszkodzone gniazdo USB.

Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2016 przez rafal1997 Gaduła (3,180 p.)
Spróbuj zbootować przez przez PowerISO, ja też miałem taki problem.
komentarz 27 kwietnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
edycja 27 kwietnia 2016 przez marko

Zapewne jest możliwość usunięcia tej pozycji z Ubuntu w nazwie?Nie masz go już na dysku więc raczej zbędny ten wpis?Widzę że są tam opcje dodaj,usuń boot option.

Znalazłem na www.dug.net.pl może się przyda.Stronę polecam wszystkim.Poniżej fragment artykułu.Do przemyślenia.
Touchpad, UEFI (a więc i Secure Boot) są wyłączone.
Pierwsze ze względów praktycznych.
Drugie, bo kiedyś nie wiedziałem, czy Debian poprawnie obsłuży mi tę technologię. I tak zostało aż do dziś.

komentarz 27 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Tego wpisu z Ubuntu nie mogę usunąć. Jak usuwam zapisuje to i tak się pojawia jeszcze raz po restarcie komputera.
komentarz 27 kwietnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
edycja 27 kwietnia 2016 przez marko
Hej.Jak widzisz krążymy :)Pytanie.Czy kompy na których uruchamiałeś instalację z pendriva miały w BIOS-ie UEFI?Pytanie drugie zakładka Add New Boot option co wyświetla.Pen w USB załączasz komputer wchodzisz w ustawienia,zakładka Add New ...czy jest jakiś wybór?.Jeśli kompy miały UEFI podejrzyj ustawienia.Podsyłam link który może Ci pomóc.Myślę że ten wpis jest ważny .
W komputerach z Windows 8 OEM konfiguracja UEFI przeszkadza w instalacji innego systemu operacyjnego oraz uruchamianiu systemów Live-DVD. Aby pozbyć się tej blokady, zmieniamy w menu
UEFI »Boot | CSM« opcję »Launch CSM« na »Enabled«. Aktywowanie CSM spowoduje, że UEFI będzie zachowywał się w odniesieniu do systemu operacyjnego jak zwykły BIOS. Opcja »Secure Boot«,
która udaremnia ataki rootkitów, wówczas nie zadziała.

Na Twojej focie CSM jest disabled.Do przemyślenia.

http://www.chip.pl/artykuly/porady/2015/06/poradnik-optymalna-konfiguracja-uefi-i-bios-u
komentarz 27 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Taki błąd wyświetla mi się jak chcę wyłączyć to CSM: https://www.dropbox.com/s/ofj9j567v8exkso/B%C5%82%C4%85d.jpg?dl=0

Co zrobić?
komentarz 27 kwietnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Witam.Masz najpierw wyłączyć Secure Boot Control bo to blokuje włączenie CSM.Powinna w BIOSI-e być taka opcja.Proponuję też wpisać ten komunikat do wyszukiwarki google by zgłębić temat.Nie zrozum mnie źle,że odsyłam itd.Zanim zaczniesz ustawiać,przestawiać cokolwiek.Zapisuj ustawienia na kartce,będziesz mógł do nich powrócić.Jest też zapewne opcja default settings(ustawienia fabryczne BIOS)

Dla ścisłości,to na zdjęciu,to jest komunikat,ostrzeżenie.Nie błąd wink

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 490 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 337 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2019 w Systemy operacyjne, programy przez hellowo Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 348 wizyt
pytanie zadane 26 października 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Tomasstom Użytkownik (650 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...